16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Józef BRANDT (1841-1915)

97
Szkic do obrazu„Czarniecki pod Koldyngą" olej, płótno; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: JB
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

98
Kazimierz - Widok na farę i ruiny zamku, 1948 olej, tektura fakturowana; 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1948
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Aleksander BOBA (1899-1944)

99
Motyw z Lanckorony, 1934 olej, tektura; 17,8 x 30,8 cm (w świetle oprawy),
sygn. i dat. l. d.: Aleksander Boba 1934
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

100
W miasteczku olej, płótno dublowane; 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

101
Plaża w Darłówku, 1960 olej, tektura; 21,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: KPuchała 9 6 [19]60
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

102
Wenecja, 1906 akwarela, papier; 28 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Augustynowicz 1906
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

103
Morze, 1960 olej, tektura; 22,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KPuchała 20 6 [19]60
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Abraham BEHRMAN (1876-1942)

104
Scena orientalna olej, gwasz, tektura; 44,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: Behrman
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Vincent MANAGO (1880-1936)

105
Marsylia - Widok na Notre-Dame de la Garde olej, deska; 30 x 44 cm;
sygn. l. d.: Manago Vincent
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Georg FISCHHOF [A. L. Terni] (1859-1914)

106
Para obrazów - pejzaże włoskie 1. Spacer w cieniu cyprysów
2. Pejzaż z antycznymi kolumnami
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, FRANCUSKI? XIX w.

107
Koncert w ogrodzie, ok. 1850 olej, płótno; 46 x 61 cm;
obraz przed konserwacją, krakelura.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Elemer Vagh WEINMANN (1906-1990)

108
Pijaństwo - Czas wolny olej, płótno; 63 x 72 cm;
l. d.: V.Weinmann (zatarta)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jan BETLEY (1908-1980)

109
Konny spacer do Wilanowa, 1942 olej, płótno; 48,5 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d. Jan Betley 42
estymacja: 4 600 - 5 200 zł

Paweł [Paul] MERWART (1855-1902)

110
Scena rodzajowa w ogrodzie olej, płótno; 32 x 46 cm;
sygn. l. d.: P. MERWART
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Antoni JEZIERSKI (1859-1905)

111
W pracowni artysty olej, płótno dublowane; 70 x 113 cm;
sygn. i opisany l. d.: Antoni Jezierski Monachium
estymacja: 220 000 - 280 000 zł
Cena oferowana 210 000 zł

Jan KUŚMIDROWICZ (1986-po 1938)

112
W kościelnej kruchcie, 1928 olej, płótno; 72 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Kuśmidrowicz / 1928
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

113
Kozak - obraz na palecie olej, drewno; 31 x 20 cm (paleta).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Tadeusz GADOMSKI (1868-1952)

114
Portret starszej kobiety, 1911 olej, płótno na desce; 49,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: T. Gadomski, 1911
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

115
Głowa starca olej, płótno naklejone na tekturę;
31 x 23 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Christian Friedrich MALI (1832-1906)

116
Scena rodzajowa, 1877 olej, płótno; 93 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Christian Mali, Munchen 1877
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

117
Scena bitewna olej, deska; 16,5 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: JA (? - monogram słabo czytelny).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

118
Pejzaż sentymentalny z wodospadem olej, deska; 32,5 x 41 cm.
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

119
Nadmorska cena rodzajowa olej, deska; 55,5 x 71 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII / XIX w.

120
Tablica tzw. zarazowa olej, tektura;
36 x 34 cm.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Eduard BALLÓ (1859-1936)

121
Wnętrze chaty, 1887 olej, tektura; 38 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ballo E / ... 1887 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Egbert Lievensz Van Der POEL (1621-1664)

122
W spiżarni, 1644 olej, deska; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi, po środku: E v Poel / 1644.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski (?),XVII/XVIII w.

123
Ucieczka do Egiptu olej, płótno dublowane; 46,5 x 40 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

124
Matka Boża z Dzieciątkiem olej, blacha;
35 x 26,5 cm.

estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

125
Ukrzyżowanie olej, płótno, 73 x 59 cm;
na odwrocie kompozycja malarska przedstawiająca komunię świętą na łożu śmierci.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

126
Chrystus Ukrzyżowany - Golgota olej, deska;
64,5 x 50,5 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

127
Śmierć Kleopatry olej, płótno;
97,5 x 81 cm (owal).
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

128
Dziewczyna o czarnych włosach olej, płótno; 81 x 63 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Pierre MIGNARD (1612-1696) - przypisywany

129
Portret kobiety z barankiem olej, płótno; 73,5 x 60 cm (owal).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI MŁODSZY (1775-1837) - przypisywany

130
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną olej, płótno dublowane; 175,5 x 137 cm.
estymacja: 50 000 - 80 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

131
Portret mężczyzny, 1843 olej, płótno; 73 x 59 cm;
na odwrocie na płótnie napis (nieczytelny) i data 1843.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

132
Dziewczyna w fantazyjnym nakryciu głowy olej, płótno; 84 x 66,5 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Andreas STECH (1635 Słupsk - 1697 Gdańsk)

133
Portret młodzieńca, 1664 ? olej, płótno dublowane; 79 x 59 cm;
na odwrocie, na blejtramie stary napis
estymacja: 50 000 - 55 000 zł
Cena sprzedaży 45 000 zł

AUTOR NIEUSTALONY

201
Poeta brąz złocony, marmur; 30,5 x 15 x 15 cm.
Europa Zachodnia, model - XIX w., powtórzenie - XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Victor SZCZEBLEWSKI (XIX/XX W.)

202
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz patynowany; wys. 42 cm, szer. 14 cm;
Francja, 1889, odlew XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

AUTOR NIEUSTALONY

203
Wojownik grecki - hoplita brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 56 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Hans MULLER (1873-1937)

204
Kowal brąz, odlew patynowany; wys. 57 cm.
Austria, Wiedeń, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Urbain BASSET (1842-1924)

205
Strumień (Mężczyzna z dzbanem) brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 91 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

206
Siewca brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 16 cm. Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Emil PICAULT (1833-1915)

207
Zwycięzca brąz, odlew, zielona patyna;
wys. 58 cm; z boku sygnatura: „E. PICAULT”.
Francja, 4 ćw. XIX w.

estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Salvatore MELANI (1902-1934)

208
Walczący do końca brąz, marmur; wys. 50 cm, podstawa 70 x 20,5 cm.
Włochy, lata 20/30. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Franz Xaver BERGMANN (1861-1936); WIENER BRONZEFABRICATION

209
Sowa na książkach - przycisk na biurko brąz, odlew cyzelowany, farby emaliowe; wys. 8 cm.
Austria, Wiedeń, ok. 1920
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Mathurin MOREAU (1834-1917)

210
Żniwiarka brąz, odlew patynowany; wys. 60 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Eugen BÖRMEL (1858-1932)

211
Popiersie Augusty Wiktorii, cesarzowej Niemiec kompozycja metali, brązowiona; podstawa drewniana, wys. 63 cm.
Niemcy, Aktien-Gesellschaft H. Gladenbeck & Sohn, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł