610
Amor z kołczanem Francja, Sevres?, model wg marmurowego posągu
Louisa Simona Boizota (1743-1809) z 1772 r.
- realizacja z XX w. (?)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

611
Wazon dekoracyjny z przedstawieniami figuralnymi fajans z drobną krakelurą,
Japonia, Satsuma, okres Meiji (1868-1921)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

612
Talerz huculski z ptakiem Pokucie - wyrób ludowy nie ustalonego garncarza,
2 ćw. XX w. (okres międzywojenny)
Cena wywoławcza. 700 zł

613
Wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne,
szkliwo ołowiowe; nie sygnowany. Pokucie,
2-3 ćw. XX w. ?
Cena wywoławcza. 700 zł

614
Dziewczyna rzucająca kulę (Kugelspielerin) porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, model Walthera Schotta z ok. 1897 roku,
1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 7 200 zł

615
Zegar neobarokowy z amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal, emalia;
Niemcy lub Francja?, ok. poł. XIX w. ( 1840-1860)
Cena wywoławcza. 3 600 zł

701
Koszyczek plater nie cechowany;
Polska, XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

702
Patera plater;
Warszawa, Br. Henneberg, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

703
Świecznik dwuświecowy plater cechowany (B.HENNEBERG, rozetka,
WARSZAWA);
Warszawa, Bracia Henneberg, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

704
Para lichtarzy plater cechowany;
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

705
Taca plater (wtórnie srebrzony) cechowany;
Warszawa, Norblin i Ska, k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

706
Cukiernica plater; Europa Zach. k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

707
Zestaw sztućców środka stołu w etui srebro próby 1 z głową Minerwy, metal cechowany;
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

708
Kałamarz na podstawce srebro próby 1 z głową Minerwy złocone cechowane,
waga 170 g. Paryż, E. Roger, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

709
Tacka srebro pr. 3, waga 672 g; Warszawa,
złotnik Stanisław Owczarski, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

710
Misa srebro próby 800; waga 1256 g. Brema, firma
Koch und Bergfeld, 1 tercja XX w.,
firma sprzedająca - Berlin, Gebr. Friedländer
Cena wywoławcza. 5 000 zł

711
Pas kaukaski srebro próby 84, niellowane, skóra; waga 513 g.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

712
Patera secesyjna srebro próby 3 z głową Diany cechowane,
waga 617 g. Wiedeń, Leopold und Ludwig
Mendl, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

713
Patera modernistyczna srebro pr. 3; waga 521 g;
Kraków, złotnik JS, po 1931.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

714
Dzbanuszek do kawy srebro próby 835 cechowane, waga 301 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd,
Wilhelm Binder, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

715
Paterka - koszyczek srebro próby 12, cechowane, waga 428 g.
Warszawa, złotnik Ludwik Nast, lata 30-40. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

716
Cukiernica owalna srebro próby 84 cechowane;
waga 367 g. Warszawa, 1896
Cena wywoławcza. 2 500 zł

717
Zestaw sztućców na 12 osób i środka stołu (141 sztuk) w kantynie; srebro próby 3 cechowane;
waga łączna 5392 g. Warszawa, Wytwórnia
Wyrobów Srebrnych Jan Cynowski, 1932-1939
Cena wywoławcza. 32 000 zł

718
Kabaret do przypraw srebro cechowane, waga srebra 994 g.
Kopenhaga, 1848, probierz Peter
R. Hinnerup (lata 1840-63)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

719
Taca prostokątna srebro próby 3 cechowane, waga 2000 g.
Kraków, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

801
Wisior w stylu edwardiańskim platyna, masa całkowita 3.900 g,
lata 20-te XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

802
Pierścionek z turkusem platyna, masa całkowita 7.700g,
lata 30-te XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

803
Krzyżyk złoty złoto 18 ct, masa całkowita 4.080 g
Cena wywoławcza. 1 300 zł

804
Bransoleta w stylu art.-deco platyna, masa całkowita 45.570g,
lata 50-te XX w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

805
Brosza art-deco platyna, masa całkowita 14.930g,
lata 30-te XX w.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

806
Pierścionek złoty złoto 18 ct, masa całkowita 14.960 g
Cena wywoławcza. 10 000 zł

807
Brosza platynowa platyna,
masa całkowita 20.820g
Cena wywoławcza. 19 000 zł

808
Pierścionek złoty złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.100 g
Cena wywoławcza. 6 400 zł

809
Komplet bransoleta i pierścionek masa całkowita bransolety 104 g,
pierścionka - 12.700 g
Cena wywoławcza. 5 300 zł

810
Pierścionek art-deco platyna, masa całkowita 2.320 g,
lata 20-te XX w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

811
Kolia art-deco z brylantami platyna, masa całkowita 13.430 g,
lata 30-te XX w.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

812
Wisior - brosza w stylu edwardiańskim złoto 18 ct, masa całkowita 35.250 g,
lata 20-te XX w.
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Hugo LEVEN ? (1874-1956)

813
Cukiernica secesyjna, z pokrywką Niemcy, Bockum k. Krefeld, firma
Johann Peter Kayser Sohn, ok. 1903.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

814
Komplet przyborów toaletowych z herbem Sas szkło, srebro pr. 3;
waga łączna srebrnych pokrywek 479 g.
Austro-Węgry, po 1872
Cena wywoławcza. 3 000 zł

815
Kocioł-bęben wojskowy blacha miedziana, skóra, żelazo;
Europa Zachodnia, Francja?, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

816
Komplet przyborów na biurko brąz złocony i polerowany;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

817
Cukiernica ze szklanym wkładem plater, złocony galwanicznie;
Warszawa, firma Romana Plewkiewicza, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

818
Lampa naftowa biskwit, brąz, mosiądz, szkło; wys. 75 cm,
Niemcy, zapewne firma Bröckelmann,
Jaeger und Busse, Neheim, XIX/XX w
Cena wywoławcza. 4 200 zł

819
Lampa naftowa brąz, szkło; wys. 66,5 cm,
Niemcy, Erfurt, firma Koestner und Toebelmann,
XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Feliks ROBAKOWSKI (1896-1980)

820
Plakieta z sylwetowym popiersiem Józefa Piłsudskiego brąz patynowany, drewno;
Polska, 1928.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

821
Para lamp naftowych kompozycja metali brązowiona, mosiądz, szkło;
Belgia, firma Lempreur und Bernard; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

822
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce z 2 szpongami, blacha mosiężna,
srebrzona; 31,2 x 25,8 x 5,5 cm.
Rosja, ok. 1905-1910.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

823
Ikona - Św. Andrzej olej, płótno, deska - owalna;
32,5 x 16 x 3,6 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł