Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

98
Widok z pod Regli olej, tektura, 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z POD REGLI"
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

99
Pejzaż z okolic Olszanki, ok. 1920 akwarela, papier; 31,7 x 46,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: JÓZEF RAPACKI / OLSZANKA
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

100
Pejzaż, 1961 olej, płyta pilśniowa; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1961.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Michalina KRZYŻANOWSKA (1883-1962)

101
Pejzaż z kwitnącym drzewem olej, tektura; 33 x 37 cm;
sygn. l. d.: Michalina Krzyżanowska
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

102
Nad Wisłą, 1912 olej, płótno; 38 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: JKarmański 912
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)

103
Na polu, 1913 olej, płótno; 65 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Winterowski / 913
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Asta NIELSEN-FRITSCH, XX w.

104
Kózki na łące, 1931 olej, płótno; 28,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Asta Nielsen Fritsch / -31-
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

105
Pejzaż wiosenny, 1941 olej, tektura; 37 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Domaradzki 1941
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

106
Halny, 1951 olej, tektura; 43 x 56 cm;
sygn. p. d.: ST.BIECHOŃSKI
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

107
Pejzaż tatrzański [Morskie Oko] olej, karton; 22 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 200[0 - ?] (data zatarta, długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Zenobiusz PODUSZKO (1887-1963)

108
Pejzaż z zabudowaniami olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Poduszko
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jerzy ŚLIWKA (1895-?)

109
Widok na Giewont olej, tektura; 20,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: J. ŚLIWKA
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

110
Pejzaż olej, płótno; 69,5 x 115 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

111
Anioł ukazujący się dziewczynie [Zwiastowanie ?], 1914 olej, płótno; 35,5 x 56 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski / rp. 1914.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

112
Los, 1911 olej, płótno; 33,5 x 51 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski / r. P. 1911.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

113
Pejzaż - Na skraju lasu olej, sklejka; 42 x 50 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Arthur NIELSEN (1883-1946)

114
Pejzaż z sadzawką olej, płótno; 40,5 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Arthur Nielsen (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

115
Staw, 1953 olej, tektura; 36 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 53
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

116
Drzewo olej, płótno; 50 x 46 cm;
sygn. p. d.: K.P.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ryszard POŚREDNIK (1919-2016)

117
Drzewa akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: RPośrednik (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

118
Pejzaż akwarela, papier; 23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

119
Wieś zimą olej, tektura; 21 x 30 cm;
na odwrocie napis: … (nieczytelny).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Ryszard POŚREDNIK (1919-2016)

120
Kazimierz Dolny od strony Wisły akwarela, papier; 29 x 41 cm;
sygn. p. d.: RPośrednik
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Ryszard POŚREDNIK (1919-2016)

121
Pejzaż górski akwarela, ołówek, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stanisław JAWORSKI, XX w.

122
Zimowy las akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 37 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Jaworski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

123
Pejzaż zimowy, 1940 olej, tektura fakturowana, 27,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. BRZOZOWSKA 1940
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

124
Wrzosowisko, 1969 olej, płótno; 70 x 99,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI 1969
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Adolf KAUFMANN vel J. ROLLIN (1848-1916)

125
Pejzaż z rzeką i sztafażem olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. p. d.: J. Rollin
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

126
Pejzaż ze sztafażem olej, deska;
16,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).

estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Georg MAJEWICZ (1897-1973)

127
Wodujące kaczki olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

128
Biały Dunajec olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO 2006 (długopisem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Autor nieokreślony, XX w.

129
Jezioro w górach olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Mira (? - słabo czytelnie).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Malarz nieokreślony - J. MINOROWICZ? - XX w.

130
Zimową porą, 1928 akwarela, papier; 47,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMinorowicz / 1928 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

131
Pejzaż z rzeką olej, tektura fakturowana; 69 x 48 cm;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy WOLFF (1902-1985)

132
Pejzaż olej, sklejka; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: Wolff
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

133
Zimową porą olej, płótno dublowane; 25,5 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. W. 876
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

134
Pejzaż z chatami akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p d.: St. Filipkiewicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

135
Pejzaż górski, 1927 olej, tektura; 28 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ST. GAŁEK / 1927
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

136
Pejzaż, 1944 gwasz, ołówek, papier; 45,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marczyński 44 (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Juliusz KĘDZIORA (1908-1988)

137
Pejzaż, 1957 olej, tektura; 25,5 x 37cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kędziora / 1957.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

138
W słonecznym sadzie przy kołysce, 1905 olej, tektura; 12 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 12 000 - 13 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

139
Portret dziewczynki w berecie, 1937 olej, tektura; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: B. Barbacki / 30. 1. 1937.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

140
Portret młodzieńca w kapeluszu, 1937 olej, tektura; 34 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: Bolesław M. Barbacki 1937
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

141
Portret profesora Jana Wolskiego, 1954 olej, płótno; 85 x 66 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1954 / Kasper / Pochwalski
estymacja: 6 400 - 7 000 zł

Andrzej (Jędrzej) GRABOWSKI (1833-1886)

142
Portret mężczyzny z fajką - Kowaluka ze Strepowa ołówek, biała pastel, brązowy papier; 26,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: J. Grabowski (ołówkiem)
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Leon SEREDYŃSKI (1888-1964)

143
Portret kobiety, 1931 olej, płótno; 67 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Seredyński / 931
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Leon SEREDYŃSKI (1888-1964)

144
Portret męski, 1931 olej, płótno; 67 x 52 cm;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

145
Piękność, 1919 olej, tektura naklejona na złote tło; 53 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WILH. WACHTEL / 919
estymacja: 9 500 - 11 000 zł