Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.

213
Para marmur kararyjski, wys.109 cm;
napis na cokole: A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence (ubytki)
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 12 500 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005)

214
Mały Powstaniec gips patynowany, brązowiony; wys. 30 cm, szer. 11,5 cm;
Warszawa, proj. 1946 /odlew autorski lata 50/60. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

215
Madonna drewno lipowe, polerowane; dębina; wys. 29 cm;
Polska, Zakopane, lata 30-40. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA Piotr WALIGÓRA (?) (1909-1968)

216
Narciarz drewno jesionowe, polerowane; wys. 52 cm, szer. 17,5 cm;
Polska, Zakopane, 1940
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza WŁADYSŁAW MIECZNIK (1903-1989)

1201
Syrenka Warszawska brąz patynowany, marmur; wys. 33,2 cm, szer. 13,8 cm;
Polska, Warszawa, lata 50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1202
Hutnik brąz patynowany, marmur; wys. 32 cm, szer. 22,5 cm;
Polska, lata 50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1203
Głowa Zeusa (?) żeliwo, odlew; średnica 34,8 cm, głęb. 9 cm.
Niemcy - Berlin? Rosja- Kasli?; k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1204
Mewy - rzeźba gabinetowa art-deco kompozycja metali brązowiona, marblit; wys. 57,3 cm, dł. 62 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

1205
Bogini Manasa Dewi drewno polichromowane, wys. 44,8 cm, szer. 25,2 cm;
Indie, Bengal? XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1206
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 40 cm, szer. 18 cm;
Polska Południowa lub Czechy, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1207
Maria - figura spod krzyża drewno lipowe, złocone; wys. 49 cm, szer. 18,5 cm;
Polska Południowo-Wschodnia?; XVIII w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

1208
Św. Jan - figura spod krzyża drewno lipowe, złocone, srebrzone; wys. 48 cm, szer. 21 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

1209
Chrystus Zmartwychwstały drewno polichromowane; wys. 84 cm, szer. 27 cm;
Małopolska?, XVI/XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

AUTOR NIEZNANY

1210
Czytający chłopiec alabaster; wys. 29,5 cm, szer. 11 cm;
Włochy?; XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY

1211
Kobieta z lirą u stóp alabaster, złocona blaszka; wys. 41,5 cm, szer. 13,2 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1212
Popiersie antycznego wojownika marmur biały i szary; wys. 89 cm, szer. ca 59 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1213
Głowa Laokona biały marmur; wys. 47 cm, szer. 31 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1214
Laokoon, trojański kapłan Apollina biały marmur; wys. 77 cm, szer. 52 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wytwórnia GEBRÜDER PALLME-KÖNIG & HABEL (?)

601
Herbatnica z pałąkiem i pokrywką szkło wydmuchiwane w formie, różowe, nitkowane,
matowane; metal platerowany galwanicznie; Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

602
Wazon dekoracyjny szkło warstwowe, powlekane, typu millefiori;
wys. 44 cm, Włochy, Murano, 3 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

603
Wazon dekoracyjny szkło warstwowe, powlekane, technika „millefiori”;
wys. 37,5 cm; Włochy, Murano, 4 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Sylwester MAŃCZAK (1878-1973) - model

604
Plakieta z profilem Fryderyka Chopina fajans, szkliwo kremowe ołowiowe, naprószane w kolorze rdzawo- beżowym;
Polska, wytwórnia fajansu w Chodzieży, okres Stanisława Mańczaka, lata 1921-1937.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

605
Popiersie Adama Mickiewicza fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe;
Wytwórnia nieustalona (Pacyków ?), wg Pierre Josepha Chardigny (1794-1866),
XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

606
Dwie figurki Magdusia (Łowiczanka) porcelana biała (odlew); wys. 14,2 cm;
Wg proj. Bogumiła Marcinka (1904-1940) z 1932 roku, kopia modelu z Ćmielowa (replika współczesna?)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Gerold & Co. (Neue Porzellanfabrik Tettau Gerold & Co.)?

