Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)
Nr katalogowy150
Ploteczki
olej, papier;
30,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, włoski, zapewne 1 poł. XVIII w.
Nr katalogowy161
Sąd Parysa
olej, płótno dublowane; 93 x 115,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
95 x 116,5 cm (wymiar prostokątnego krosna);
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII/XVIII w.
Nr katalogowy164
Obóz wojskowy
olej, płótno dublowane; 43 x 50,5 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Malarz nieokreślony, polski (?), XIX w.
Nr katalogowy171
Portret dziecka jako kupidyna
olej, płótno dublowane; 61 x 47 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy),
66 x 52 cm (wymiar prostokątnego płótna);
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)
Nr katalogowy1101
Pejzaż
akwarela, papier; 71,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Gałkowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy1102
Król Indii tańczy ze świątynną tancerką, ok. 1975
akwarela, papier; 36 x 26 cm;
l. d. napis: majaberezowska / Król Indii / tańczy / ze / świątynną / tancerką;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1 200 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Nr katalogowy1103
Odpoczynek myśliwych
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Adam SETKOWICZ (1875-1945)
Nr katalogowy1105
Postój w lesie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 30 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy1106
Kościół św. Kazimierza we Lwowie, 1925
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,5 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kossak / I/V 1925. (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Kajetan STEFANOWICZ (1876-1920)
Nr katalogowy1107
Ilustracja do bajki Królewna Śnieżka
ołówek, akwarela, papier; 41,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: Stefanowicz Kaj.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d: Stefanowicz Kaj.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
3 000 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Nr katalogowy1109
Jadą sanie
akwarela, papier; 38,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
akwarela przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
akwarela przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy1111
Góralka
pastel, papier; 71 x 51,5 cm;
sygn. z prawej: S. Górski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. z prawej: S. Górski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wiktor ZIN (1925-2007)
Nr katalogowy1112
Wakacje z blondynką
tusz, akryl, płótno; 30 x 60 cm;
sygn. l. d.: WiktorZin.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. l. d.: WiktorZin.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
2 000 zł
Joseph PRESSMANE (1904-1967)
Nr katalogowy1113
Para
tusz, olej; papier naklejony na deskę; 29 x 14 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy1115
Studia astrów i ćmy, 1897
olej, papier, 30 x 22 cm;
napis autorski z prawej strony: 31 / Sierpień - 97
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)
Nr katalogowy1117
Pejzaż podgórski
olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: L Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d.: L Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, flamadzki (?), XVIII w.
Nr katalogowy1119
Bachantka i satyr
olej, płótno dublowane;
90 x 79 cm.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
90 x 79 cm.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1121
Hortensje w donicy
olej, tektura; 54,5 x 40,5 cm;
Forma przywodzi na myśl obrazy szkoły wileńskiej.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Basile POUSTOCHKINE (1893-1973)
Nr katalogowy1122
Pejzaż zimowy
olej, tektura; 10 x 15 cm;
sygn. l. d.: B. Poustochkine.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. l. d.: B. Poustochkine.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł