1806
Krucyfiks cyna; wys. 34,3 cm, szer. 13 cm, głęb. 8 cm.
Niemcy? Austro-Węgry? XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1807
Para klamek do drzwi z herbami Bełty i Nałęcz brąz złocony, żelazo;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1808
Papierośnica drewniana czeczotka brzozowa, srebro (?); 4 x 8,6 x 10,5 cm;
Lwów, 1935
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1809
Popiersie kobiece, afrykańskie kość słoniowa, rzeźbiona; wys. 28,5 cm;
Zair, 1907
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1810
Barometr ścienny z termometrem drewno rzeźbione, mosiądz, szkło, stal, tworzywo sztuczne; wys. 70 cm;
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1811
Ikona - Żywot św. Mikołaja Cudotwórcy tempera na desce, płótno, papier; 2 szpongi; 44,5 x 57,3 x 3 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

1812
Ikona - Matka Boska „Skarbiaszczaja” tempera na desce z dwiema szpongami; 35,8 x 30 x 4,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

1813
Ikona - Prezentacja Marii tempera na desce; 26,5 x 26 cm;
Rosja, XVIII / XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1814
Ikona - Św. Jan Chrzciciel - Poprzednik Pański tempera na desce z dwiema szpongami w sztorcach, złocenia; 31,3 x 26 x 4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1815
Ikona - medalionik - Zaśnięcie Matki Boskiej emalia biała na blasze, farby emaliowe, mosiądz; 5 x 4 x 1 cm;
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1816
Ikona - Św. Mateusz Ewangelista tempera na trójkątnej desce, płótno; wys. 45 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1817
Para kandelabrów 3-świecowych brąz złocony, czarny marblit (wypełnienie gipsem); wys. 25,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1818
Lampka secesyjna brąz, odlew; mosiądz, tkanina; wys. 41 cm;
Europa Zachodnia, 1 -2 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

1819
Lampka gabinetowa, elektryczna, w tradycji Ludwika XVI brąz złocony, onyks; wys. 29 cm;
Warszawa, 1 tercja XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Antoine DUBOIS, KERAMIK WERKSTÄTT (zał. 1905)

1820
Lampa gabinetowa ceramiczna kamionka, farby naszkliwne; wys. 27 cm;
Belgia, Bruksela, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1821
Lampka - grzybek, elektryczna szkło mleczne, farby emaliowe; wys. 32,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1822
Mapa Holandii (Inwazja angielsko-rosyjska 1799) miedzioryt, papier; wymiar w świetle passe-partout 31,3 x 23 cm;
Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Willem Janszoon BLAEU (1571-1638), Joan BLAEU (1596-1673)

1823
Mapa dorzecza Dunaju, od źródeł do ujścia miedzioryt częściowo kolorowany, papier;
wymiar w świetle passe-partout 50 x 99 cm; Amsterdam 1635
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

BEDIN A FLORENSAC

1824
Strzelba kapiszonowa, dubeltówka stal dziwerowana, drewno orzechowe; dł. luf 100,8 cm;
Francja, Florensac, 1820-1830
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

1825
Pamiątki historyczne 1/ Orzeł w koronie;
2/ Łopatka z budowy kopca J. Piłsudskiego
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1826
Zegar art déco, podświetlany, z figurą tancerki drewno, aluminium niklowane, mosiądz niklowany, szkło, tworzywo sztuczne;
Skandynawia, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

WATERBURY ELDER & Co

1827
Zegar kominkowy, neorokokowy brąz, złocenie, mosiądz, porcelana, szkło, stal; wys. 38,5 cm;
U.S.A., New England, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1828
Zegar gabinetowy, art-deco marmur, alabaster, mosiądz, szkło; figurki - stop cynowy;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

1829
Thanka - zwój o tematyce religijnej malowidło ręczne na płótnie, farby kryjące o naturalnych pigmentach, jedwab, bawełna;
obraz 61 x 42,5 cm; Tybet, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1830
Kobierzec zejchur wełna; 159 x 270 cm.
Kaukaz wschodni, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1831
Kilim dekoracyjny wełna, len; 187,5 x 307 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1832
Kufer podróżny drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; tafelka lustrzana;
wys. 42 cm, szer. 74 cm, głęb. 37,5 cm. Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Albert-Ernest CARRIER-BELLEUSE - rzeźbiarz (1824-1887)

1833
Zegar podłogowy w formie figury kobiecej kompozycja metali brązowiona, marmur, mosiądz, szkło, stal; wys. 203 cm;
Francja (rzeźba), Anglia, Liverpool (mechanizm); Elkington&Co Ltd., 4 ćw. XIX w.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

901
Stolik pomocniczy w stylu art déco z okrągłym, obrotowym blatem, fornirowany orzechem; 73 x śr 81 cm;
Europa Środkowa, (Polska?), 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

902
Para szafek - postumentów neobiedermeierowskich brzoza z czernionymi elementami; 89,5 x śr. 55 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

903
Szafka w stylu art déco fornirowana wzorzystą okleiną orzechową; 76,5 x 89,5 x 45 cm;
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

904
Serwantka art déco fornirowana platanem; 152 x 100,5 x 43 cm;
Europa Środkowa, lata. 30. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

905
Biurko w stylu klasycyzującym fornirowane orzechem i buczyną; 78,4 x 129 x 52 cm;
Warszawa, 40./50. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

906
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

907
Fotel typu uszak w stylu biedermeierowskim wyściełany, z jesionową konstrukcją; 113 x 64 x 88 cm;
Europa Środkowa, 2 pol. XIX wieku.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

908
Stół w stylu biedermeierowskim ze składanymi klapami blatu, orzechowy, wys. ok. 78 x 101 x 65cm;
Europa Środkowa, XIX/XX wieku.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

909
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany

910
Komoda rokokowa o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem, ozdobiona złoconymi brązami;
86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.
estymacja: 180 000 - 240 000 zł

911
Skrzynia - ława w stylu neorenesansowym dębina; 107,5 x 120 x 52 cm;
Europa Środkowa, koniec XIX wieku.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

912
Stół eklektyczny dąb; 78,5 x 140 x 107,5 cm, powierzchnia blatu
z wkładami: ok. 425 x 107,5 cm; Polska (?) XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1901
Komplet siedzisk w stylu angielskiego neorokoka 4 krzesła i 1 fotel; orzech;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

1902
Barek w stylu art deco o metalowej, niklowanej konstrukcji, ze szklanymi blatami;
68 x 80 x 43,5 cm; Europa Środkowa, ok. pol. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

1903
Żardiniera w stylu klasycystycznym mahoniowa, 91,5 x 92,5 x 31 cm,
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1904
Stół pomocniczy mahoniowy, 78 x 95,7 x 64,2 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1905
Stolik pomocniczy - ekranowy z odchylanym do pionu blatem, intarsjowanym wstęgą tworzącą esy - floresy;
76,5 x śr. 54 cm, Polska południowo-wschodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

1906
Serwantka neorokokowa o falistych liniach szkieletu, fornirowana orzechem; 234,7 x 189 x 60 cm;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

1907
Tremo w manierze Ludwika XVI drewno złocone, snycerka; marmur, tafla lustrzana;
malowidło - olej, płótno, sklejka, szkło;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

DAVID RIVERS & SON (ok. 1735-1820)

1908
Zegar podłogowy konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło; wys. 286 cm;
Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł