Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

1
Kościółek na Litwie, 1903 autolitografia barwna, papier; 37,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: F. Ruszczyc (na kamieniu)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

2
Dęby w Białowieży, 1921 ołówek, kredka litograficzna, akwarela, papier;
36 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

3
Pejzaż - Szkic do obrazu Wisła, ok. 1895 ołówek, papier; 12,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu w obrębie obrazu napis
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

4
Kościół w śniegu, 1909 akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 70 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JFałat / 909
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

5
Odaliska pastel, papier; 68,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "Odaliska" / F.M. Wygrzywalski
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
Cena sprzedaży 70 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
Studium głowy dworzanina akwarela, brązowy papier; 25 x 22 cm;
sygn. l. d.: JM
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

7
Wędrowiec [Sybirak], 1921 olej, tektura naklejona na sklejkę; 73,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1921
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

8
Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 220 000 - 260 000 zł

Józef SZERMENTOWSKI (1833-1876)

9
Nokturn olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 32 cm;
sygn. l. d.: J.Szermentowski
estymacja: 38 000 - 42 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

10
Motyw z francuskiego Południa olej, tektura; 32,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

11
Pont Saint Michel w Paryżu olej, płótno; 67 x 91 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

12
Ułan spod Savony [Żołnierz 1. pułku Ułanów Austriackich], 1891 olej, deska; 41 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adalbert von Kossak _ 1891
estymacja: 85 000 - 90 000 zł
Cena oferowana 80 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

13
Oficer Artylerii Konnej Księstwa Warszawskiego olej, tektura; 27 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zygmunt Rozwadowski / 1909 -
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 37 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

14
Zwiad kawaleryjski, 1917 olej, deska; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1917
estymacja: 52 000 - 60 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

15
Trójka - Pędzące konie olej, płótno; 60 x 75 cm ( w świetle ramy);
sygn. p. d.: M.Krzyżak
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

16
Do miasta, 1990 olej, płótno; 69,5 x 119,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 90
estymacja: 5 300 - 6 400 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

17
Zaprzęg olej, tektura; 48 x 70 cm;
sygn. l. d.: JanKotowski (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 900 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

18
Odpoczynek przy saniach, 1938 olej, płótno dublowane; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: JGąsienica Szostak / ... 1938 (napis zatarty)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

19
Przejście przez las, 1919 olej, deska; 58 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak 1919
estymacja: 29 000 - 34 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Heinrich Maria STAAKMANN (1852-1940)

20
Jeźdźcy na stepie - para obrazów olej, płótno; 22,5 x 34 cm;
sygn. i dat.: H. Staakmann / M 22 (jeden obraz l. d., drugi obraz p. d.).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony - naśladowca Aleksandra Orłowskiego, XIX w.

21
Kozak na koniu olej, blacha, 41 x 33 cm;
na blasze odcisk cyrylicą.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

22
Weselna sanna, 1941 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Gąsienica Szostak / 1941
estymacja: 7 600 - 8 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

23
U wodopoju gwasz, papier;
35,5 x 44 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

24
Arab - Rozpędzony koń, 1936 olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1936
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Nathan GRUNSWEIGH (1880-1956) - przypisywany

25
Pejzaż z cyprysami, 1949 pastel, papier; 22 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 600 - 8 600 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI (1908-1992)

26
Palmy akwarela, karton;
26 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Lurczyński
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Henryk GRUNWALD (1904-1958) - przypisywany

27
Parowiec na rzece olej, płótno; 51 x 65,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Rudolf MYŚLIWIETZ (1900-1977)

28
Karkonosze olej, płótno; 75 x 95 cm;
sygn. l. d.: R Myśliwietz
estymacja: 6 600 - 7 600 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

29
Sztorm, 1938 gwasz, tektura; 69 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1938
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Carl O'LYNCH VON TOWN (1869-1947)

30
Marina w Portovenere olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 52 cm;
sygn. l. d. O’Lynch
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Johann Heinz MINDERMANN (1872-1959) - ?

31
Pejzaż marynistyczny olej, tektura; 39 x 51 cm;
sygn. p. d.: Mindermann Ndy
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

32
Studnia ze źródłem pośród pól, ok. 1908 olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW; na odwrocie owalna pieczęć i nr 000681
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

33
Przydrożna kapliczka akwarela, papier; 27,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: S. Bieszczad
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zdzisław JASIŃSKI (1863-1932)

34
Przed chatą akwarela, tektura;
33 x 43 cm;
sygn. l. d.: ZD. JASIŃSKI
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

35
Pejzaż z sosnami olej, płótno; 40 x 28 cm;
sygn. p. d.: T. Popiel
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Ada KOPETZKY, XIX / XX w.

36
Pejzaż z wierzbami, 1900 olej, płótno;
25 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.:
Ada Kopetzky / 1900
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

37
Pejzaż letni ze stawem olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

38
Kwitnące drzewa tempera, olej, tektura;
25 x 30 cm;
sygn. p. d.:
Krcha
estymacja: 2 900 - 3 400 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

39
Pejzaż zimowy, 1929 olej, tektura; 52 x 79 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszko / 1929
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

40
Pejzaż górski olej, płótno; 44,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: Stern
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

41
Wierzby nad rzeką, 1930 olej, płótno; 136 x 190,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Wąsowicz / 1930
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 13 500 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

42
Samotna brzoza pastel, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

43
Strumień zimą olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Włodzimierz NAŁĘCZ (1865-1946)

44
Pejzaż wiosenny - Nad zatoką olej, płótno; 48 x 54 cm;
sygn. l. d.: Wł. Nałęcz
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

45
Leśna droga z wrzosami olej, tektura; 67,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

46
Pejzaż z kwitnącym drzewem olej, tektura; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)

47
Pejzaż z Kopcem Kościuszki olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: L. Benedyktowicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958) - ?

48
Chaty u podnóża gór olej, płótno; 23 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z. P.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł