MIŚNIA, Churfürstliche Porzellain Fabrique

611
Cztery talerze serwisowe z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, ok. 1774-1814 (okres Marcoliniego).
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

612
Waza serwisowa z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 31,5 cm,
Berlin, ok. poł. XIX w.
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur

613
Grupa figuralna - Europa na byku Niemcy, wg modelu Johanna Joachima Kaendlera
z 1759 roku lub Friedricha Eliasa Meyera z ok. 1760; 2. poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

614
Para kinkietów (aplik) 3 - świecowych fajans, szkliwo cynowe, dekoracja barwna;
Holandia, Delft (?), kon. XVIII ? - XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

701
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (razem 136 sztuk) w kantynie plater cechowany; stal cechowana SOLINGEN/ROSTFREI
Niemcy, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

ARTIS DBR

702
Taca dwuuszna plater cechowany, wys. 2 cm, szer. 54 cm, głęb. 42 cm
Argentyna, 2 poł. XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

703
Lustro na toaletkę plater niecechowany, tafla lustrzana, drewno; wys. 84 cm, szer. 56 cm;
Europa Zachodnia, Hiszpania?, k. XIX w. / pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

704
Para lichtarzy ołtarzowych plater częściowo złocony; wys. 103 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józef FRAGET (firma czynna 1824-1944)

705
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 5,5 cm, szer. 75 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1897)
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Württembergische Metallwarenfabrik [WMF] (czynna od 1880)

706
Kubełek do chłodzenia szampana plater cechowany (WMF w kartuszu); wys. 22 cm;
Geislingen, 1935-1945.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

707
Ekrytuar z kałamarzem plater niecechowany, szkło; wys. 8 cm, szer. 26 cm;
Dania ?, 1 ćw. XX w. (przed 1923).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

708
Taca dwuuszna plater cechowany; 52 x 35 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1897).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

INTERNATIONAL SILVER COMPANY (czynna 1898-1983)

709
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 3,2 cm, szer. 68,5 cm;
Stany Zjednoczone Ameryki Płn., Meriden, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Moritz HACKER (firma czynna 1882- 1973)

710
Kubełek do chłodzenia szampana plater cechowany; wys. 22 cm, szer. 24 cm;
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Moritz HACKER (firma czynna 1882-1973)

711
Taca dwuuszna art déco plater cechowany (MH20), wys. 6 cm, szer. 43,5 cm;
Wiedeń, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Puiforcat (czynni od 1820)

712
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 1 (950) częściowo złocone cechowane; iworyna;
waga 2900 g. Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

713
Paterka z herbem Abdank srebro próby 800 cechowane; średnica 15 cm; waga 96 g.
Drezno, Carl Schnauffer; pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Peter Carl FABERGÉ (1846-1920; firma czynna 1882-1918)

714
Widelec do ryb srebro próby 84 cechowane, częściowo złocone; waga 63 g.
Moskwa, 1898-1914.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

715
Buliera z podgrzewaczem na stelażu srebro próby 12; waga 625 g.
Niemcy, 4 ćw. XIX w. (przed 1888).
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

716
Cukiernica srebro próby 800 cechowane, częściowo złocone; waga 212 g.
Niemcy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875; firma do 1939)

717
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 cechowane; waga 302 g.
Warszawa, 1852.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

718
Misa art déco srebro próby 3 cechowane; waga 340 g.
Kraków, 1932 - 1939.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Joseph Carl KLINKOSCH (firma czynna 1831-1918)

719
Komplet sztućców w kantynie na 12 osób i środka stołu (razem 103 sztuki) srebro próby 3 cechowane, stal, szkło, drewno; waga 3994 (bez noży).
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Stanisław OWCZARSKI (czynny 1932- ok. 1940)

720
Komplet sztućców do deserów na 12 osób srebro próby 3 cechowane; waga 1633 g (z nożami).
Warszawa, 1922-1939.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jules PIAULT (czynny od ok. 1850-1886)

721
Nóż i widelec do ryb środka stołu w etui srebro próby 1 (950) cechowane, kość;
Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

722
Kubeczek z uszkiem srebro cechowane; waga 40 g.
Lipsk, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

KRUPSKI i MATULEWICZ (czynni 1909-1944)

723
Papierośnica męska srebro próby 3 cechowane, częściowo złocone; waga 215 g.
Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

M. H. WILKENS & SÖHNE (czynni od 1810)

724
Komplet do kawy srebro próby 800 cechowane; waga 1187 g.
Brema, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

801
Tłok pieczętny klasycystyczny srebro złocone (niesygnowane); wys. 4,5 cm;
Polska, ok. 1770-1800.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

802
Tłok pieczętny z herbem Kozieł stal polerowana; pole pieczętne: 2,8 x 2,4 cm;
Polska ok.1750-1780
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

803
Tłok pieczętny z herbem Syrokomla odmienna mosiądz, drewno toczone; dł. 6 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

804
Laska z kościaną rączką drewno, kość, metal platerowany srebrem (?); dł. 82 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

805
Fajka z rzeźbionym herbem drewno (wrzosiec?), metal; wys. 13 cm; szer. 8,5 cm.
Austro-Węgry, Galicja? XiX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

806
Fajka z herbem Jelita kość zwierzęca, metal; wys. 14 cm, szer. 9 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

807
Suszka w stylu zakopiańskim drewno, filc; wymiary: 7 x 17 x 8 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

808
Kasetka huculska drewno inkrustowane, barwione i intarsjowane; 6,8 x 20 x 12 cm.
Huculszczyzna, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

809
Kasetka pamiątkowa oddziału „Wilki” organizacji NSZ - Góry Świętokrzyskie drewno; wys. 10,5 cm; szer. 27,5 cm;
Polska, 1944-1945
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

810
Skarbonka żydowska metal; wys. 16 cm;
średnica 9 cm.
Europa Środkowa,
4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

811
Patera dekoracyjna mosiądz kuty ręcznie; średn. 37,5 cm.
Europa Środkowa, Polska?; 2 tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

812
Żardiniera w manierze Ludwika XVI brąz patynowany i złocony; wys. 22 cm; dł. 53 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Charles Georges FERVILLE-SUAN (1847-1925)

813
Lampa elektryczna z figurą kobiecą brąz; marmur; wys. 64 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

814
Lampa na biurko dwuramienna, elektryczna metal niklowany, szkło;
wys. 72 cm.
Europa Środkowa,
Polska? 2 ćw. XX w.

estymacja: 2 200 - 2 600 zł

815
Ikona - Matka Boska Kazańska, w okładzie i kiocie tempera na desce, złocenia;
Rosja, XIX/XX w. lub później.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

816
Ikona - Archanioł Michał tempera na desce, 31 x 22 cm.
Rosja,
XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

817
Ikona - Matka Boska Włodzimierska z Dzieciątkiem, w okładzie tempera na desce, mosiężna koszulka; 22,5 x 18 cm.
Rosja, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

818
Święty Damian - ikona w kiocie tempera na desce, złocenia; 13,5 x 11 cm.
Rosja, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

819
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem, w okładzie tempera na desce, okład mosiężny, srebrzony (ok. poł. XIX w.); 16 x 12,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

820
Ikona - Matka Boska „Krzew gorejący” („Nieopalima”) tempera na desce; 36,5 x 30,5 cm.
Rosja, Kostroma, XVIII/XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 200 zł