20 kwietnia 2022

Aukcja: 20 kwietnia 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

49
Martwa natura z winogronami olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
estymacja 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

50
Kwiaty olej, tektura; 74 x 60 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

51
Kwiaty w wazonie pastel, papier; 54 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Wacław Żaboklicki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

52
Piwonie w wazonie, 1949 olej, płótno; 74,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Grabska / 49.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

S. GIEROWSKI, XX w.

53
Kwiaty w wazonie, 1945 olej, tektura, 58 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S. Gierowski / 1945. Kraków.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Janina Maria GRABSKA- PUCKOWA (1917-?)

54
Zestaw 3 ilustracji 1. Drzewa 2. Kompozycja
3. Kompozycja
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł MERWART (1855-1902)

55
Wigilia Bożego Narodzenia 1895 - projekt ilustracji ? tusz lawowany, papier; 55,3 x 39 cm;
sygn. p. d.: P. MERWART
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

56
Święta Katarzyna IV (Łysica), 1952 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 52 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

MANÉ-KATZ - Emmanuel KATZ (1894-1962)

57
Pejzaż z Palestyny, 1934 gwasz, karton; 50 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane-Katz 34
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

58
Pejzaż z Cannero, 1926 olej, tektura; 48 x 68,4 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1926. Cannero
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

59
Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

60
Chata bretońska olej, płótno; 38 x 45,5 cm
sygn. p. d.: W. Terlikowski 51
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Dawid Jecheskiel (Jesekiel) KIRSZENBAUM (1900-1954)

61
Pejzaż, 1941 olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: JK / D / 41
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 400 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

62
Neapol olej, płótno; 55 x 74 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: K. Zieleniewski i dat.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Helene TUPKE-GRANDE (1876-1946)

63
W porcie olej, płyta; 46,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Tüpke-Grande
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Teodor RATKA (1914-1985)

64
Most, 1965 olej, tektura; 48,5 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Ratka / 1965
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

65
Zakole rzeki olej, tektura; 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: Chlebus
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

August KOHLER (1881-1964)

66
Sosny nad jeziorem, 1947 olej, płótno; 72 x 93 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kohler / 47
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

67
Klif Orłowski, 1933 olej, płótno; 47,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Żurawski 1933
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Julius WENGEL (1865-1934)

68
Moczary olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Jl Wengel
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

JAWORSKI, XX w.

69
Leśny potok akwarela, gwasz, papier; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: FH Jaworski (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

70
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 56 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: P. Weimann
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

71
Wieczorny połów olej, płótno; 37 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Lorenz - Murowana
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Artur KLAR (1895-1942)

72
Pejzaż olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: Klar
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

73
Sprzedawca dywanów olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d. J.M. Kasprowicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

74
Beduin z egipską świątynią w tle olej, fornir?; 20 x 14 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Autor nieokreślony, XX w.

75
Portret kobiety olej, płótno;
94 x 62 cm.
estymacja: 4 800 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 600 zł

Leon LEVKOVITCH (ur.1936)

76
Portret Żyda olej, tektura;
22,8 x 17 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

77
Scherzo - artystyczne spotkanie w altanie, lata 30. XX w. olej, płótno; 64 x 80 cm (58 x 77 cm w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 25 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

78
Kąpiące się o zachodzie słońca olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Seweryn SZRAJER (1899-1947)

79
Akt kobiety olej, płótno dublowane; 50 x 61 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: Sw Szrajer
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956) - ojciec

80
Teatr na wodzie - Łazienki Królewskie, 1910 olej, sklejka; 53 x 33 cm;
sygn. l. d.: T. Cieślewski / 1910
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Roman LICHY, XX w.

81
Dworek olej, tektura; 21 x 29 cm;
sygn. p. d. R. Lichy
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

82
Panorama Krakowa, 1935 olej, sklejka; 46,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SAWULAK / 35
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt RADNICKI (1894-1969)

83
Zabudowania, 1923 olej, tektura; 60 x 42 cm;
sygn. p. d.: Z. Radnicki - 923
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

84
Ośnieżone drzewo akwarela, gwasz, papier; 34 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fr. Jaźwiecki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

85
Pejzaż zimowy olej, płótno;
48 x 73,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

86
Pejzaż podhalański olej, płótno; 47 x 96 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Karol KLOPFER (1859-1937)

87
Pejzaż olej, płótno; 38,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d. K.Klopfer
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt GAWLIK (1895-1961)

88
Para pejzaży olej, tektura; 48 x 33 cm (każdy);
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt lub Gawlik Z
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

89
Zarośla, 1923 olej, tektura; 14,3 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St Jakubowski / 1923
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

90
Pejzaż górski olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: JBernhardt (? słabo czytelnie)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

91
Widok na Giewont, 1975 olej, płótno; 49,5 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 1975 R
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Irena ARKUSZYŃSKA, XX w.

92
Pejzaż krakowski olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka z informacją o autorce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz KŁAPUT (1905-1989)

93
Zima w lesie olej, tektura;
40 x 46,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVII w.

94
Portret dwuletniego Johanna Georga von Einsiedel na tle parkowego pejzażu, z pieskiem olej, płótno; 104 x 78,7 cm;
l. d. inskrypcja: Johannes Georgius ab Einsiedel / natus d. 24 May 169Z ĺtatis Suĺ / Z ann:
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Adolf Herman DUSZEK (1872-1964)

95
Mężowie stanu - para portretów 1. Prezydent Ignacy Mościcki, 1930
2. Marszałek Józef Piłsudski
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

96
Portret mężczyzny w mundurze - miniatura akwarela, gwasz, papier;
12 x 8,8 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł