824
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem olej na płótnie nałożonym na deskę z
2 szpongami; 31,4 x 26,8 x 3,4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

825
Ikona - Matka Boska Korsuńska (Chersońska) tempera na desce, z dwiema szpongami;
35,5 x 29,2 x 2,8 cm. Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

826
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce; blacha mosiężna
tłoczona i grawerowana; 44 x 38 x 8 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

827
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce, okład srebrny? nimb
mosiężny, z emalią; 22,3 x 17,7 x 2,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

828
Zegar kominkowy, szafkowy brąz złocony, mosiądz, szkło fazowane;
Francja, Paryż, firma Japy Freres, po 1855.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

829
Zegar ścienny, ramowy drewno złocone, mosiądz,
Austria, Wiedeń? ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

830
Zegar kominkowy w manierze II Cesarstwa, z antykizowaną postacią cesarza Napoleona I;
Francja, Paryż, firma Vincenti i Cie, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

831
Zegar kominkowy, portykowy brąz złocony, marmur, alabaster, szkło,
porcelana, mosiądz, stal;
Europa Zachodnia, Francja?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

832
Strzelba myśliwska - jednorurka kapiszonowa Austro-Węgry, Wiedeń,
firma „Johann Springer's Erben”;
po 1888
Cena wywoławcza. 4 800 zł

833
Tanto - sztylet japoński, w pochwie (koshirae) stal, stop miedzi i srebra, drewno, skóra, laka;
Japonia, k. okresu Muromachi (3 ćw. XVI w.).
Cena wywoławcza. 12 000 zł

834
Kindżał kaukaski, w pochwie stal, róg, srebro pr. 84, drewno, skóra;
Rosja, Kaukaz, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

835
Para kandelabrów 4-świecowych, w tradycji empire'u Warszawa, firma Braci Grzegorza
i Feliksa Łopieńskich, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 29 000 zł

836
Tkanina dekoracyjna z motywem kwiatowym wełna, len; 306 x 213 cm.
Europa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

837
Liżnik huculski wełna; 145 x 210 cm.
Huculszczyzna, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

838
Kilim „Kwitnące drzewko” wełna, len; 79 x 156,5 cm. Polska, lata 60. XX w.;
Spółdzielnia Pracy Rzemiosła Ludowego
i Artystycznego „KORONKA. BOBOWA”
Cena wywoławcza. 800 zł

839
Biureczko - sekretarzyk podróżny drewno czernione, heban, palisander,
inkrustacje mosiężne;
Francja, Paryż, firma François Peret, po 1855.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

840
Zegar szafowy, podłogowy Konstrukcja obudowy sosnowa i orzechowa,
okleiny orzechowe, czeczota, żyłki jaworowe;
Szkocja, Kilmarnock, zegarmistrz James Allan
Cena wywoławcza. 5 000 zł

901
Ławeczka - bankietka sosna, drewno orzechowe;
wys. 41 cm, dł. 116 cm, szer. 45 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

902
Stół z klapami w stylu biedermeier sosna, mahoń piramidowy;
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

903
Zestaw mebli salonowych, biedermeier konstrukcja sosnowa, jesion, drewno
barwione, brzoza;
Europa Środkowa?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

904
Serwantka neoklasycystyczna sosna, mahoń, szkło fazowane, brązy, biskwit;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

905
Komoda rokokowa, intarsjowana konstrukcja sosnowa;
Europa Zachodnia, 3 tercja XVIII w.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

906
Stolik do robótek, inkrustowany palisander, brąz; inkrustacje z macicy
perłowej i mosiądzu;
Francja, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

907
Komoda eklektyczna sosna, orzech;
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

908
Kredens barokowy konstrukcja sosnowa, dębina, drewno czernione; Europa Zachodnia, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

909
Szafka w typie Ludwika Filipa sosna, mahoń;
Europa Zachodnia, lata 70-80. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

910
Stolik okrągły, pomocniczy dębina; snycerka;
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

911
Stół w stylu art-deco sosna, orzech;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

912
Ława - skrzynia, z oparciem, intarsjowana i inkrustowana;
Europa Zachodnia; skrzynia skonstruowana w XIX w.,
z wbudowanymi płycinami z mebla starszego (XVII w.)
Cena wywoławcza. 19 000 zł