634
Cukiernica skrzynkowa srebro pr. 12; waga 396 g; Niemcy, 2 poł. XIX w. (przed 1886)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

635
Puchar Berlin, Johann George Hossauer (1794-1894), lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

636
Puszka na komunikanty srebro pr. 84; waga 528 g. Wilno, złotnik L. Perkowski (czynny 1895-1908), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

637
Kielich mszalny barokowy srebro kute cz. złocone; waga 386 g.; Augsburg, złotnik Ignaz Franz Berdolt (Berchtold), 1725-30
Cena wywoławcza. 9 500 zł

701
Półmisek secesyjny Niemcy, Bockum k. Krefeld, firma Johann Peter Kayser Sohn, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 700 zł

702
Wazon secesyjny z Amorem i Psyche Niemcy, Geisslingen, firma Wurttembergische Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

703
Naczynie secesyjne Niemcy, Bockum k. Krefeld, firma Johann Peter Kayser Sohn, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

704
Figurka Ozyrysa brąz, odlew patynowany; Warszawa, firma Br. Łopieńskich, lata 20/30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

705
Para kinkietów 3-ramiennych w tradycji Ludwika XVI; mosiądz - odlew polerowany; Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

706
Kandelabr 7-świecowy neomanierystyczny brąz cyzelowany, polerowany, matowiony; wys. 68 cm, szer.34,5 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

707
Brosza z miniaturą - portretem Ludwika XIV emalia na blasze, mosiądz; Francja, XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Max Le VERRIER (1891 - 1973)

708
Cueillette - Plony - Podpórki do książek; Francja, Paryż, ok. 1930. Podpórki wykonane w atelier M. Le Veriera (czynne od 1926), nr. kat. 491
Cena wywoławcza. 4 800 zł

709
Para lichtarzyków brąz złocony, alabaster, emalia, wys. 16,5 cm, szer. podstawy 11 cm; Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

710
Zegarek kieszonkowy Francja, Paryż, Claude II Martinot (zegarmistrz królewski, czynny od ok. 1731, w Galerii Luwru od 1739, zm. przed 1768), 1739-1768.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Emile André BOISSEAU (1842-1923)

711
Zegar z figurkami puttów Francja, Paryż, rzeźbiarz E. A. Boisseau, odlewnia brązów Braci Thiebaut (czynna 1827-1928); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

712
Ikona - Święta Trójca olej na desce, w dekoracyjnej, drewnianej, owalnej, pozłacanej ramie z laurowych liści, 86 x 60 x 5 cm; Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

713
Skrzypce 4/4, ze smyczkiem, w futerale; Europa Środkowa, Czechy? 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

714
Zegar kominkowy z parą w kostiumach z epoki Ludwika XIV; Bruksela, zegarmistrz Magner, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

715
Zegar kominkowy portykowy marmur, brąz złocony, szkło; wys. 59 cm; szer. 35 cm, głęb. 14,5 cm; Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

716
Tapiseria z alegorycznym przedstawieniem miesiąca lipca; wełna, osnowy lniane skręcane z czterech nitek, technika gobelinowa, Francja ?, XVII w.
Cena wywoławcza. 110 000 zł

717
Pistolet skałkowy, wojskowy, Europa, Prusy (?). pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

718
Pistolet kapiszonowy, dwulufowy, podróżny. Europa Zach. Anglia, Belgia (?); lata 40-te XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

719
Pistolet podróżny, kapiszonowy z zamkiem skrzynkowym. Europa Zach., Anglia (?). II ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

720
Pałacowa tarcza dekoracyjna Niemcy, Prusy, Berlin, Pruskie Królewskie Odlewnie żeliwa (?). II poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

721
Paradna szabla bałkańska Połwysep bałkański, Cesarstwo Ottomańskie, II poł. XVIII / I poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

722
Pałasz żołnierza ciężkiej kawalerii szwedzkiej wz. 1893, zapewne Konnego Regimentu Leibgwardii Królewskiej. Szwecja, Eskilstuna, firma: Z. Swaling; k.. XIX / pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

723
Para waz z kryształowego szkła szkło kryształowe, szlifowane, brąz złocony; wys. 29 cm, średn. 31 cm, Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

724
Para kandelabrów 4-świecowych brąz złocony; wys. 36 cm, szer. 18 cm; Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

725
Zegar kominkowy z figurą bachantki brąz patynowany, marmur, mosiądz; wys. 47 cm, szer. 37,5 cm, głęb. 13 cm; Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

726
Para waz dekoracyjnych w manierze Ludwika XVI; marmur, brąz złocony; wys. 59 cm; Francja, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

727
Ekran kominkowy w stylu biedermeier Konstrukcja - jesion, gruszka barwiona na czarno; 115,3 x 91 x 42,9 cm. Europa Środkowa, Polska(?), 1830.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

728
Zegar konsolowy w typie Boulle'a Francja, Paryż, warsztat zegarmistrzowskiego rodu MARTINOT, zapewne Henri Martinot (1646-1725).
Cena wywoławcza. 37 000 zł

729
Para kinkietów 3-świecowych, w manierze Ludwika XV; Warszawa, firma Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

730
Lustro z konsolą w stylu eklektycznym Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1880-1890
Cena wywoławcza. 3 600 zł

731
Dwuczęściowa żardiniera secesyjna Fajans, szkliwa barwne ołowiowe; wys. 112 cm (całość). Niemcy?, Czechy?, wytwórnia nieokreślona, XX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

732
Lampa gabinetowa, elektryczna szkło mleczne, malatura, złocenia, mosiądz; wys. 61 cm, średn. podstawy 15,5 cm; Niemcy? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

733
Żardiniera cloisonné zdobiona wyobrażeniem kwiatów i ptaków, oprawiona w brąz; niesygnowana; Japonia, ok. 1870-80
Cena wywoławcza. 18 000 zł

734
Oktogonalny stolik - podstawka do kadzielnicy; drewno rzeźbione, barwione na ciemny brąz, marmurowa płyta; Chiny , XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

801
Krzesła w stylu późnobiedermierowskim - 4 szt.; konstrukcja - buczyna, sosna; fornir i snycerka - mahoń; 89,4 x 47 x 53,6 cm. Polska, ok. 1840 - 50
Cena wywoławcza. 7 500 zł

802
Krzesło modernistyczne wg projektu Mariana Sigmunda; Polska, projekt 1930 - 1931, wykonanie 1 poł. lat. 30. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

803
Komoda biedermeierowska Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - mahoń; żyłka - bukszpan (?); 82,2 x 84,2 x 48 cm. Polska, ok. 1830
Cena wywoławcza. 9 000 zł

804
Para foteli w neobiedermeierowskich z kompletu wg projektu Józefa Czajkowskiego; Polska, projekt 1915 - 1918; wykonanie 1918 - 1920
Cena wywoławcza. 12 000 zł

805
Stoł w stylu neobiederemeir z kompletu wg projektu Józefa Czajkowskiego; Polska, projekt między 1915 - 1918; wykonanie między 1918 - 1919
Cena wywoławcza. 45 000 zł

806
Komplet mebli w stylu eklektycznym Konstrukcja - buczyna, orzech; Europa Środkowa, Polska (?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

807
Szafka pomocnicza w stylu eklektycznym Konstrukcja - sosna, mahoń; fornir i snycerka - mahoń Europa Środkowa, Niemcy lub Polska, ok. 1880 - 1900.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

808
Szafa sieniowa w stylu barokowym Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; intarsja - orzech, śliwka (?); 201,8 x 194,7 x 68,5 cm. Niemcy Południowe, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

809
Stół w stylu art deco Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 78 x 150,8 x 90,2 cm. Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 8 200 zł

810
Para foteli i stolik w stylu art deco Konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - orzech; intarsje - palisander; 64 x 90 x 90 cm. Europa Środkowa, Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 8 000 zł