Malarz nieokreślony polski, cechowy (XIX w.)

1134
Ecce Homo z Arma Christi i kurem olej, płótno; 69,5 x 52,5 cm
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Malarz nieokreślony

1135
Matka Boska Częstochowska olej, płótno; 60 x 46 cm
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony polski, XIX/XX w.

1136
Bohdan Chmielnicki, ok. 1910 olej, płótno;
75 x 55,5 cm
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Joseph Friedrich N. HEYDENDAHL (1844-1906)

1137
Konwój jeńców, ok. 1880 olej, deska; 20,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: J. Heydendahl.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

1138
Jesień, ok. 1935 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

1139
Żółte róże o zmroku olej, tektura, 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński. / 1921. / II.;
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Marek ANTOKOLSKI (1840-1902)

201
Mefistofeles odlew: Warszawa, firma brązownicza „Br. Łopieńscy”,
ata 30. XX w.
Redukcja rzeźby z 1882 roku.
estymacja: 14 500 - 19 000 zł

Jan MAŁETA (1890-1962)

202
Rowerzysta, 1930 brąz patynowany; 32 x 31 x 18 cm;
sygn. i dat. na podstawie: Jan Małeta / 1930
Odlew wykonany w odlewni Czesława Chojnowskiego.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Lucienne Antoinette HEUVELMANS (1885-1944)

203
Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem brąz, kość; wys. 21,5 cm;
sygn. na podstawie: L. HEUVELMANS
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

204
Słoń brąz, iworyna; 36 x 40 x 15 cm;
sygn. z tyłu: BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA
Warszawa, firma brązownicza „Br. Łopieńscy”; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

205
Św. Jerzy walczący ze smokiem brąz, odlew cyzelowany;
wys. 26 cm, szer. 25,5 cm;
Warsztat śląski ? Norymberga? XVII w.
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

206
Święty Jan drewno polichromowane; wys. 71 cm;
Warsztat Krakowski, ok. 1500
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

207
Figura kobiety drewno orzechowe polichromowane, wys. 56 cm;
Małopolska?, XVI w.
estymacja: 7 000 - 9 500 zł

208
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe polichromowane, wys. 93 cm.
Śląsk (?), ok. 1500
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Jan SZCZEPKOWSKI (1878-1964)

209
Muzykujący anioł, 1925 drewno; wys. 92,5 cm;
Projekt fragmentu ołtarza w kapliczce Bożego Narodzenia.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Franz ROSSE (1858-1900)

1201
Nosiwoda brąz patynowany, kamień toczony, mosiądz;
wys. 38,5 cm, szer. 24 cm, średnica cokołu 10,5 cm.
Niemcy, lata 80-90. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Eugenio BATTIGLIA XIX/XX w.

1202
Popiersie dziewczynki - „Ne me touchez pas” alabaster; wys. 47 cm, szer. 30 cm; sygn. E. Battiglia
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Richard GILQUART (czynny XIX/XX w.)

1203
Figura psa myśliwskiego kompozycja metali, odlew patynowany, malowany; marblit;
wys. 20 cm, podstawa 47, 3 x 18, 3 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Demetre H. CHIPARUS (1886-1947 lub 1950)

1204
Tancerka z wachlarzami brąz, odlew cyzelowany, patynowany;
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 1 900 zł

P. A. DUDEFFANT (czynny XIX / XX w.)

1205
Krucyfiks brąz, mosiądz;
wys. 59 cm, szer. 40,2 cm;
Francja, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 500 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

1206
Ziewająca dziewczynka brąz, kość, marmur;
wys. figurki 22,5 cm;
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 800 zł

BROC (?)

1207
Kowal brąz patynowany,
sygn. na podstawie: BROC, wys. 33 cm;
Niemcy (?) pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Edouard Paul DELABRIERRE (1829-1912)

1208
Pantera i jej ofiara brąz, patynowany jasnobrązowo, na marmurowej podstawie,
wys. całk. 19 cm; sygn.: E. DELABRIERRE
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

301
Meta... Akceleracja I ver III, 2007 fotografia barwna, werniksowana, solwentografia,
płótno; 50,2 x 66,7cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

302
Bez tytułu, 1999-2000 grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

303
W oczekiwaniu, 1963 akwaforta, papier; 33 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. oraz dat.: II - 63 r.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

304
Zapis do „Pasji wg Św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego - 4 prace, 1967 linoryt barwny, papier; 74 x 51,5 cm (wymiar arkusza);
69 x 47 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

305
Erotyk, 1934 ołówek, papier; 21 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ / 1934
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wiesław GARBOLIŃSKI (1927-2014)

306
W pracowni 1, 2004 gwasz, kredka, papier; 46 x 61 cm;
sygn., opisany i datowany l. d.: Wiesław Garboliński "W pracowni I" 2004
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

307
Abstrakcja, 1948 ołówek, papier; 16,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 48
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

308
Akt kobiety widziany od tyłu, 1958 ołówek, papier; 43,5 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 58. IV T
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stefan SUBERLAK (1928 - 1994)

1301
Sianokosy, 1950 litografia, papier; 22,5 x 30,5 cm;
u dołu opis ołówkiem: Litografia, Suberlak Stefan 1950
estymacja: 500 - 700 zł

Barbara NARĘBSKA-DĘBSKA (1921-2000)

1302
Toruń, 1947 akwaforta, papier; 35 x 24 cm;
sygn. i opis: Toruń - Kościół św. Jakuba Barbara Narębska 1947
estymacja: 500 - 700 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

1303
Areopag, 1963 akwaforta, papier, 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. oraz datowane: III - 63 r.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1304
Bez tytułu, 2014 litografia barwna, papier, 70 x 50 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: WEINREB (ołówkiem); data wzdłuż lewej krawędzi u dołu: 2014 (ołówkiem); nr odbitki
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1305
Fryz No 12 - Proscenium -, 2002 guma dwuchromianowa, papier, 28,5 x 89 cm (wymiar odbitki),
32,5 x 99,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 6 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1306
Monotypia +, 2011 monotypia, papier; 60,5 x 46 cm (wymiar arkusza); 55 x 32 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1 (AP.) 2011 Henryk Płócie
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Hieronim SKURPSKI (1914-2006)

1307
Akt kubistyczny tusz, piórko, papier; 26 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: SKURPSKI
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1308
Upadek Abigail, 1967 kredka, papier, 47,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI / 14.2.1967
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1309
Portret kobiety z trzema dłońmi, 1991 tusz, papier; 42 x 31 cm;
sygn. i dat. u dołu: E. DWURNIK 91
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

1310
Erotyk, 1957 ołówek, węgiel, karton, 17,3 x 17,3 cm (w świetle oktagonalnej oprawy);
sygn. p. d.: 57 SZ
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913 - 2004)

1311
Bez tytułu, 2000 tusz, papier; 29 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: 2000 ERosenstein
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

1312
Akt stojącej kobiety atrament, papier, 28,8 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Panek (długopisem)
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

401
Kompozycja, lata 60. XX w. pastel, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

402
Prorok, 2016 gwasz, akryl, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie: 2016 / WEINREB / "PROROK"
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

403
W blasku księżyca, 2011 olej, płótno; 54 x 44 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

404
Pejzaż przestrzeni IX, 1983 akryl, płyta pilśniowa; 55 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "PEJZAŻ PRZESTRZENNY IX" 1983 / ACRYL 55 cm x 75 cm, oraz stempel z nume
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

405
Mandragora (W niebieskim nastroju),1996 akryl, tektura, 22,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zbysław Maciejewski - 1996
estymacja: 12 000 - 16 000 zł