607
Madonna modląca się (Betende Madonna) porcelana biała; wys.21,5 cm, od spodu wycisk: 5785
Niemcy, XX w.( po 1939 roku).
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Skawińskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, Dział Fajansów, Skawina

608
Siedzący buldog fajans (delikatny) kremowy, szkliwo przejrzyste z delikatną krakelurą;
Polska, okres międzywojenny, wg modelu Olgi Niewskiej (1898-1943)?
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Niels NIELSEN (1872-1921) - model

609
Figura niedźwiedzia polarnego porcelana, farby podszkliwne; wys. 38,5 cm;
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl, XX w. - okres powojenny?
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Jens Peter Dahl JENSEN (1874-1960) - model

610
Głuszec na konarze porcelana, farby podszkliwne (w gamie beżów i szarości);
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl (zał.1853), XX w. - okres powojenny.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Giesche Fabryka Porcelany S.A., Bogucice - Katowice

611
Zespół serwisowy (śniadaniowo - deserowy), z gałązkami maków porcelana, druk barwny, złocenia;
Śląsk, lata 1928-1939.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wytwórnia Rosenthal & Co., Oddział Bahnhof - Selb (Bawaria)

612
Zestaw do kawy, model Butterfly, dla 2 osób porcelana, dekoracja farbami naszkliwnymi o czarnym konturze, złocenia;
Niemcy, lata 20. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

613
Zegar (obudowa) porcelanowy, z grupą w strojach pasterskich i dekoracją kwiatową Niemcy, Saksonia - Turyngia?, 2 poł. - koniec XIX w.,
naśladownictwo marki wiedeńskiej.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni

614
Trzy fragmenty studyjne naczyń z Serwisu Łabędziego: kartusz herbowy, trzonek łyżki z herbem i ogon (delfina?) porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, lata 1737
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1601
Para wazonów ze srebrnymi irysami porcelana, farby naszkliwne (druk), srebrzenie (sczerniałe);
Niemcy, lata 20.XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Wytwórnia Rosenthal & Co., Selb (Bawaria)

1602
Serwis deserowy Empire, z dekoracją festonami różyczek porcelana, druk barwny naszkliwny i druk złocony;
Niemcy, okres międzywojenny
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1603
Ecritoire w formie grupy figuralnej: matka z dwojgiem dzieci porcelana, farby naszkliwne; wys. 22 cm;
Nieustalona manufaktura środkowoeuropejska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1604
Wazon z falistym obrzeżem szkło, wys. 28 cm;
Huta Szkła Tarnowiec, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Christofle (firma czynna od 1830)

701
Patera plater cechowany; wys. 41,3 cm;
Christofle, 1930-1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bracia Henneberg (firma czynna 1856-1939)

702
Kabaret na przystawki plater cechowany; wys. 16,5 cm, szer. 23,5 cm;
Warszawa, pocz. XX w
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

703
Popielniczka z samolotem stop metali niecechowany; wys. 13 cm, szer. 20,2 cm;
Europa Zachodnia, lata 50. - 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Berndorfer Metallwarenfabrik Arthur Krupp (założona w 1843)

704
Taca owalna plater cechowany; wys. 7 cm, szer. 75,5 cm;
Berndorf, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Andrzej Bolesław Schiffers & Co (czynna 1888-lata 20.XX w.)

705
Patera na środek stołu plater cechowany; wys. 79 cm, szer. 84,5 cm,
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Wilhelm Weinranck (firma czynna od ok. 1890)

706
Żardiniera srebro próby 800 cechowane, waga 1424 g.
Hanau, koniec XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

707
Kandelabr czteroświecowy srebro próby 3, wys. 51, 5 cm; waga 955 g.
Wiedeń, złotnik Karl Weichesmu¨ller, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Teodor Werner i Ska (spadkobierca K. F. Malcza, firma czynna 1828-1939)

708
Paterka secesyjna srebro próby 84 cechowane, waga 665 g.
Warszawa, 1899-1908
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Koch & Bergfeld (firma czynna od 1859)

709
Żardiniera z wkładem ze szkła srebro próby 800 cechowane, waga 1105 g. Brema,
sprzedawca - Gebr.Somme, koniec XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Wu¨rbel & Czokally (czynna 1892-1927)

710
Cukiernica kulista srebro próby 3 cechowane, waga 300 g.
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tomasz Klimaszewski (1776-1839; czynny od ok. 1800)

711
Łyżki do zupy - 6 sztuk srebro próby 12 cechowane, waga łączna 444 g.
Warszawa, lata 20. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

712
Sześć widelców i widelec środka stołu do ryb srebro próby 84 cechowane, waga 487 g.
Polska, 1915-18
estymacja: 2 500 - 3 000 zł