08 lutego 2024

Aukcja: 8 lutego 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

pseud. Jarogniew BAZYLEWICZ (ur. 1972)

349
Monteforte Cilento, Via Tempio, 2008 olej, płótno; 55 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Barbara JONDERKO-JAGŁA, XX / XXI w.

350
Kompozycja, 2013 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Jonderko Jagła / 2013;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Dawid ZDOBYLAK (ur. 1993)

351
W raju utraconym, 2023 olej, płótno; 30 x 23 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: DAWID ZDOBYLAK / OLEJ NA PŁÓTNIE / „W RAJU UTRACONYM” obok: DZ / 2023 [w prostokącie], poniżej okr
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1939)

352
Dobry Anioł, 2022 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. l. g.: [monogram artysty z data 2022];
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

353
Wieczna miłość, 2023 olej, akryl, płótno; 37 x 32,5, cm
sygn. i dat. l. d.: STANI - PIETRZAK-KRUPIŃSKA / 2023 oraz l. g.: [monogram artysty z data 2023];
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Kaja SOLECKA (ur. 1974)

354
Blue Thought, 2017 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: KAJA SOLECKA / BLUE THOUGHT / 2017.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

355
Bez tytułu olej, deska; 56 x 146 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d. W.K.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Katarzyna ZAWIERUCHA (ur. 1970)

356
Velvet, 2017 olej, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z/ 2013 (w kole);
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Stefania ŁAZARSKA (KRAUTLERÓWNA) (1887-1977)

357
Portret kobiety olej, tektura; 53 x 42 cm;
sygn. p. d.: S. Łazarska;
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Barbara LAWENDA, XX / XXI w.

358
Secesyjna tancerka, 2023 olej, płótno; 100 x 50 cm;
sygn. p. d.: B Lawenda;
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Marcin KOTARSKI (1952-2013)

359
sygn. p. d.: Kotarski.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Arkadiusz Tomasz SUPRYN (ur. 1952)

360
Pejzaż - Kłodzko, 2012 olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: T.Supryn;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Traute RASLENDA ?, XX w.

361
Pejzaż jesienny olej, płótno; 90 x 100 cm;
na odwrocie naklejka z odręcznym napisem: Traute Raslenda / [adres] / Netzekreis / Preis 250 m (? piórem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

362
Jasna Góra olej, tektura fakturowana; 34 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: Matuszczak
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

363
Plac de la Concorde, 1955 litografia, papier; 45,5 x 60 cm (zadruk), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Halicka 1955 (ołówkiem); nakład: 215/220 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

364
Na ławce, 1984 litografia barwna, papier; 64 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Witold-K 1984 (ołówkiem), opisana l. d.: 73/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Lech KUNKA (1920-1978) ?

365
Widok z Kazimierza, 1952 tusz, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
dat. p. d.: 15.VII.52 r.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Jerzy WIELICKI (1928-1996)

366
Impresje japońskie, 1974 tusz, papier; 26,5 x 12 cm;
sygn. i dat. poniżej pracy: J. Wielicki / 1974 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ryszard OSADCZY (1931-2013)

367
Metafora Śląska, 1968 cynkografia barwna, papier; 51 x 65 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: „METAFORA ŚLĄSKA” cynkografia ba
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

368
Cyrk przyjechał [duch cyrku] litografia barwna, papier; 31 x 23 cm (w świetle oprawy);
vide: Fernand Maurlot, “Chagall Litograph 1957-1962”; Verlag Andre Sauret, Monte Carlo, 1963.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

369
Niebo kochanków litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

370
Interesy tusz, papier; 14 x 20 (wymiar kompozycji)
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Gaston VINCKE (1882-1950) - ?

371
Idylla ołówek, kredka, gwasz, papier; 44,5x 84,5 cm ( w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Gaston Vinche (?) / 1950 … / Chateau … / … (nieczytelnie
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

372
Martwa natura z owocami akwarela, papier; 19,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BStawiński (piórem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Emmanuel KATZ (Mané-Katz) (1894-1962)

373
Nad morzem, 1961 gwasz, karton, 24,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane - Katz 61.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

374
Widok miejski, 1961 gwasz, karton; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mane - Katz 61.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

MICHAŁOWSKA STEFANIA

375
Meduzy, 2021 ceramika szkliwiona; 84 x 45 cm;
na odwrocie naklejka: Stefania Michałowska / 2021 / (znak graficzny) / meduzy
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

501
Twarz zawoalowana, 1977 brąz srebrzony, kamień; wys. całkowita: 9,5 cm;
sygn. p. d. IGOR MITORAJ;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

502
Portret X , 2015 terakota; 26 x 24 x 43 cm;
sygn. z tyłu: AM (ryte).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

503
Ryba brąz patynowany, wys.51 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

504
Skoczek narciarski z cyklu: Dyscypliny olimpijskie brąz patynowany; 30 x 30 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Narciarz z cyklu: Dyscypliny olimpijskie brąz patynowany; 30 x 30 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)

506
Anioł ziemi, 2000 r. brąz patynowany, kamień, wys. całkowita: 32,5 cm;
sygn. na pracy: NOWAKOWSKA
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Sławomir MICEK (ur.1956)

507
Powitanie brąz patynowany, podstawa granitowa; wys. całkowita: 17, 3 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Andrzej PITYŃSKI (ur. 1947)

508
Akt kobiety, 1972 brąz; wys. 13 cm;
sygn. i dat. na podstawie: a.pityński 1972 (? data słabo czytelna).
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

509
Bez tytułu gips; wys. 80 cm; podstawa 20 x 24 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Małgorzata JABŁOŃSKA (ur. 1966)

510
Maska V, 2018 organza jedwabna, technika własna; 47 x 47 x 18 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Rafał RACHAŃSKI (ur. 1972)

511
Janowskie Konie zestaw trzech figurek, ceramika;
wymiary: 10 x 16 x 6,5 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Rafał RACHAŃSKI (ur. 1972)

512
Psychologiczna maska mężczyzny, 2022 metal, ceramika; 22 x 12 x 8 cm;
całość wys.: 54 x 18 cm;
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Tomasz SZUMIŃSKI (ur. 1956)

513
Ojcostwo, 2023 ceramika, jesion; 26 x 30,8 x 16,2 cm;
sygn. i dat. na rzeźbie: Szum / 2023.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927 - 2008)

514
Bez tytułu ceramika; wys. 46 cm; podstawa 15 x 15 cm;
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

515
Madonna drewno egzotyczne (?), wys. całkowita 38,5 cm;
2 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

516
Krucyfiks brąz patynowany, drewno; 21 x 19 cm, wymiar krzyża: 34 x 22 cm.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Erwin EISCH (1927-2022)

517
Wazon szkło barwione; wys.: 22,5 cm
sygn. na spodzie: Eisch;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

518
Wazon "Mimoza" Stanisław KOWALCZYK (ur. 1947 r.) i Janusz KAZANECKI (1950-2021)- proj
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione powierzchniowo tlenkami metali; wys. 21,5 cm;
estymacja: 600 - 700 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019) lub Ludwik FIEDO

519
Wazon szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 30 cm;
Polanica Zdrój, Huta Szkła Artystycznego "Barbara", 3 tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Barbara MICHAŁOWSKA, XX w.

520
Błyskawica wełna; 98,5 x 120 cm;
sygn. i opisany na wszywce: Art. PLASTYK / BARBARA MICHAŁOWSKA / WARSZAWA BRONIEWSKIEGO 24A / "BŁYSKAWICA" 98,5X120.
estymacja: 10 500 - 12 000 zł

Władysław WOŁKOWSKI (1902-1986)

521
Para fotelików wiklinowych - typ Niedźwiedź, Polska, lata 60. XX w.
Fotele z wikliny korowanej o konchowym oparciu przechodzącym w siedzenie, wsparte na podnóżu z metalowych rurek malowanych na czarno. Ko
estymacja: 30 000 - 35 000 zł