803
Pierścionek z diamentami białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.600 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

804
Wisiorek z koralem łańcuszek, złoto pr. 0.583, masa całkowita 15.900 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1945 - 1950.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

805
Brosza z białym szafirem oprawa złoto pr. 0.583 (56), masa całkowita 7.060 g.
Brosza wykonana ręcznie, prawopodobnie w okresie Rosji carskiej.
estymacja: 5 500 - 7 300 zł

806
Pierścionek z szafirem owalny szafir naturalny w otoczeniu 14 szt brylantów,
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.150 g.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

807
Bransoleta z szafirem 5 szt. szafirów + 12 szt rautów diamentowych, złoto białe i żółte pr. 0.585,
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1900 - 1910.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

808
Pierścionek z brylantami 13 szt brylantów oraz 16 szt rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.000 g.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

809
Pierścionek z kameą złoto białe i żółte pr. ok. 585, masa całkowita 2.950 g.
Wyrób wykonano ręcznie w latach 1900-1910, we Francji.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

810
Brosza - kamea popiersie wyrzeźbione w kości na dwubarwnej muszli,
oprawa złoto pr. 0.375, Anglia, 1850-1900
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

811
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd naturalny + 2 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.300 g.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

812
Pierścionek z diamentami złoto białe i żółte pr. 0.585, masa całkowita 6.010 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1950-1960.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

813
Pierścionek z brylantami brylant o masie ok. 0.23 ct + 8 szt brylantów;
złoto białe i żółte pr. 0.583, masa całkowita 4.400 g.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

814
Wisior z brylantem pojedyńczy brylant w oprawie o masie ok. 0.28 ct; łańcuszek,
złoto białe i żółte pr. 0.585, masa całkowita 6.990 g.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

815
Sygnet złoty art-deco z monogramem grawerowanym w dwubrawnym agacie;
złoto pr.0.500, masa całkowita 7.080 g. Wiedeń, okres międzywojenny
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

816
Bransoleta złota art-deco męska, tzw. lokatówka, złoto pr. 0.583, masa całkowita 61.610 g.
Warszawa, lata 1920-25.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

817
Ekrytuar z alegorią Malarstwa i Rzeźby brąz złocony; wys. 13 cm, szer. 27,3 cm;
Anglia, Bath, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

818
Dwa noże do papieru z figurkami górali drewno rzeźbione, podbarwiane, polerowane; dł. 28,2 cm i 24,8 cm.
Polska, Podhale?; XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

819
Trzy tłoki pieczętne z herbami Zaremba, Sas i Sosnowski Polska, pocz. XIX w. oraz k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

820
Para marmurowych pater marmur biały, lekko prześwitujący, z szaro-czarnymi żyłkami, toczony;
wys. 21,7 cm, średnica misy 24 cm. Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Friedrich GORNIK (1877-1943)

821
Ekrytuar i suszka z figurkami bażantów brąz patynowany, drewno, szkło;
Austro-Wegry, Wiedeń, pocz, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

L. HAUSMANN Verre L’ ART DE FRANCE (czynna od 1868)

822
Lampa secesyjna, buduarowa, elektryczna, 2-świecowa brąz patynowany, granit polerowany, szkło warstwowe;
wys. 48 cm, Francja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

823
Model statku żaglowego (dżonki) srebro (filigran); muszla; wys. 36,5 cm, dł. 51 cm,
Chiny, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

824
Lichtarz z puttami brąz złocony; wys. 19,6 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

LEGRAS & Cie VERRERIES ET CRISTALLERIES

825
Lampka buduarowa, elektryczna, secesyjna szkło warstwowe, powlekane, otrawiane, mosiądz brązowiony,
malowany; wys. 35 cm; Francja, St. Denis, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

MANUFACTURE D’ARMES DE CHATELLERAULT

826
Szabla francuska, oficera piechoty, w pochwie, wz. 1845 stal, mosiądz, drewno, róg; dł. głowni 77 cm,
dł. całk. 91,5 cm; Francja, 1883
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

MANUFACTURE ROYALE DE CHATELLERAULT

827
Szabla francuska szwoleżerów, w pochwie, wz. 1822 stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91 cm,
Francja, 1843
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

828
Ładownica (II Cesarstwo) drewno, skóra lakierowana na czarno, mosiądz;
wys. 17 cm, szer. 22 cm; Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Rusznikarz MORGENROTH IN GERNRODE

829
Strzelba myśliwska, dubeltówka, kapiszonowa stal, drewno orzechowe, mosiądz, róg; intarsja, inkrustacje, macica perłowa;
dł. luf 83 cm; Niemcy, Quedlinburg-Gernrode, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Rusznikarz BRUNEEL a LYON

830
Strzelba skałkowa, dubeltówka, z głową dzika stal, drewno orzechowe, podrzeźbiane; dł. luf 86 cm;
Francja, Lyon, pocz. XIX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Fabryka Lamp Naftowych i Palników OTTO MÜLLER

831
Lampa naftowa w formie wazonu porcelana, mosiądz, szkło przeźroczyste i mleczne; wys. 67,5 cm;
Berlin, Miśnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

Fabryka Lamp Naftowych i Palników EHRICH & GRAETZ

832
Lampa naftowa z puttami porcelana, mosiądz, szkło; wys. 60 cm;
Niemcy, Berlin, 2 poł XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Firma BRACI ŁOPIENSKICH

833
Kandelabr 6-ramienny, 7-świecowy, w stylu II Cesarstwa brąz patynowany i złocony; wys. ca 68 cm;
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

834
Dekoracyjna waza - amfora, w stylu II Cesarstwa ceramika, brąz; wys. 98 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

835
Zegar kominkowy z wizerunkiem rzymskiego filozofa marmur szary, brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

ROSSEL a ROUEN

836
Zegar kominkowy z Amorem i Psyche brąz złocony, emalia, stal, mosiądz; wys. 46,5 cm;
Francja, Rouen, Rue de la Ganterie, po poł. XIX w.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

COUTTERET a LYON SAMUEL MARTI & Cie

837
Zegar ścienny typu kartel brąz złocony, emalia, stal, mosiądz, szkło; wys. 66 cm; Francja,
Lyon - Place du Change; Paryż - Rue Orléans-Marais; obudowa XVIII/XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

JEAN JOSEPH ROBIN (zm. 1858)

838
Zegar - amfora brąz złocony, stal; wys. 34 cm;
Francja, Paryż, ok. 1840
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

839
Ikona - tryptyk z Archaniołem Michałem, Bazylim Wielkim i Mikołajem Cudotwórcą Rosja, Moskwa (?), złotnik monogramista cyrylicą „D.I.S”;
probierz Iwan Lebiedkin(?), 1899-1908.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

840
Ikona - Matka Boska Miłosierna, w okładzie tempera na desce, srebro trybowane; 35 x 28 x 3 cm.
Rosja, XVIII w. (kopia)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Manufaktura GERASIMA MIRONOWA

841
Pas rosyjski - Kuszak jedwab; szer. 45 cm, dł. 264 cm
Rosja, Pokrowsk, XVIII/XIX w.
estymacja: 100 000 - 150 000 zł

842
Lustro ścienne, owalne, neorokokowe tafla lustrzana, drewno, gipsatura, złocenie, snycerka;
wys. ca 130 cm, szer. ca 91 cm; Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

843
Para postumentów w stylu neorokokowym mahoń; 110 x śr. 41 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

844
Skrzynia huculska drewno dębowe, żelazo; wys. 72 cm, szer. 99,2 cm;
Huculszczyzna, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

DUFA - DEUTSCHE UHRENFABRIK (czynna od 1920)

845
Zegar podłogowy, kwadransowy drewno dębowe, mosiądz, szkło fazowane, stal; wys. 201 cm;
Niemcy, lata 30. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 700 zł

Firma ROMAN PLEWKIEWICZ (filia WMF)

1801
Dzban do wina stop cynowy „Britannia”; wys. 33,3 cm, szer. 14,5 cm;
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1802
Dzban do wina secesyjny stop cynowy „Britannia”, szkło przeźroczyste, szlifowane, otrawiane;
wys. 33,5 cm, szer. 10 cm, głęb. 16 cm. Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1803
Patera secesyjna stop cynowy „Britannia”, szkło; wys. 42,5 cm, średnica misy 31 cm;
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1804
Tłok pieczętny do laku, z herbem szlacheckim Ślepowron mosiądz, drewno toczone, czernione; dł. z trzonkiem 8 cm;
Polska, pocz. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

WMF - WŰRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

1805
Żardiniera secesyjna stop cynowy „Britannia”, szkło przeźroczyste, zielonkawe, barwione w masie;
wys. 12,3 cm, dł. 35,5 cm, szer. 17,5 cm. Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł