06 marca 2024

Aukcja: 6 marca 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Roman Jarosław HEGER (1909-1993)

49
Pejzaż akwarela, papier; 40 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Heger
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Władysław MIKOS (1885-?)

50
Poranek zimowy, 1927 olej, płótno; 60 x 76,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: WMikos 1927
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

51
Nad Bzurą olej, płótno; 58 x 67 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

53
Pejzaż nadwodny olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

54
Pejzaż ze stawem, 1904 olej, płótno; 98,5 x 164 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1904 r.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

55
Młyn Zamkowy w Toruniu, 1930 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: WĄSOWICZ 1930
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

56
Stare Miasto z ulicą Piwną, 1936 olej, płótno; 20 x 13 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Pawłowski / 1936.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.

57
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

58
Widok na Kraków, 1919 akwarela, papier; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fr. Turek / 12419.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

59
Para prac 1. Przed wejściem do kościoła św. Barbary w Krakowie, 1933
2. Widok na kościół, 1933
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

60
Pejzaż olej, karton naklejony na płótno; 48 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: Hayden / 66
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

61
Przedwiośnie na wsi olej, karton naklejony na płytę; 34,5 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

62
Pejzaż tatrzański olej, sklejka; 19 x 25 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

63
Na hali olej, tektura; 29 x 38 cm;
sygn. l. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

64
Zima - Roztopy olej, tektura; 69,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: LMisky
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jarosław DĄBROWIECKI (1904-?)

65
Lato w górach olej, płyta; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. DĄBROWIECKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

66
Pejzaż wiosenny olej, płótno; 54,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

67
Chaty w górach olej, płótno; 42,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: Mazuś
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

68
Zima w górach olej, płótno; 60,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Feliks SZEWCZYK (1863-1932)

69
Pejzaż jesienny z brzozami akwarela, papier; 25 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Szewczyk.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Molli CHWAT (1888-1979)

70
Pejzaż z zabudowaniami olej, tektura; 26 x 65 cm;
sygn. p. d.: M Chwat
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

K. TRAMPEDACH ?, XIX / XX w.

71
Pejzaż leśny z sosnami, 1902 olej, płótno; 35 x 48 cm;
sygn. p. d.: K. Trampedach / 1.7.02. (słabo czytelnie)
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

72
Motyw włoski olej, płótno; 50 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

73
Wieczór nad stawem olej, płótno; 80 x 111 cm;
sygn. i opisany p. d.: OTTO PIPPEL / "ABEND AM WEIHER".
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

74
Pejzaż alpejski ze sztafażem olej, płótno;
58 x 68 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

75
Czarny Staw w typie malarstwa Wojciecha GERSONA (1831-1901)
olej, płótno; 67 x 89,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 48 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

76
Tyberiusz olej, płótno dublowane; 65 x 56,5 cm;
l. g.: TIBERIVS, p. g.: 3.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

77
Portrety rodzinne pastel sucha, tektura; 46,5 x 60,5 cm;
na odwrocie na tekturze odręczne napisy w języku niemieckim
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jakub PROCIŃSKI (ok. 1810-1894)

78
Portret kobiety olej, płótno dublowane na wosk; 66 x 53 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. Prociński / Malował w / 1887.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Saturnin ŚWIERZYŃSKI (1820-1883)

79
Portret Wincentego Łatkiewicza, 1844 olej, płótno; 58 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20/3 / 1844 / Saturnin Świerzyński (ryte w warstwie malarskiej)
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Theodor SCHLOEPKE (1812-1878) - przypisywany

80
Rabunek olej, tektura naklejona na deskę; 47 x 59 cm
na ramie szyld z napisem sugerującym autorstwo: Theodor Schloepke / 1812-1878, Schwerin.
estymacja: 18 100 - 21 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

81
Starzec nad księgami olej, deska; 20,5 x 17 cm;
na odwrocie na desce pieczęć lakowa z wizerunkiem wojownika.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

82
Portret mężczyzny olej, deska,
26 x 21 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Adolf CHEVALIER (1831-?)

83
Powrót z pola olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. V. Chevalier
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

84
Spacer konny olej, płótno; 38 x 49 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Enrique LAGARES (1903-?)

85
Apollo w kuźni Wulkana kopia według: Diego Rodríguez de Silva y VELÁZQUEZ (ok. 1599-1660)
olej, płótno;107 x 139 cm.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

86
Wskrzeszenie Łazarza kopia według: Rembrandt Harmenszoon van RIJN (1606-1669)
olej, deska; 55 x 38 cm.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

87
Ofiara Abrahama olej, płótno;
128,5 x 80 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

88
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 79 x 63,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim nr E / 30.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

89
Chrystus Bolesny olej, płótno;
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

90
Ukrzyżowanie (Maria Magdalena, Maria i św. Jan pod krzyżem) olej, płótno;
79,5 x 62,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

91
Ślepy Belizariusz otrzymuje jałmużnę olej, płótno; 94 x 108 cm.
Obraz inspirowany dziełem Luciano Borzone (1590-1645).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Stanisław TONDOS (1854-1917)

92
Klejnoty miasta Krakowa „Dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel,
z tekstem historycznym W. Łuszczkiewicza oraz przedmową M. Sokołowskiego”
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

93
Opętanie - z cyklu: Klasztor i Kobieta - ilustracja drzeworyt, papier;
16 x 13 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 700 - 800 zł

94
Bójka mnichów - z cyklu: Klasztor i Kobieta - ilustracja drzeworyt, papier; 15,4 x 12 cm (odcisk płyty).
estymacja: 700 - 800 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

95
Zaproszenie dla przodków druk artystyczny, papier; 48,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout);
w kompozycji drukowany napis: Szukalski 18 June 1952.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

96
Drzewo na Cote d'Azur, 1954 akwaforta kolorowana akwarelą, papier czerpany Velin d`Arches;
35 x 24 cm (odcisk płyty); wymiary zew. 49 x 38 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865), Utagawa HIROSHIGE (1797-1858)

97
Aktor Suketakaya Takasuke III jako Nagoya Sanza - z cyklu „Tôto kômei kaiseki zukushi” drzeworyt barwny; 37,4 x 25,5 cm;
sygn. na klocku l. d.: Toyokuni ga
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł