Mojżesz KISLING (1891-1953)

126
Akt kobiecy w popiersiu,1951 olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
estymacja: 75 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Anna Rosina LISIEWSKA MATTHIEU DE GASC (1713

127
Portret hrabiny Elisabeth Juliane Friederike von Baertling, 1774 olej, płótno dublowane;
82 x 66,5 cm;
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

Semen Fedorovic FEDOROV (1867-1910)

128
Las olej, płótno; 95,5 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: S. Fedorow (cyrylicą)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

129
Dzieci w ogrodzie olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 13 000 - 20 000 zł

Edward KARNIEJ (1890-1942)

130
Akt kobiecy, 1938 olej, płótno; 94 x 114 cm;
sygn. l. d.: E. KARNIEJ / 1938 r.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 31 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

131
Port olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski
estymacja: 13 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Bronisław JAMONTT (1886-1957)

132
Dom nad jeziorem, 1936 olej, sklejka; 37 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BrJamontt / 36
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)

133
Akt z kotem, ok. 1935 olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
Cena oferowana 70 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

134
Pejzaż z żeglarzami, ok. 1914 olej, płótno; 53 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 700 000 - 1 000 000 zł
Cena oferowana 500 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

135
Scena bukoliczna olej, płótno, 46 x 64 cm;
na odwrocie no 127
estymacja: 37 000 - 49 000 zł

Aleksei SMIRNOW (ur. 1937)

136
Chrystus chodzący po wodzie olej, płótno; 79 x 60 cm;
na odwrocie opis cyrylicą
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Jan STYKA (1858-1925)

137
Szarża - fragment do Panoramy Siedmiogrodzkiej, 1897 olej, płótno, 74 x 116 cm;
sygn. p. d.: Jan Styka
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
Cena oferowana 39 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

138
Kuropatwy olej, płótno;
48,5 x 79,5 cm (obraz obcięty u dołu).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

139
Hucuł na koniu olej, płótno; 44 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F Pautsch
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

140
Arkadia - projekty panneaux dekoracyjnych - malowideł ściennych gwasz, papier naklejony na sklejkę;
6 części
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1101
Na plaży - Jastrzębia Góra akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 37,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Alonso PEREZ (XIX/XX w.)

1102
Scena rodzajowa w typie fete galante olej, deska; 36 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alonso Perez
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832) - według

1103
Wóz olej, blacha; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Malarz nieokreślony

1104
Cymon i Pero. Caritas Romana olej, płótno; 64 x 57,5 cm;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

1105
Mimozy pastel, papier; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M SZCZERBIŃSKI
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Henryk RAUCHINGER (1858-1942)

1106
Portret mężczyzny olej, płótno; 105 x 86 cm;
sygn. l. d.: Henryk Rauchinger / Wien
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Willibald WEX (1831-1892)

1107
Pejzaż z górami i jeziorem olej, płótno; 28 x 45 cm;
sygn. l. d.: Willibald Wex
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Willy HARMSSEN (1877-?)

1108
Pejzaż z mostem olej, płótno; 60 x 56 cm;
sygn. l. .d.: WHarmsen.25.Kr
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Peter PULM (1882-1960)

1109
Stary Holender olej, płótno; 60 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Peter Pulm Ddf
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

1110
Madonna pastel, papier; 47,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1111
Portret Michała Nasływskiego olej, tektura; 37,5 x 30,5 cm;
z lewej strony napis: Michał Nasływski / weteran Insurekcyi 1831
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony

1112
Pejzaż olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. l. d.: słaboczytelnie
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bronisław JAMONTT (1886-1957)

1113
Pejzaż jesienny ze stawem, 1942 tempera, tektura; 26 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: B. Jamontt / 42
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Malarz nieokreślony

1114
Ostatnia wieczerza olej, blacha; 11 x 13 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jerzy NIEMENTOWSKI (1889-1918)

1115
Widok na wiejską chatę olej, tektura; 30 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Niementowski
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

1116
Rublow przy pracy olej, płótno; 60 x 50 cm;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

N. PROKOFIEFF (XIX/XX w.)

1117
Roztopy, 1905 akwarela, papier; 9 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: cyrylicą
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1118
Pejzaż z Kalwarii, 1913 akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

1119
Róże i książki olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1120
Domu na skraju miasta pastel, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1121
Motyw ze Stawanger, 1956 pastel, papier; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin / Stawanger 1956;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

1122
Biały Dunajec, 1929 olej, tektura; 12 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wojnarski
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1123
Modelka olej, płótno dublowane; 73,5 x 51 cm
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Eugeniusz PIERZYŃSKI (2 poł. XX w.)

1124
Sanna olej, płótno naklejone na płytę; 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: E Pierzyński
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1125
Góralka pastel, papier; 38 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Tadeusz SZEWCZYK-BARWECKI (1912-1999)

1126
Portret kobiety akwarela, papier; 25 x 18,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Halina CIEŚLIŃSKA-BRZESKA (1923-2004)

1127
Para prac: Chochoł przed Rydlówką, Portret krakowiaków
akwarela, papier; 32 x 23 cm;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jesekiel Dawid KIRSZENBAUM (1900-1954)

1128
Kompozycja olej, płótno; 32,5 x 41 cm;
sygn. monogramem l. d.: JKD
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1129
Para portretów Portret kobiety - olej, deska, 22,5 x 18,5 cm;
Portret mężczyzny - olej, tektura; 23,5 x 19,5 cm
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

1130
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 69,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Chrzanowski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Marian Aleksander NIKODEMOWICZ (1890-1952)

1131
Szkic z drogi Wóleckiej gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
14 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Nikodemowicz (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Janusz FERT (XX w.)

1132
Morskie Oko olej, sklejka, 36,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: J. FERT
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ludwik MACIĄG (1920-2007)

1133
Wyścigi olej, płótno; 80 x 102 cm;
sygn. l. d.: L. MACIĄG
estymacja: 9 500 - 12 500 zł