Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)

1
Sybilla, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 7,5 cm;
sygn. p. g.: C Norwid f. / 1864 (na płycie)
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

2
Męczennik, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 11,5 x 9,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: C. Norwid 1864
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

3
Pejzaż z drogą, 1884 ołówek, papier; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 22/11 84 / Kossak
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

4
Zakole Wisły - Toruń, 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51 x 90 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: JFałat / Toruń 1920
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

5
Widok na Wzgórze Wawelskie, 1921 akwarela, ołówek, tektura; 30 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: LWyczół / 1921 (ołówkiem).
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

6
Falaises, ok. 1927 olej, płótno, 27 x 41 cm;
sygn. p. d.: Tadé Makowski
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

7
Ewa olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

8
Portret kobiety pastel, papier, 68 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

9
Obelisk na Place de la Concorde w Paryżu olej, płótno; 40,6 x 32,5 cm;
sygn. p.g.: Halicka
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

10
Szarża ułanów, 1918 olej, płótno; 72 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Bagieński 1918
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

11
Jeździec wschodni - szkic olej, płótno; 43 x 31 cm;
sygn. l. d.: W. Pawliszak (zatarta)
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

12
Polowanie olej, tektura; 24 x 35 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

13
Na saniach, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 54 x 76 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI - 1918.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

14
Wóz z sianem, 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.:
Karol Kossak 1930

estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

15
Dojeżdżacz, 1922 olej, płótno; 72 x 98 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Kotowski / 1922
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

16
Przejazd ułanów, 1945 olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.:
Jerzy Kossak / 1945

estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

17
Ułan na koniu olej, tektura;
30 x 14,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 700 zł

18
Zaprzęg olej, tektura; 48 x 70 cm;
sygn. l. d.: JanKotowski (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Heinrich Maria STAAKMANN (1852-1940)

19
Jeźdźcy na stepie - para obrazów olej, płótno; 22,5 x 34 cm;
sygn. i dat.: H. Staakmann / M 22
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

20
Wypas koni olej, sklejka,
92 x 81 cm;
sygn. l. d.:
Tadeusz Kokietek / 44
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

21
Dogoni ! olej, płótno; 44 x 68 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

22
Jeździec turecki na koniu akwarela, papier; 23 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Pawliszak
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

23
Pogranicznik na koniu akwarela, papier;
20,3 x 31 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

24
Ułan na koniu, 1927 tusz, papier; 49 x 39 cm w świetle passe partout
sygn. p. d.: E.Geppert 1927
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

25
Prawo pierwszej nocy olej, płótno; 50,5 x 71,5 cm;
sygn. p. d.: WT
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Emil LINDEMAN (1864 - ok. 1945)

26
Przygotowania do nocy świętojańskiej olej, tektura fakturowana; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman
estymacja: 14 000 - 15 000 zł

Gustaw PILLATI (1874-1931)

27
W drodze do miasta olej, sklejka; 16,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: G. Pillati
na odwrocie szkic przedstawiający malwy
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

28
Pejzaż z gęsiami, 1932 olej, płótno; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski / 932.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

29
Przed dworkiem olej, tektura; 17 x 24 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

30
Pobudka, 1904 akwarela, papier; 48 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1904
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

31
Stasek pastel, tektura; 35,5 x 25 cm;
sygn. przy krawędzi, po lewej: St. Górski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, polski, XX w.

32
Huculska dziewczyna akwarela, papier;
56 x 46 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

33
Góral z fajką, 1897 akwarela, papier; 38 x 22 cm;
sygn. l. d.: JM 97 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Frantisek MRAZEK (1876-1933)

34
Chłopiec z motylami olej, tektura, 27,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Mrazek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

35
Dziewczynka z kózką olej, sklejka; 21,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

36
Drzewa nad rzeką, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę; 62,5 x 86 cm;
sygn. l. d.: Sichul 1930
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

37
Wodogrzmoty, 1939 olej, płótno; 67 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: m. haneman 1939
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)

38
Drzewa nad wodą olej, płótno naklejone na tekturę; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

39
Pejzaż z drzewami olej, tektura; 21 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Szczygliński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

40
Wnętrze lasu olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 19 cm;
sygn. l. d.: L. Stroynowski (słabo czytelne).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

41
Na skraju lasu olej, płótno; 72 x 113,5 cm;
sygn. l. d.: Grubiński
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

42
Pejzaż z cyprysami olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.:
Iw. Trusz

estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

44
Kadet, 1920 olej, płótno; 18 x 16 cm;
sygn.l. d.: Wlastimil Hofman 1920
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

OLSZEWSKI, XX w.

45
Portret męski olej, tektura, 51 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.:
OLSZEWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

46
Portret profesora olej, tektura; 37 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: ANTONI MICHALAK
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marian KLAKLIK (1895-1967)

47
Dziewczyna z lalkami olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. g.: MARIAN KLAKLIK
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

48
Kobieta z Bronowic ołówek, sepia, papier żeberkowy; 22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WT
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

49
Portret kobiety, 1966 ołówek, papier żeberkowy; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Antoni Michalak / 1966
estymacja: 1 000 - 1 200 zł