08 lutego 2024

Aukcja: 8 lutego 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

301
Pejzaż, 2010 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. p. d.: Dominik
estymacja: 46 000 - 56 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Michał Stanisław WÓJTOWICZ(1920-1991)

302
Pompeje, 1974 olej, płótno; 73,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: St. Wójtowicz
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

303
Podróż do Remis, 2003 olej, akryl, płótno; 58 x 71 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
estymacja: 150 000 - 170 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

304
Piękny Instalator, 1996/97 olej, płyta; 80 x 60 cm
sygn., dat. i opisany l. d. DUDA GRACZ 2061/ 97;
estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

305
Wiejski Chrystus, 1990 olej, płótno; 50 x 73 cm;
estymacja: 92 000 - 110 000 zł

Zdzisław NITKA (ur. 1962)

306
Sceny dzienne, 2007 olej, płótno; 80 x 100 cm
sygn. p. d.: Z. Nitka'07
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

307
Rudowłosa, 1955 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

308
Drzewo i kobieta, 1955 gwasz, papier; 34,5 x 49 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: J.Tchórzewski 55.
estymacja: 44 000 - 52 000 zł
Cena oferowana 38 000 zł

Alfred LENICA (1899 - 1977)

309
Bez tytułu gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

310
Projekt kostiumu grabarza 1 gwasz, aplikacje, papier; 30 x 23 cm;
u dołu napis: Grabarz 2 (farbą i ołówkiem), opisany l. d.: Zaburzowski (ołówkiem), oraz p. d. na dodatkowym arkuszu: Grab
estymacja: 5 300 - 6 400 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

311
Projekt kostiumu grabarza 2 gwasz, aplikacje, papier; 31 x 22 cm;
u dołu napis: Grabarz 1 (farbą i ołówkiem), opisany l. d.: P. Dwornicki (ołówkiem), oraz p. d. na dodatkowym arkuszu: Gra
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

312
Fotografia eksperymentalna fotografia czarno-biała, odbitka bromowa, papier fotograficzny; 20,5 x 14.5 cm ( świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERC
estymacja: 5 300 - 6 400 zł
Cena oferowana 5 000 zł

313
Bez tytułu grafika komputerowa, druk cyfrowy, papier; 19,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Beksiński (flamastrem).
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930 - 2009)

314
Bez tytułu, 1998 grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 60 x 80 cm (zadruk), 66 x 86 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: Beksiński 1998.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Piotr KURKA (ur. 1958)

315
Psalm, 2002 pastel olejny, papier; 81 x 58 cm (w świetle passe partout);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

316
Idylla litografia barwna, papier; 30 x 30 cm (w świetle passe partout);
sygn. od l. d.: N.L. / E.A. / "Idylla" / W. SIUDMAK (ołówkiem)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

317
Wiosna-lato-jesień, 1973 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JUL. 1973 [w prostokącie] / 544 [w prostokącie] / HENRYK WANIEK, obok: WIOSNA-LATO-JESIEŃ [w prostokącie
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

318
Portret Światowca, 2018 - 2022 akryl, olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Cz Romanowski;
estymacja: 5 600 - 6 700 zł

Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)

319
Kwiaty i skrzypce, 1997 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (1937-2022)

320
Bez tytułu olej, płótno; 37,4 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. Lewandowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

321
Kobieta sowa, 2011 tempera, płótno; 54 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2011.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Marek FIREK (ur. 1958)

322
Józef Tomczyk-Kurosawa...Art.Gazeta,2004 olej, płótno; 65 x 95 cm;
sygn. p. d.: M.F. / 04
estymacja: 10 100 - 12 100 zł

Szymon URBAŃSKI

323
Ruch, 2005 olej, płótno; 140 x 100 cm;
opisany na odwrocie: S.U/2005/03/0009/018 / SZYMON URBAŃSKI / RUCH 2005 huile
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)

324
Wnętrze z kwiatem, 2007 akryl, płótno; 75 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: C. WODNICKA 2007 (flamastrem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

325
Ognisty deszcz, 2021 olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: SROKA 2021;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Andrzej CISOWSKI (1962-2020)

