Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

255
Autoportret olej, deska [z dwoma szpongami], 54 x 44,5 cm; sygn. l. d. J Malczewski / 1923
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

256
Portret mężczyzny olej, płotno, 62 x 50 cm; sygn. p. d.: Zygmunt Ajdukiewicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)

257
Portret kobiety olej, płotno, 74 x 57 cm; sygn. z lewej: H. Rudzka-Cybisowa
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stefan NORBLIN (1892 - 1952)

258
Portret kobiety w stroju amazonki olej, płotno, 46 x 40,5 cm; sygn. p. g.: S. Norblin
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872 - 1934)

259
Kobieta w słońcu olej, płotno, 26 x 22 cm sygn. l. d.: Markowicz Paris
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

260
Postać siedząca olej, tektura, 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Wojciech KOSSAK (1857 - 1942)

261
Sułkowski pod piramidami olej, płotno, 91 x 115 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak 1930
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

262
Św. Hubert olej, tektura, 32 x 59 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1951;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Adam CHMIELOWSKI (1845 1916) przypisywany

263
Pożegnanie Kozaka z dziewczyną olej, płotno, 57 x 43 cm; Na odwrocie nalepka z adnotacją prof. Jerzego Sienkiewicza
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

264
Przed wyjazdem do miasta olej, płotno, 58 x 80 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 - 1947)

265
Sanna olej, płotno, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

266
Odwrót spod Moskwy - palenie sztandarów olej, tektura, 70 x 100 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 25 000 zł

267
Polowanie par force - projekt dekoracji wachlarza akwarela, papier, 57 x 81 cm; napis l.d.: Wojciech Kossak / 1889
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885 - 1960)

268
Pojenie koni olej, płotno, 76 x 100 cm; sygn. p. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

269
Pogoń za bolszewikami olej, płotno dublowane; 67,5 x 95 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1919
Cena wywoławcza. 73 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

270
Dziewczynka przy kapliczce olej, płotno, 31 x 53 cm; sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Karol LARISCH (1902 - 1935)

271
Portret Juliusza Studnickiego olej, płotno, 95 x 65 cm; W załaczeniu ekspertyza p. Łady-Studnickiej.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

272
Portret żony artysty olej, tektura, 105 x 71 cm; sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski;
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866 - 1940)

273
Dziewczyna w chuście olej, tektura, 53,5 x 72 cm; sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

274
Krakowiak akwarela, papier, 13 x 21 cm; sygn. p. d.: A. Setkowicz 905.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Władysław STACHOWSKI (1852 - 1932)

275
Konie na popasie olej, płotno, 16,5 x 23,5 cm; sygn. p. d.: W. Stachowski Tiflis
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Władysław JAROCKI (1879 - 1965)

276
Święto Jordanu olej na podrysowaniu ołowkiem, tektura, 50 x 69 cm; sygn. l. d.: Wł. Jarocki
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

277
Hucułki przed cerkiewką olej, płotno naklejone na tekturę, 30,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: FPautsch
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

278
Lato w Lanckoronie olej, tektura, 42 x 61 cm; sygn. l. d.: W Weiss
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Alfred TERLECKI (1883 - 1973)

279
Dziewanna olej, płotno, 55 x 46 cm; sygn. p. d.: Alfred Terlecki
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866 - 1940)

280
Sekwana w okolicach Les Andelys, 1920 olej, tektura, 27 x 35,5 cm; sygn. l. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 70 000 zł

281
Młoda Hucułka olej, tektura, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wł Jarocki;
Cena wywoławcza. 16 500 zł

Otto PIPPEL (1878 - 1960)

282
Zwózka siana olej, płotno, 48 x 60 cm; sygn. p. d.: Otto Pippel
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862 - 1923)

283
Suszenie siana olej, tektura, 39 x 59 cm; sygn. p. d.: W.T
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

284
Anemony olej, płotno, 46 x 60,5 cm; sygn. podwójnie w masie farby, końcówką pędzla p. d.: 1937 / W. de Terlikowski
Cena wywoławcza. 32 000 zł

285
Martwa natura olej, płotno, 55 x 38 cm; sygn. l. d.: Terlikowski/ 1943
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

286
Róże gwasz, pastel, papier brązowy, 50 x 73 cm; sygn. p. g.: L. Wyczoł 1913;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Heinrich KOHNERT (1850-1905)

287
Łabędzie na stawie olej, płotno, 70 x 170 cm; sygn. p. d.: H. Kohnert / 1900
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

288
Martwa natura z kwiatami i porcelanowymi świecznikami akwarela, gwasz, pastel, papier, 69 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Robert HEINZ (1895 - 1984)

289
Akt olej, karton fakturowany, 50 x 35,5 cm; sygn. p. d.: R. HEINZ / REIT i. WKI;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Sasza BLONDER (1909 - 1949)

290
Starzec olej, płotno, 69,5 x 55,5 cm; sygn. p. d.: Blonder
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890 - 1979)

291
Wyścigi olej, płotno, 51,5 x 79 cm; sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906 - 1965)

292
Pejzaż z okolic Żywca - marcowe roztopy olej , płotno, 74 x 101 cm; sygn. l. d.: Matuszczak / 1935
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897 - 1936)

293
Jan III Sobieski na koniu olej, płotno, 73,5 x 59,5 cm na odwrocie kompozycja Rycerz na koniu
Cena wywoławcza. 49 000 zł

294
Odwieczna tajemnica olej, tektura wym. 26 x 43,5 cm; sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann / 19 ...(?).
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

295
Portret kobiety olej, tektura, 24 x 32 cm; Na odwrocie nalepka autorska
Cena wywoławcza. 12 000 zł

296
Wędrowiec olej, tektura, 32 x 39 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / Nazaret 1947(?)
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

297
Portret hr. Adamowej Potockiej z wnukiem olej, płotno, 100 x 83 cm; sygn. l. g.: a. karpiński. / 1916.;
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881 - 1966)

298
Konie w zaprzęgu olej, tektura, 47 x 91 cm; napis l. d.: Z. Józefczyk
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jan KONARSKI (1856 - 1918)

299
Czerkies z końmi olej, deska, 16,5 x 10,5 cm; sygn. p. d.: Konarski
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847 - 1904)

300
Wesoła sanna olej, płotno, 37 x 58 cm; sygn. l. d.: L. Gędłek. Wien
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875 - 1946/47)

301
Sanna olej, płotno, 101 x 158 cm; sygn. l. d.: Cz. Wasilewski 1926
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920 - 1982)

302
Oleńka z Zagłoba w saniach olej, płotno, 58 x 79 cm; sygn. p. d.: Tadeusz Kokietek 62
Cena wywoławcza. 10 000 zł