Bronisław MAŁKOWSKI (1883- 1936)

125
Portret dziewczynki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
29,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

126
Nesebar, 1971 akwarela, papier; 31, 5 x 55,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Serafin/ Nesebar1971
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

127
Ostatni z Nieczujów na pielgrzymce, 1887 akwarela, papier; 25,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak 1887
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

128
Para obrazów: Pejzaż z południa
W parku
olej, płótno, 100,5 x 81,5 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Konrad KURZWELLY-MÜLLER (1855-1914)

129
Zimowy las olej, płótno; 37 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Muller Kurzwelly
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Józef HECHT (1891-1952)

130
Pejzaż letni olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Joseph Hecht
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

131
Wisła pod Krakowem, ok. 1912 olej, płótno, 80 x 64 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)

132
Portret mężczyzny, 1869 olej, tektura; 56,5 x 38,3 cm;
sygn. końcówką pędzla p. d.: HLipiński / 20/IX 69
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Alicja HOHERMANN (1902-1943)

133
Bukiet kwiatów, 1942 olej, tektura; 27 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Alice Hohermann 42
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

134
Krowy na pastwisku, 1946 olej, sklejka; 50 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: K. Lasocki 1946 r
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

135
Portret damy w kapeluszu, 1924 olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Krakow V 1924 r.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

136
Wiosna, ok. 1920 olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 22 000 zł

137
Akt w fotelu, ok. 1920 olej, płótno; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

138
Zamyślona olej, tektura fakturowana; 72,5 x 49 cm;
sygn. p. g.: W.Wodzinowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Lilla Weneda, ok. 1930 olej, sklejka; 135 x 98 cm;
na odwrocie fragment nalepki z częściowo
zachowanym podpisem autora
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

140
Dzieci w strojach krakowskich, ok.1925 olej, sklejka; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

141
Przyjaciele olej, sklejka; 35,5 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: "przyjaciele" / F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 7 800 zł

142
Akt olej, płótno; 66 x 99,5 cm;
sygn. p. d. monogramem wiązanym WW
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878- 1954)

143
Dom rybaka w Kazimierzu, 1954 olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

144
Pejzaż, 1927 olej, płótno; 75,5 x 96 cm;
sygn. l. g.: S. PODGORSKI
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

145
Port w Audierne, 1912 olej, tektura; 47,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
Cena wywoławcza. 76 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

146
Jesienne kwiaty, 1921 olej, płótno; 50 x 65,5 cm
sygn. i dat p. d.: 1921/Wł. Terlikowski
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878- 1954)

147
Martwa natura olej, płótno, 33,5 x 46 cm;
sygn. p. g.: Prof. Franciszkowi Walterowi / T. Cybulski
Cena wywoławcza. 5 500 zł

148
Kwiaty w wazonie, ok. 1920 olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19(…) / W. Terlikowski (ryte)
Cena wywoławcza. 19 500 zł

149
Słoneczniki, 1905 olej, tektura; 14 x 19 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef ŚWIRYSZ-RYSZKIEWICZ mł. (1882-1942)

150
Na posterunku, 1921 olej, płótno; 73 x 88,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JoŚwiryszRyszkiewicz - jr / 1921
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław STACHOWSKI (1852-1932)

151
Spotkanie olej, deska; 40 x 11 cm
(kształt nieregularny w świetle oprawy)
sygn. p. d.: W. Stachowski/ Munich
Cena wywoławcza. 4 000 zł

152
Scena rodzajowa z jeźdźcami olej, deska; 11 x 40 cm
sygn. p. d.: W. I. Stachowski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

153
Orka, po 1900 olej, tektura; 16,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: JOZEF CHEŁMOŃSKI
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

154
Kawaleria jedzie, 1925 olej, tektura; 69 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leonard Winterowski /
1925 / Warszawa
Cena wywoławcza. 13 500 zł

ZYGMUNTOWICZ (XX w.)

155
Odpoczynek ułanów olej, płótno; 55,5 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: ZYGMUNTOWICZ
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

156
Sanie, 1925 olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cz. Wasilewski 1925r
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

157
Powrót z miasta olej, tektura; 46,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

158
Na prerii, 1941 olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 10 000 zł

159
Kawaleria jedzie, ok. 1935 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

160
Luzak, 1975 olej, sklejka; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Kokietek 75
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

161
Powrót do pałacu, 1896 olej, płótno dublowane; 64 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.MASŁOWSKI/ 1896
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Włodzimierz ŁOŚ (1849-1888)

162
Spotkanie, 1880 olej, deska mahoniowa; 23,5 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: Włodzimierz Łoś 1880
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław KACZOR BATOWSKI (1866-1846)

163
Zwózka siana, 1923 olej, tektura; 40 x 57 cm;
sygn. l. d.: Batowski / 1923.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

164
Dziewczyna olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878- 1954)

165
Pejzaż, 1930 olej, płótno; 47 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: T. CYBULSKI / 1930
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878- 1954)

166
Nad Wisłą, 1937 olej, płótno naklejone na tekturę; 50,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Prof. Fran. Walterowi / T. Cybulski;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904- 1970)

167
Widok z krową, 1938 tempera, płótno; 38 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Podsadecki / 938.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

168
Akt kobiecy w popiersiu,1951 olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863- 1943)

169
Modelka w pracowni, 1892 olej, płótno dublowane; 68,5 x 56 cm;
sygn. p. d.: M.W. 1892. Munchen
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Jan STYKA (1858 -1925)

170
Golgota olej, płótno dublowane; 123 x 200 cm;
napis wtórny p. d.: Jan Styka 18 (…) [po konserwacji].
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

171
Kwiaty olej, płótno dublowane;
80 x 59, 5 cm
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

172
Zamyślona olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: nieczytelna
Cena wywoławcza. 5 000 zł