10 lutego 2021

Aukcja: 10 lutego godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Wojciech FANGOR (1922-2015)

301
W polu, lata 50. XX w. olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Fangor;
estymacja: 190 000 - 250 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

302
Dedal i Ikar, 1968 brąz patynowany, wys. całkowita: 56 cm;
sygn., dat. i u dołu rzeźby: M K 68 nr. odlewu: 3/8.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

303
Wnętrze z martwą naturą, 1984 olej, płótno; 147 x 87 cm;
sygn. i dat. p. d.: JS1984;
estymacja: 85 000 - 95 000 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

304
Dziennik 07 III - 26 III, 2018 olej, ołówek, płótno; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 07 III-26 III / 100 X 70 / 2018.
estymacja: 30 000 - 34 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

305
Bez tytułu, 1969 technika mieszana (relief), płyta; 111 x 57 cm;
sygn. p. d.: L.Kunka 69 r.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

306
Bez tytułu, 1967 technika mieszana (relief), płyta; 122 x 61 cm;
sygn. p. d.: L.Kunka 67 r.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

307
Barwy Mazurków Chopina, 2010 akwarela, papier; 70 x 50 cm;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

308
Bez tytułu, 2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Leon Tarasewicz 2020 / Acrylic on canvas / 100 x 100.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

309
Bez tytułu, 1976 akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Kajetan SOSNOWSKI (1913-1987)

310
Bez tytułu, 1971 olej, płótno naklejone na płytę; 30 x 30 cm;
na odwrociu dedykacja: 'Panu Januszowi Jękotowi | na pamiątkę wzajemnego [nieczytelnie] | Kajetan | W-wa 20.III.19
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)

311
Bez tytułu olej, płótno; 91 x 73 cm;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

312
Przestrzeń IX, 1977 akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Piotr BŁAŻEJEWSKI (ur. 1950)

313
Kolekcja XI/03, 2003 akryl, olej; półtno; 30 x 40 cm;
opisany, sygn. i dat. na odwrocie: Piotr Błażejewski / Wrocław Poland / Tytuł: "KOLEKCJA XI / 03" / Tech: akryl/olej III FORUM
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Wiesław SZAMBORSKI (ur. 1941)

314
Falki i góry koło Carrary, 2004 akryl, płótno, 65 x 100 cm;
sygn. i dat. l.d.: Szamborski / 2004
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

315
Kompozycja, 1995 akwarela, ołówek; papier; 20,5 x 14,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: 5 VIII 95 S. Fijałkowski (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Krzysztof HENISZ (1914-1978)

316
Kompozycja fakturalna, 1963 technika własna, płyta; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Henisz 63.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

317
Malarstwo materii, 1959 olej, płótno; 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Maria DAWSKA (1909-1993)

318
Kompozycja organiczna, 1971 olej, technika własna, papier naklejony na płótno;73 x73 cm;
sygn. i dat. l. d.: Maria Dawska 71.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

319
Bez tytułu olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Artur ŻMIJEWSKI (ur. 1966)

320
Pejzaż bez bohatera, 2015 akwarela, gwasz; papier; 25 x 35 cm;
sygn. na odwrocie: "Artur Żmijewski | »Pejzaż bez bohatera«"; pieczątka z nazwiskiem artysty i datą 2015-07-30; naklejona
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

321
Lowelas, 1983 tusz, akwarela, papier; 14,5 x 12 cm;
sygn. i dat.: T.B.83 "lowelas"
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

322
Figury, 1957-1958 ołówek, tusz, piórko, tusz lawowany, papier milimetrowy; 55 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 57-58 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

323
Pani domu, z teki: Carnet Incomplet, 1966 litografia, papier; 26,5 x 35 cm (wymiar kompozycji), 29 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem), nakła
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

324
Bez tytułu, 2005 ołówek, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2005 Rok.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

325
Kobiety grają w piłkę, 1969 litografia, papier; 71 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Kuryluk 69 (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

326
Postać, 1991 serigrafia, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 91 (ołówkiem), l. d. nakład: 59/60 (ołówkiem);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 600 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

327
Szkice postaci zoomorficznych ołówek, kredka, długopis, papier; 29 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem w otoku: z rysunków Francisz
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

328
Głowy piórko, tusz, papier jasnobrązowy; 27,5 x 38 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem w otoku: z rysunków Franci
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Marian (Marzyn) KONARSKI (1909-1998)

329
Chwila pustki, 1955 gwasz, tektura; 50 x 36,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Konarski 55;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

330
Marsz lizusów, 1955 gwasz, tektura; 25,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski. 1.III.55;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

331
Polska Rodzina, 1987 olej, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i dat. z lewej pośrodku: SROKA 1987.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (UR. 1955)

332
Wyrób obuwia, 1995 olej, płótno; 106 x 153 cm;
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

333
Bez tytułu, 2006 tempera, płótno; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2006.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

334
Bez tytułu, 2014 tempera, płótno; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2014.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

335
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Dorota NIEZNALSKA (UR. 1973)

336
Bez tytułu, 2010 fotografia barwna, papier barytowy naklejony na dibond;
70 x 60 cm; wydruk autorski, nakład: 1/5;
estymacja: 7 500 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Henryk HERMANOWICZ (1912-1992)

337
Zestaw 3 fotogramów 1. Krajobraz mazowiecki; 2. Przydrożne wierzby; 3. Strumień zimą
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Edward HARTWIG (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)

338
Miasto, lata 50 XX w. fotografia czarno-biała, papier, 20,5 x 30,8 cm (w świetle passe-parout); na odwrocie: stempel autorski, FIAP; TFG w Gdańsku lata 50 XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Henryk WANIEK (ur.1942 Oświęcim)

339
Bez tytułu, 1979 olej, płótno naklejone na płytę; 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978,
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Romuald ORAMUS (ur. 1953)

340
Cztery Gracje, 1988 olej, tempera, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ROMUALD ORAMUS/ "CZTERY GRACJE"-/BACHANALIE-XVI/1988 /Romuald Oramus / 65 x 92 cm, olej, temper
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Julia UFNAL - OCIEPKOWA, XX w.

341
Scena fantastyczna, 1980 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Ociepka 1980.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

342
Pejzaż górski, 2001 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: MB (monogramem wiązanym);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)

343
Wietrzny dzień, 1988 olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. WODNICKA 88 r;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-1962)

344
Motyw z przedmieścia, lata 40. XX w. pastel, papier; 40 x 53,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: H. Lewensztadt … (data zatarta).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

345
Azyl, 1976 olej, płótno; 47 x 65 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: TADEUSZ WLAZŁO AZYL 1976 (długopisem).
estymacja: 2 600 - 3 100 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

346
Pejzaż z Persji II, 1967 gwasz, papier; 48 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. JASKIERSKI / 1967;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

347
W parku [Zielona ławeczka] akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 22,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aberdam.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Hilary KRZYSZTOFIAK (1926-1979)

348
Słoneczniki, 1956 olej, płótno; 79 x 67 cm;
sygn. dat. śr. d.: Hilary 1956.
estymacja: 16 500 - 19 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł