Teodor GROTT (1884 - 1972)

207
Nad rzeką gwasz, papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Teod. Grott / 912
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

208
Wręczając kwiaty tusz, akwarela, papier, 24 x 32,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: maja 69
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1976)

209
Grzybobranie piórko, tusz, akwarela, papier, 29 x 22 cm; sygn. p. d. A.U.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

210
U astrologa piórko, tusz, akwarela, papier, 23 x 17 cm (w świetle oprawy, owal); sygn. u dołu: majaberezowska 54
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

211
Pocałunek piórko, tusz, akwarela, papier, 7,5 x 23 cm (w świetle oprawy, w owal); sygn. u dołu: majaberezowska 57
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

212
Pejzaż tusz, papier jasnobrązowy, 59 x 86 cm; sygn. p. d.: Odo Dobrowolski / ... 1930
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

213
Anemony akwarela, papier, 28 x 40 cm; ( w świetle oprawy); sygn. l. d.: L. Wyczoł/ 1902
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan CYBIS (1897 - 1972)

214
Łeba akwarela, kredka czarna, papier, 27 x 36 cm; sygn. p. d.: Jan Cybis, Łeba,1968
Cena wywoławcza. 20 000 zł

215
Fragment kolumny ołowek, akwarela, tektura, 43 x 78 cm; sygn. l. d.: LWyczoł / 1917 (ołowkiem).
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

216
Róże w wazonie olej, tektura, 34,5 x 50 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

217
Róże akwarela, papier, 50 x 34,5 cm (w świetle oprawy); na odwrocie napis wtórny
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Mieczysław SZCZERBINSKI (1900 ? - 1981)

218
Mimozy w niebieskim wazonie pastel, papier, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: MSzczerbiński
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

219
Róże olej, tektura, 68 x 49 cm; sygn. l. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889 - 1952)

220
Procesja olej, tektura, 35,4 x 50 cm; sygn. p. d.: St. Paciorek
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Wanda GENTIL-TIPPENHAUER (1899-1965)

221
W góry, w góry miły bracie! ... akwarela, gwasz, karton jasnobrązowy, 46,5 x 62,3 cm; sygn. l. d.: WANDA GENTIL TIPPENHAUER
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

222
Drzewo olej, płótno, 32,2 x 23,2 cm (w świetle oprawy); sygn. na odwrocie: ST. KAMOCKI (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902 - 1986)

223
Bez olej, płotno, 78 x 58,5 cm; sygn. p. d: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

224
Martwa natura z tulipanami olej, tektura, 59 x 50 cm; sygn. p. d.: j. hrynkowski / 1937
Cena wywoławcza. 17 000 zł

225
Martwa natura z paletą olej, płotno, 70 x 50 cm; sygn. u dołu: Z. Przebindowski;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Julian FAŁAT (1953 - 1929)

226
Nad brzegiem Wisły akwarela, gwasz, 33 x 65 cm; sygn. l. d.: J. Fałat / Toruń / 1921
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Teodor GROTT (1884 - 1972)

227
Las w słońcu akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm; sygn. p. d.: TeodGrott 927
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

228
Pejzaż krymski - wybrzeże olej, tektura, 31 x 42 cm; sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

229
Samotne drzewo olej, tektura, 46,5 x 34 cm; sygn. p. d.: Iwan Trusz
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

230
Rybacy ciągnący sieć olej, płotno, 55 x 76 cm; sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Tadeusz WYGRZYWALSKI (1904 - 1963)

231
Rybacy przy sieciach olej, tektura, 45 x 60,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: T. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870 - 1936)

232
Skały nad brzegiem olej, płotno naklejone na tekturę, 20 x 29,5 cm; sygn. p.d.: F.Ruszczyc 1896;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

233
Pejzaż z okolic Lanckorony olej, płotno, 41 x 51 cm; sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874 - 1945)

234
Wrzosowisko olej, płotno, 67 x 110 cm; sygn. p. d.: J. Grubiński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

235
Krajobraz ukraiński olej, płótno, 45 x 64 cm; sygn. l. d.: L Wyczółkowski 1910
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Alfred TERLECKI (1883 - 1973)

236
Krokusy olej, płotno, 68 x 79 cm; sygn. p. d.: A. TERLECKI. 1914.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Roman SIELSKI (1903 - 1990)

237
Widok z tarasu olej, płotno, 52 x 70 cm; sygn. l. d.: R.S. (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

238
Na targu olej, tektura, 32 x 47,5 cm; sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Abraham NEUMAN (1873 - 1942)

239
Pejzaż z Bretanii olej, płotno, 45,5 x 66 cm; sygn. l. d.: A. Neuman
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Michel KIKOINE (1892 - 1968)

240
Pejzaż olej, karton, 21 x 23,7 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Kikoine
Cena wywoławcza. 14 000 zł

241
Zima akwarela, gwasz, papier, 48,5 x 62,5 cm; sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

242
Pejzaż zimowy z Giewontem w tle akwarela, gwasz, papier, 48,5 x 62,5 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

243
Widok Zamku Lubomirskich w Wiśniczu olej, płotno, 96 x 113 cm; sygn. l.d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882 - 1932)

244
Dzieci na plaży akwarela, papier, 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

245
Pejzaż z Normandii olej, płotno, 33 x 55 cm; sygn. p.d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911 - 1986)

246
Martwa natura z kaczką olej, płotno, 55 x 61 cm; sygn. p. d.: H.Z. Cybisowa
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Efraim MANDELBAUM (1884 - 1943)

247
Kwiaty w wazonie olej, płotno, 51 x 61 cm; sygn. l. d.: MANDEL
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Henrtyk EPSTEIN (1890 - 1944)

248
Kwiaty olej, płotno, 47 x 33 cm; sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

249
Portret kobiety z wachlarzem pastel, gwasz, papier, 49 x 67 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)

250
Dziewczyna z różą pastel, papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. p. g.: St. Górski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Leokadia ŁEMPICKA (1865 - 1913)

251
Dziewczynka z kotem pastel, papier, 50 x 40 cm; sygn. p. d.: LŁempicka
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław I. WITKIEWICZ (Witkacy) (1885-1939)

252
Portret księdza Śledziewskiego, 1931 pastel, papier brązowy, 65 x 50 cm; sygn. i opisany z lewej: NP/ N?/ + / Mescal / Butlors/ 5 gr/ +/ C/ Witk/ 1931/ VIII
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

253
Widok z pracowni artysty olej, tektura, 25 x 35 cm; sygn. p. d.: Malczewski
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Karol FRYCZ (1877 - 1963)

254
Dom wśród drzew olej, tektura, 71 x 97 cm; sygn. l. d.: FK 20
Cena wywoławcza. 14 000 zł