Henryk PRIEBE (1884-1966)

49
Puszczykowo - skarpa nad rzeką olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: Henryk Priebe
/ Puszczykowo.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Cena oferowana 3 000 zł

50
Jesienne południe olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

51
Nokturn olej, płótno; 61 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

52
Leśna polana, ok. 1970 olej, płyta pilśniowa; 59 x 80 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

53
Ksiądz w ogrodzie olej, tektura, 23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J Malczewski / 1903
estymacja: 40 000 - 48 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Aleksander KRAWCZYK (1882-1949)

54
Dzika plaża olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: a. Krawczyk
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

55
W letnie popołudnie olej, płótno; 51 x 65 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker.
estymacja: 7 600 - 8 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

56
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936 olej, płótno naklejone na tekturę; 49,5 x 72,5cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

57
Pejzaż z Bułgarii olej, sklejka naklejona na tekturę; 46 x 38,5 cm;
sygn. l. d.: SAWULAK
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

58
Pejzaż górski, 1938 olej, sklejka; 40,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 38.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Felix DELGUI ?, XX w.

59
Pejzaż górski, 1932 olej, płótno; 62,5 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Felix Delgui (?) / 32 (sygnatura słabo czytelna).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

60
Widok na Szrenicę, 1967 olej, płyta; 38,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / 1967.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

61
Dom wśród drzew olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: T Cybulski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

62
Kościół w Kwiatoniu olej, płótno dublowane; 51 x 60,5 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją: JWrzesiński.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)

63
Oni, 1916 pastel, papier; 66 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Międzybłocki / 1916
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

64
Pejzaż gwasz, papier; 31,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

65
Pejzaż olej, płótno; 64 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

66
Na saniach olej, ołówek, płótno; 60 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

67
Zwózka siana olej, sklejka; 25 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887-1940)

68
Bielenie płótna, ok. 1925 olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

69
W drodze na targ olej, płótno naklejone na tekturę;
32,5 x 43 cm; sygn. p. d.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

70
Odwrót spod Moskwy, 1936 olej, sklejka;
30 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak
/ 1936.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868 lub 1875-1927)

71
Alarm!, 1923 olej, płótno; 40,5 x 55,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Leonard Wintorowski (sic!)
/ Warszawa 1923.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

72
Postój górali przed kapliczką, 1941 olej, tektura; 70 x 103 cm;
sygn. i dat. l. d: Jan Szostak / Zakopane / 1941
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

73
Zamieć olej, płótno; 84 x 120 cm;;
sygn. p. d.: Gąsienica Szostak.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

74
Opowieści dziadunia olej, płótno; 32 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: L. Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Malarz nieokreślony, francuski, XIX w.

75
Portret kobiety olej, płótno; 45,5 x 38 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

76
Supraporta z puttami olej, płótno; 31,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

77
Wnętrze bazyliki olej, płótno dublowane;
68 x 102,5 cm.
estymacja: 5 800 - 6 200 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

78
Wnętrze z kominkiem olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

79
Pałac Łazienkowski w Warszawie, ok. 1935 olej, płótno naklejone tekturę; 37 x 55 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Z. WĄSOWICZ, XX w.

80
Dorożka na Placu Trzech Krzyży, 1933 olej, płótno; 33 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Wąsowicz - 33 r.
estymacja: 5 800 - 6 200 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

81
Nocna modlitwa pod krzyżem [Noc świętojańska], ok. 1895 olej, deska parkietowana; 31,5 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: W.T.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

82
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Alexander Berhhard HOFFMANN (1895-1967)

83
Kuszenie Odysa olej, płótno; 100 x 171 cm;
na odwrocie napis: Alex. Bernhard Hoffmann / Breslau - Taschenstr. 13/15.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Angelika KAUFFMANN (1741-1807) - według

84
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Oryginał kompozycji („w lustrzanym odbiciu”) znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki Kadriorg (Kadrioru kunstimuuseum, Tallin)
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

85
Uczony wśród ksiąg olej, płótno dublowane; 28,5 x 24,5 cm.
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

CRAMER (XIX W.)

86
Portret młodej kobiety, 1859 pastel, papier; 64 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Cramer
/ 1859.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

87
Portret epitafijny olej, blacha miedziana, obrzeże złocone i giloszowane; 35 x 34 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XVI w.

88
Portret mężczyzny [Portret epitafijny?, wizerunek nieokreślonego świętego?] tempera, deska; 31 x 32 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz wenecki, II poł. XVII w.

89
Archimedes z uczniem (?) krąg Giovanniego Battisty Langettiego (Genua 1635-1676 Wenecja)
olej, płótno dublowane, 78 x 97,5 cm.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943)

201
Portret górala - płaskorzeźba gips palony; 52 x 46 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michel CLAUDE - CLODION (1738-1814) - według

202
Rodzina Fauna terakota; wys. 47 cm.
Francja, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

203
Juliusz Słowacki gips; 39 x 41 x 22 cm;
sygn. z tyłu na cokole: W. Szymanowski
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Henryk NITRA (1891-1948)

204
Postać górala z fajką drewno; wys. 49,5 cm, wys. całk. z podstawą 53 cm.
Polska, 1947
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?

205
Dziewczyna z dzbanem - płaskorzeźba drewno bejcowane; wys. 48,5 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 4 cm;
Zakopane (?), lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

206
Główka aniołka drewno polichromowane, złocone; wys. 18 cm.
Małopolska (?) XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

207
Małopolska (?) XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł