Andrzej CISOWSKI (ur. 1962)

406
Bez tytułu, 2015 olej, płótno; 130 x 180 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: A. Cisowski
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

407
Negro Spirituals, 1988 olej, płótno; 150 x 136 cm;
sygn. oraz opis na odwrocie: Pągowska; TERESA PĄGOWSKA 1988
estymacja: 100 000 - 140 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

408
Zmartwychwstanie [Chrystus], 1983 olej, płótno; 137 x 110,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ / ZWIERZCHOWSKI/ ZMARTWYCHWSTANIE / 1983 a także opis na krośnie „CHRYSTUS” (ZMARTWYCH
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

409
Kompozycja olej, płótno; 60 x 73 cm;
na odwrocie nalepka z PWSSP w Łodzi z informacją o pracy
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

410
Wahadło, 1961 olej, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis: BOGUSZ / MARIAN / 1961 / 100 X 1.30 / "WAHADŁO" / wł prof / Walicki
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

411
Martwa natura z biedronką i krokodylem, 2005 olej, płótno; 61 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. SOBEL / 05
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

412
Martwa natura z samowarem olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. l. d.: WODYŃSKI;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

413
Muszle i kawon, 1990 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Sławomir KARPOWICZ (1952-2001)

414
Martwa natura z trąbką, 1997 olej, płótno; 70,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: S. K. 97.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)

415
Na żółtej sofie, 2015 olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: A Karpowicz
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

416
Odlot z drzewem, które było, 1995 olej, płótno; 100 x 75 cm;
sygn. i dat. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 95;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

417
Zimna porcelana, 1985 akryl, płótno; 99 x 81 cm;
sygn. p. d.: ant. Fałat 26.XI.85
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

1401
Mistrz i Małgorzata - Bal u Szatana, 1988 akryl, płótno, 110 x 92,5 cm;
sygn. p. d.: ant. Fałat 30.VI.88;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1402
Z cyklu Symptomy - Odlot I, 2006 olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 06.;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

1403
Sarmatian Tamgas, l. 90-te XX w. olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opis na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / SARMATIAN TAMGAS
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Hanna GĄSIENICA-SAMEK (ur. 1950)

1404
Róże 1990 olej, płótno, 117 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: HANKA
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Małgorzata WIELEK-MANDRELA (ur. 1976)

1405
Portrety i wzory, 2005 olej, płótno, 80 x 80 cm
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Stanisław WAŁACH (1919 - 1983)

1406
Kierowca, 1975 olej, płótno, 96 × 60 cm;
na blejtramie dopisek: Stanisław Walach Kierowca 75 oraz naklejka wystawowa CBWA oddział w Krakowie
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jadwiga TRZCIŃSKA (ur. 1933)

1407
Słońce - serce, 1967 olej, tektura, 76,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: Jadwiga Trzcińska
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1408
Fantastyczna postać, 1965/66 para prac: praca na szkle wraz z projektem na papierze
1. Szkło: 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

1409
Abstrakcja niebieska, 1967 gwasz, tektura, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb JASKIERSKI / 1967
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Leon LEVKOVITCH (ur.1936)

1410
On i ona, ok. 1995 gwasz, papier; 24,5 x 32 cm;
sygn. l. d. długopisem: Levkovitch
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1411
Portret małżonków. Hanna i Mikołaj Frołow, 1966 pastel, papier; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kidoń / 1966
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1412
Portret Wiery Frołow pastel, papier; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kidoń
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1413
Akt technika własna, papier; 50,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Marek NIEDOJADŁO (ur. 1954)

1414
Pejzaż szary, 1998 olej, płótno, 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Niedojadło / 98
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Benon LIBERSKI (1926-1983)

1415
Pejzaż z drzewem olej, płótno, 56 x 68 cm;
na odwrocie nalepka z CBWA w Łodzi
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Renata SZPUNAR-KUBCZYK (ur. 1970)

1416
Biała droga do Gerolimenes z cyklu Grecja, 2008 akryl, papier gruntowany, 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: SZPUNAR
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Sławomir JABŁOŃSKI (ur. 1947)

1417
Wiosenna ulica Niecała w Bochni olej, płótno, 70 x 80 cm;
sygn. l. d.: S. JABŁOŃSKI
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Ludwik GRABOWSKI (XX w.)

1418
Pałac na wodzie, 1950 olej, płótno; 65 x 90 cm;
sygn. l. d.: L. GRABOWSKI
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

1419
Abstrakcja olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: Danka Westrych / 89
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Andrzej SADOWSKI (ur. 1946)

1420
Wenecja - widok na wieżę kościoła akryl, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji p. d.: A.A. SADOWSKI 1993
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Józef SKROBIŃSKI (1910-1971)

1421
Spotkanie na szczycie olej, płótno, 38 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: J. Skrobiński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

1422
Ściana III technika mieszana, płyta; 100 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: MAREK PALUCH / "ŚCIANA III" 2016 / TECH. MIX/PŁYTA. / 100 x 80 cm.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1423
Jesteś tylko cieniem, 2016 technika mieszana, płótno naklejone na płytę, 64 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Anna Lewińska
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

1424
Kompozycja, 1991 olej, płótno, 67 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz / Gerlach / 1991; napis l. d.: Kraków / 4 / II
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Katarzyna GAWŁOWA

1425
Pokłon Trzech Króli tempera, sklejka, 34,8 x 80 cm
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Tadeusz L. SERAFIN (ur. 1953)

1426
IX, 2015 technika własna, 150 x 57 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: LTZ L. Tadeusz Serafin / '15 IX 150 x 97
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

501
Para lichtarzy zwieńczonych kulami - Flammes brąz, wys. 21,5 cm;
na spodzie oznaczenia: ARTCURIAL / MITORAJ / [nakład] 40/150
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Sylwester AMBROZIAK (ur. 1964)

502
Mężczyzna niosący kobietę, 1999 brąz patynowany, wys. 21 cm;
sygn. na podstawie: A 99
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

1501
Milion drewno, brąz; wys. 17 cm;
sygn. na spodzie: ST. SIKORA
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

1502
On i ona, 2002 brąz patynowany srebrem, 14 x 21 cm;
sygn. i dat. oraz nakład na krawędzi: 3/8, LEVKOVIVCH 2002
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

1503
Kobieta z woalem, 1920 (projekt figurki na zwieńczenie chłodnicy samochodu Secqueville-Hoyau); brąz srebrzony; 10 x 5,5 x 3 cm; sygn. u podstawy: B. Biegas Samochód Secqueville-Hoy
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Stanisław WASIK (ur. 1952)

1504
Paproć drewno; podstawa drewniana, kwadratowa, bejcowana;
wys. całości: 45 cm
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Maria NIEWIADOMSKA (ur. 1961)

1505
Rzeźba przestrzenna technika mieszana, autorska, wys. 27 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

601
Wazonik szkło barwne z pudrami szklanymi
w tonacji zielono-granatowej, trawione;
Francja, Daum, ok. 1930
estymacja: 2 300 - 3 200 zł

602
Szklanica z herbem Ślepowron szkło bezbarwne przeźroczyste, złocenia, wys. 17 cm.
Śląsk?, Czechy?, I poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 700 zł

603
Wazonik dekoracyjny secesyjny szkło warstwowe, trawione, różowe i zielone, wys. 15 cm,
Francja, wytwórnia Emila Gallé, ok. 1910
estymacja: 2 300 - 3 000 zł