Oferta
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
Angelika KAUFFMANN (1741-1807)-według
Nr katalogowy1
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa
olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Obraz poprzednio był w zbiorach Elżbiety z Radziwiłłów Czartoryskiej (1917-2021)
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
4
Bransoletka z brylantami
ruchomo połączone geometryczne elementy wysadzane 9 szt. brylantów o masie łącznej ok. 0.10 ct (Si-P2/G-J),
złoto pr.0.585, masa całkowita 8.320 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
8
Pierścionek z szafirem
złoto pr.0.583, masa całkowita 3.520g, rozm.pierścionka 18
Wyrób został wykonany w latach 1950-1960, Związek Radziecki.
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
11
Pierścień damski
pojedynczy, owalny topaz dymny w szlifie kaboszon w oprawie z dekoracją filigranową, srebro pr.ok.0.925, masa całkowita 12.940g, rozm.pierścienia 19
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
18
Szkatuła zdobiona kamieniami
srebro (od spodu znak próby? 13) wewnątrz złocone, kamienie - agat, jadeit, ametyst, nefryt, turkus, chalcedon?, kwarc różowy, lapis lazuli.
Polska?, 1 poł. XX
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Polska?, 1 poł. XX
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)
Nr katalogowy20
Piękno ruchu, 1998
olej, płótno; 41 x 27 cm;
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)
Nr katalogowy23
Modlitwa, 1924
olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Artysta nieokreślony francuski? (XIX w.) - wg Bartolomé Esteban MURILLO (1617-1672)
Nr katalogowy26
Matka Boska Madrycka
olej, blacha; 14 x 10,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Nr katalogowy29
Bukiet za bukiet
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 95;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
GUGLIELMO MEURON & COMP. (czynny od 1770); CARUS [vel CARRUS] (czynny od 1735)
Nr katalogowy31
Zegar symboliczny
brąz złocony, emalia, marmur biały; wys. 32 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 27 000 - 30 000 zł
estymacja: 27 000 - 30 000 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Nr katalogowy33
Wieczorna bryza
brąz, podstawa toczona marmurowa; wys. 45,5 cm.
Francja (?), odlew późniejszy ? - 1 poł. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Nr katalogowy35
Dziewczyna z książką
brąz; wys. 43 cm; szer. 18 cm; głęb. 17 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Roland KOŚCIÓŁEK (ur. 1988)
Nr katalogowy39
MilLady, 2023
ceramika szkliwiona; 24 x 16 x 13 cm;
sygn.: ROKO [pieczątka od wewnątrz rzeźby].
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy42
Zwycięstwo
brąz niklowany; 62,5 x 12 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
47
Wachlarz
kość, tusz, papier, akwarela, gwasz, złocenia, folia srebrna; wys. 27 cm; szer. po rozłożeniu 49 cm.
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
50
Rączka i komplet końcówek do parasolki damskiej, w etui
stal oksydowana, złocenie, mosiądz; rączka - wys. 9 cm, szer. 7,5 cm, końcówki dł. 2 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 800 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 800 zł
54
Torebka balowa art déco
mosiądz srebrzon, zamknięcie zdobione rytą dekoracją kwiatową zwieńczone kaboszonem (czarne szkło?/agat?), podszycie z irchy.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
57
Torebka balowa z łańcuszkiem
srebro? pr. 800; 17 x 19 x 0,5 cm, waga 363 g.
Europa Zachodnia?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
59
Torebka balowa art déco
srebro pr. 800, szkło kobaltowe (guzy zapięcia); 13 x 13 x 1 cm (wymiar bez łańcuszka i kutasików).
Czechosłowacja, ok. 1935
estymacja: 450 - 500 zł
Czechosłowacja, ok. 1935
estymacja: 450 - 500 zł
62
Torebka damska art déco
z zamknięciem sprężynującym
metal (mosiądz?), koraliki szklane, jedwab (wewnątrz); 2,5 x 19,3 x 2,5 cm.
Francja?, 3 ćw. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł
Francja?, 3 ćw. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł
67
Portmonetka damska na łańcuszku art déco
metal srebrzony?, wewnątrz złocony; 9 x 6,3 x 3 cm.
USA, firma „EAM”, ok. 1930.
estymacja: 200 - 250 zł
USA, firma „EAM”, ok. 1930.
estymacja: 200 - 250 zł
70
Lornetka teatralna w futerale
mosiądz barwiony na brunatno, szkło, skóra barwiona na brunatno; 3,5 x 9,7 x 5,2 cm.
Włochy, Messyna, Giuseppe Squerri, ok. 1910.
estymacja: 200 - 300 zł
estymacja: 200 - 300 zł
72
Zestaw toaletowy art déco
w składzie: lusterko, szczotka
srebro pr. 800, giloszowane, tworzywo sztuczne, szczecina naturalna.
Szwajcaria?, ok. 1930
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Szwajcaria?, ok. 1930
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Karol Filip MALCZ (czynny od 1828-1864, firma do 1939)
Nr katalogowy74
Lusterko podręczne z herbem Korczak
srebro próby 84 cechowane; dł. 14,3 cm, szer. 4,5 cm.
Warszawa, lata 50.- 60. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
estymacja: 3 400 - 4 000 zł