06 marca 2024

Aukcja: 6 marca 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

1
Napoleon w bitwie pod Piramidami, 1923 akwarela, papier; 56,5 x 77,5 cm (w świetle passe-partout).
Obraz eksponowany i ujęty w katalogu wystawy MN w Warszawie w 1999 r.
estymacja: 62 000 - 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

2
Faunik z fletnią, 1921 olej, tektura; 24 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1921.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 29 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

3
Portret kobiety w czerwonej sukni, 1918 olej, płótno; 67 x 78 cm;
sygn. i dat. l. d. a Karpiński / 1918.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 27 000 zł

Joachim WEINGART (1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

4
Macierzyństwo, 1925 olej, płótno; 79,5 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Weingart / Paris 925
estymacja: 37 000 - 43 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

5
Portret kobiety, ok. 1940 tempera, płótno; 46 x 36 cm;
sygn. l. d. Z. Stryjeńska.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

6
Portret kobiety w czerwonej sukni, 1933 olej, płótno; 160 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman /1933
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

7
Ułan i dziewczyna, 1937 olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1937
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Jan KONARSKI (1850-1918)

8
Na postoju olej, karton (?) naklejony na sklejkę; 27 x 25 cm;
sygn. u dołu.: JKonarski
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Frantisek MRAZEK (1876-1933)

9
U wodopoju olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: F. Mrazek
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

10
Powóz olej, tektura; 47,5 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Kotowski
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

11
Dom Podkomorzego na Agrykoli, 1906 kredka, papier naklejony na tekturę; 25,4 x 35,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: F. R. / Warszawa, dat. p. d.: 2 XI 06 (? słabo czytelna, zatarta)
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

12
Krowy - dwa rysunki 1. Krowa przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm;
2. Dwie krowy przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

13
Konie - szkic ołówek, papier; 34 x 24,4 cm;
na odwrocie pojedynczy szkic animalistyczny.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

14
Portret mężczyzny olej, płótno; 50,5 x 40,5 cm;
sygn. z prawej u dołu: a. Karpiński
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

15
Głowa młodej kobiety olej, tektura; 26 x 23 cm;
sygn. p. g.: Fedkowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Michał ROUBA (1893-1941)

16
Portret kobiety olej, płótno; 52 x 45 cm;
na odwrocie napis: Michał / Rouba (słabo widoczny).
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Zdzisław (CYAN) CYANKIEWICZ (1912-1981)

17
Portret mężczyzny olej, karton; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie faksymile artysty: Cyan
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)

18
Dziewczyna olej, płótno; 50,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina-Krzesz
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
Cena oferowana 6 300 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

19
Portret kobiety akwarela, gwasz, papier fotograficzny, 39,6 x 30 cm;
sygn. p. d.: Konrad / Srzednicki (długopisem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Umberto ZINI (1878-1964)

20
Wenecjanka akwarela, papier; 29 x 25 cm (owal);
sygn. p. d.: U. Zini / Venezia
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

21
Studium kobiecego aktu ołówek, gwasz, papier; 36 x 22,5 cm;
w kompozycji stempel artysty: Maryan Wawrzeniecki
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

22
Akt leżący ołówek, gwasz, papier; 23 x 44 cm;
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

23
Akt stojący przodem ołówek, kredka, papier; 35,5 x 18 cm;
opisany l. d.: p. Antonina / Rokosz (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

24
Postacie - 4 rysunki ołówek, papier; wymiary różne;
prace datowane.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

25
Krakowiacy, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

26
Chłop z Wilanowa koło Warszawy, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887- II wojna św.)

27
Praczki olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

28
Przy studni, 1932 olej, płótno; 99 x 89 cm;
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1932
estymacja: 28 000 - 32 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

29
W drodze do kościoła zimą akwarela, papier; 35,3 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

30
Droga do kościoła, 1939 olej, sklejka; 19,5 x 26,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Zawadzki 1939
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

31
Portret mężczyzny w futrzanej czapie olej, sklejka; 18,5 x 12,5 cm;
sygn. l. d.: K. Kostrawickij (? słabo czytelnie, cyrylicą)
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)

32
Palety malarskie z wizerunkami górali 1. Góral - olej, drewniana paleta malarska; 39,5 x 26,5 cm;
2. Góralka - olej, drewniana paleta malarska, 39,5 x 26,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 700 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

33
Wiejskie kobiety, 1903 olej, tektura; 17,5 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 4/VII 1903
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

34
Kłusownik olej, płyta; 42 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Ludwik JABŁOŃSKI (1896-1970)

35
Modlitwa Beduina na pustyni olej, płótno; 49 x 68 cm;
sygn. p. d.: L. Jabłoński
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

36
Rybak akwarela, papier; 33 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: K. Srz. (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Jakow Dorofiejewicz ROMAS (1902-1969)

37
Łodzie, 1947 olej, tektura; 30 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: Romas / 47 (cyrylicą).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Sara MAJEROWICZ-GLIKSMANOWA (FAJTLOWICZ) (1910 lub 1915-2005)

38
Martwa natura olej, płótno; 70,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: S. Gliksman-Fajtlowicz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Zygmunt KAROLAK (1905-1999)

39
Martwa natura z czerwonym kubkiem olej, tektura; 23,5 x 32 cm;
sygn. l. g.: ZKarolak / oflag IIE / 10.X. 19742 (ryte w warstwie malarskiej)
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

40
Martwa natura z glinianymi dzbankami, lata 40. XX w. olej, płótno; 62 x 78 cm.
Wczesna praca artysty.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

41
Kwiaty i owoce olej, płótno; 54,5 x 36,5 cm.
Stan zach.: obraz po konserwacji.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

42
Kwiaty i figurka porcelanowa olej, tektura,
65 x 83 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

43
Martwa natura z kwiatami i portretem Ginevry de Benci akwarela, papier; 54,3 x 45 cm;
sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

44
Ludwig van Beethoven - maska i skrzypce olej, płótno; 80 x 99 cm;
z tyłu na płótnie napisy w jęz. niemieckim.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

45
Bukiet kwiatów, 1966 akwarela, kredka, gwasz, papier; 63,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Klimek 66.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

46
Kompozycja z postaciami olej, płótno; 33,4 x 41 cm;
sygn. p. d.: Klimek
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Maria RITTER (1899-1976)

47
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 66 x 54 cm;
sygn. p. d.: MRITEROWA / 1960.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

48
Potok zimą - motyw z okolic Harendy, 1929? akwarela, papier; 54,7 x 82 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wład. Jarocki 1929 (? data słabo czytelna, ołówkiem).
estymacja: 12 000 - 14 400 zł