326
Walkower, 2011 olej, płótno; 50 x 70 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

327
Aborygenie, 2002 olej, płótno; 49 x 61 cm;
sygn. i dat. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2002;
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Konrad WIENIAWA-NARKIEWICZ (ur. 1967)

328
Horyzont odklejony trochę, 2022 technika własna, akryl, płótno; 130 x 200 cm.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Paweł KORAB KOWALSKI (ur. 1974)

329
Helium Free Area, 2021 akryl, płótno; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2021 / monogram artysty / 30 x 40 CM / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / ACRYLIC ON CANVAS / "HELIUM FREE AR
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

330
#88, 2019 akryl, płótno; 30 x 50,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2019 / monogram artysty / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / #88 / 30 x 50,5 CM / AKRYL, PŁÓTNO (flamastrem
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

331
Live from voyager 1, 2023 akryl, spray, technika własna, sklejka; 39 x 53 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2023 / Monogram PK (w kwadracie) / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / 39 X 53 CM / A
estymacja: 2 800 - 3 000 zł

Katarzyna ŚRODOWSKA (ur. 1971)

332
Przestrzeń chroniona (A1), 2023 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "PRZESTRZEŃ CHRONIONA" (A1) / ŚRODOWSKA 2023 / OLEJ NA PŁÓTNIE / 120 x 100 / 2023 r. / Katarzyna
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Marek GROSSE (ur. 1951)

333
X48Y40, 1990 akryl, płótno; 76 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: M. GROSSE / "X48Y40" / AKRYL / 100 X 76 / ul. GRODZKA 60/22 / POLAND oraz stempel wywozowy.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marek GROSSE (ur. 1951)

334
X49Y42, 1990 akryl, płótno; 76 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: M. GROSSE / X49Y42 / AKRYL / 1990 r / 100 X 76 / ul. GRODZKA 60/22 / POLAND oraz stempel wywozowy.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy Wojciech RUDZIŃSKI (ur. 1935)

335
Konstrukcja przestrzenna, 1971 metal, plastik; 114 x 55 cm;
sygn. i dat. na odwrocie w dolnej części: JWR 71.
estymacja: 7 400 - 8 800 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

336
Black-Yellow, 2023 technika własna, płyta; 65 x 127 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MAKSYMILIAN / KREUTZ - MAJEWSKI / BLACK - YELLOW / 2023.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Zbigniew OLSZEWSKI (ur. 1955)

337
Pejzaż XXIII, 1987 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 87 OLSZEWSKI ZBIGNIEW;
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Władysław KUFKO (ur. 1955)

338
Podróż, 2021 akryl, płótno; 140 x 80 cm;
sygn. p. d.: KUFKO.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

339
Obraz nr 51, 2023 olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole);
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

340
Obraz nr 50, 2023 olej, płótno; 100 x 90 cm;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Janusz JUTRZENKA TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

341
Z cyklu: Ptaki, 2019 olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: JT;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903 - 1990)

342
La Mancha, 1977 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Krzyształowski 1977;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

SIWCZYŃSKA, XX w.

343
Kompozycja olej, płótno; 80 x 120 cm;
nieczytelny napis na odwrocie;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Laura GUTOWSKA (ur. 1997)

344
Dolina Aosty, 2023 kolaż, gwasz, pastel, papier; 52,8 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie oprawy: LAURA GUTOWSKA / „Dolina Aosty” / kolaż na papierze / 52,8 x 42 cm, 2023.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

A. GOSZCZYŃSKA, XX w.

345
Dachy olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. na odwrocie: A. GOSZCZYŃSKA.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XX w.

346
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 100 x 69,5 cm;
opisany na krosnach: SYLWESTER R, oraz: ASP 1968 / 9 GAWRYŁO KRAKÓW.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Andrzej KREUTZ MAJEWSKI (1936 - 2011)

347
Glowa Chrystusa gwasz złoty, olej, tektura; 25,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz-Majewski;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

348
Kwiaty olej, tektura; 28 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 300 - 4 000 zł