1806
Krucyfiks
cyna; wys. 34,3 cm, szer. 13 cm, głęb. 8 cm.
Niemcy? Austro-Węgry? XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1808
Papierośnica drewniana
czeczotka brzozowa, srebro (?); 4 x 8,6 x 10,5 cm;
Lwów, 1935
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Lwów, 1935
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
1810
Barometr ścienny z termometrem
drewno rzeźbione, mosiądz, szkło, stal, tworzywo sztuczne; wys. 70 cm;
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1812
Ikona - Matka Boska „Skarbiaszczaja”
tempera na desce z dwiema szpongami; 35,8 x 30 x 4,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
1814
Ikona - Św. Jan Chrzciciel - Poprzednik Pański
tempera na desce z dwiema szpongami w sztorcach, złocenia; 31,3 x 26 x 4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
1816
Ikona - Św. Mateusz Ewangelista
tempera na trójkątnej desce, płótno; wys. 45 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
1818
Lampka secesyjna
brąz, odlew; mosiądz, tkanina; wys. 41 cm;
Europa Zachodnia, 1 -2 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Antoine DUBOIS, KERAMIK WERKSTÄTT (zał. 1905)
Nr katalogowy1820
Lampa gabinetowa ceramiczna
kamionka, farby naszkliwne; wys. 27 cm;
Belgia, Bruksela, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
1822
Mapa Holandii (Inwazja angielsko-rosyjska 1799)
miedzioryt, papier; wymiar w świetle passe-partout 31,3 x 23 cm;
Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Francja, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
BEDIN A FLORENSAC
Nr katalogowy1824
Strzelba kapiszonowa, dubeltówka
stal dziwerowana, drewno orzechowe; dł. luf 100,8 cm;
Francja, Florensac, 1820-1830
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Francja, Florensac, 1820-1830
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 800 zł
1826
Zegar art déco, podświetlany, z figurą tancerki
drewno, aluminium niklowane, mosiądz niklowany, szkło, tworzywo sztuczne;
Skandynawia, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Skandynawia, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
1828
Zegar gabinetowy, art-deco
marmur, alabaster, mosiądz, szkło; figurki - stop cynowy;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
1830
Kobierzec zejchur
wełna; 159 x 270 cm.
Kaukaz wschodni, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Kaukaz wschodni, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1832
Kufer podróżny
drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; tafelka lustrzana;
wys. 42 cm, szer. 74 cm, głęb. 37,5 cm. Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
901
Stolik pomocniczy w stylu art déco
z okrągłym, obrotowym blatem, fornirowany orzechem; 73 x śr 81 cm;
Europa Środkowa, (Polska?), 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
903
Szafka w stylu art déco
fornirowana wzorzystą okleiną orzechową; 76,5 x 89,5 x 45 cm;
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 200 zł
907
Fotel typu uszak w stylu biedermeierowskim
wyściełany, z jesionową konstrukcją; 113 x 64 x 88 cm;
Europa Środkowa, 2 pol. XIX wieku.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
911
Skrzynia - ława w stylu neorenesansowym
dębina; 107,5 x 120 x 52 cm;
Europa Środkowa, koniec XIX wieku.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
1901
Komplet siedzisk w stylu angielskiego neorokoka
4 krzesła i 1 fotel; orzech;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł
1902
Barek w stylu art deco
o metalowej, niklowanej konstrukcji, ze szklanymi blatami;
68 x 80 x 43,5 cm; Europa Środkowa, ok. pol. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 200 zł
1903
Żardiniera w stylu klasycystycznym
mahoniowa, 91,5 x 92,5 x 31 cm,
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1905
Stolik pomocniczy - ekranowy
z odchylanym do pionu blatem, intarsjowanym wstęgą tworzącą esy - floresy;
76,5 x śr. 54 cm, Polska południowo-wschodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
1907
Tremo w manierze Ludwika XVI
drewno złocone, snycerka; marmur, tafla lustrzana;
malowidło - olej, płótno, sklejka, szkło;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
1 800 zł