11 września 2018

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

11 września 2018 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

8.09.2018 (sobota): 12:00 - 15:00
10.09.2018 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
11.09.2018 (wtorek): 11:00 - 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

WILLEM JANSZOON BLAEU (1571-1638), JOHANN BLAEU (1596-1673)

1
Mapa Hrabstwa Herefordshire miedzioryt częściowo kolorowany, papier; 41,5 x 50,5 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1645-1662.

RICHARD MOUNT (1654-1722), THOMAS PAGE (czynny XVII / XVIII)

2
Mapa wybrzeża Irlandii miedzioryt częściowo kolorowany, papier; 43 x 53,5 cm w świetle passe-partout;
Londyn, wyk. ok. 1690; druk ok. 1760.

MATTHÄUS SEUTTER (1678-1757)

3
Mapa Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego miedzioryt kolorowany, papier; 51 x 58 cm w świetle passe-partout;
Augsburg, ok. 1730 (1 wyd. ok. 1720).

4
Mapa Hrabstwa Nottinghamshire miedzioryt , papier; 39,4 x 51,4 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1648.

5
Mapa Hrabstwa Rutlandshire miedzioryt, papier; 41,3 x 52,2 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1645-1661.

6
Mapa Hrabstwa Essex miedzioryt, papier; 44 x 53 cm w świetle passe-partout;

7
Mapa Hrabstwa Gloucestershire miedzioryt, papier; 44 x 53,5 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1645-1648.

8
Mapa hrabstwa Northamptonshire miedzioryt, papier; 44 x 52,7 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1662.

9
Mapa Hrabstwa Pembrokshire i Carmathenshire miedzioryt , papier; 43,5 x 53,8 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1646.

Artysta nieokreślony, XX W.

10
Śniadanie na trawie reprodukcja barwna - offset, papier; 55,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
drukowany napis l. d.: Baptist.

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

11
Marszałek Józef Piłsudski litografia barwna, papier; 38,5 x 28,5 (w świetle passe-partout);
napis l. d.: Piłsudczykom pośw., śr. d.: JPiłsudski;

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

12
Legionista autolitografia barwna, papier; 37 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
l. d.: l. gottlieb (na kamieniu)

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

13
Raport, 1916 litografia barwna, papier; 37,5 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr.: l. gottlieb / 8.3.916 (na kamieniu);

Wiktor GOSIENIECKI (1876-1956)

14
Dworek w Gościejewie pod Koźminem autolitografia, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. (na kamieniu) p. d.: WG (monogramem wiązanym);

15
Dworek w Poznaniu przy ulicy Lubrańskiego autolitografia, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);

Kazimierz ŁOTOCKI (1882-1942)

16
Widok z rynku drzeworyt, papier; 22,5 x 14 cm;
sygn. l. d.: K. Łotocki

Różni Autorzy, XIX w.

17
Zestaw 53 grafik staloryt, papier; wymiary różne ok. 30 x 20 cm i ok. 21 x 15 cm;
prace opisane u dołu;

Rytował: Pierre-Gabriel BERTHAULT (1737-1831)

18
Rewolucja francuska - teka 7 akwafort, 4 ćw. XIX w. akwaforta, papier; wymiary różne, w większości: 19 x 25 cm;
prace opisane u dołu, na płycie.

Rytownicy różni, XIX w.

19
Zestaw 8 akwafort, 1785 akwaforta, papier czerpany; ok. 50 x 32 cm (wymiar arkusza);

Karol FRYCZ (1877-1963)

20
Zelwerowicz, Kotarbiński, Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca„Kościuszko pod Racławicami z teki Melpomeny
litografia, papier; 39,5 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: FK.

Karol FRYCZ (1877-1963)

21
Nicefor i Filomena. Marian Jednowski i Józefina Wójcicka w sztuce W. L. Anczyca Kościuszko pod Racławicami z teki Melpomeny;
litografia, papier; 43,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);

22
Plakat z wystawy prac Witkacego w Muzeum Narodowym w Warszawie offset, papier; 70 x 100 cm;
u góry napis: WITKACY / 24.03.-14.04.2004;

Jan KULIKOWSKI (1914-1995)

23
Uniwersytet Jagielloński autolitografia kolorowana, papier; 67 x 45 (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na kamieniu: … (słabo czytelnie);

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982) - według

25
4 fotografie ilustracji do Nil Desperandum Władysława Reymonta fotografia papier;
1. Szopka; 2. Kataryniarz
3. Bijatyka; 4. Okrutny teatrzyk

26
Stanisław Ignacy Witkiewicz - Autoportret druk artystyczny, papier; 50 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
praca opisana u dołu

Józef RAPACKI (1871-1929)

27
Ciało, dusza i paszport z fotografią, Teka Pro Memoria. Prusak w Polsce (1915-1918) autolitografia podmalowana akwarelą, papier;
34,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Józef Rapacki

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

28
Głowa kobiety offset, papier; 50,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.: Kulis (ołówkiem).

Józef RAPACKI (1871-1929)

29
Prusak w Polsce (1915-1918) - Teka Pro Memoria - okładka autolitografia, papier; 30,7 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
p. d. zatarte napisy: ZAKŁ. GRAF. p.f. JANA COTTY w WARSZAWIE KAPUCYŃSKA 7.

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

30
Rynek Starego Miasta, z cyklu: Warszawa drzeworyt dwubarwny, papier;
29 x 19,5 cm (w świetle oprawy).

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

31
Kościół Mariacki na Rynku w Krakowie litografia, papier; 30 x 25 cm (w świetle oprawy);
napis na płycie: Kraków / Leon Wyczółkowski / 1915;

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

32
Konfesja św. Stanisława na Wawelu, 1915 litografia, papier; 28,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu) poniżej nr: 12;

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

33
Dziedziniec Zamkowy litografia, papier; 28,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu);

Władysław BIELECKI (1896-1943)

34
Baszta Sandomierska, l. 20.-te XX w. drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: WŁ BIELECKI fec. et imp. (ołówkiem);

35
Stopka Królowej Jadwigi, 1925 drzeworyt barwny, papier; 20,1 x 17,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Wład. Bielecki del. et imp. / Kraków 925. (ołówkiem);

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

36
Teka 12 litografii - Widoki Krakowa, 1926 litografia, papier; 42,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie;

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

37
Teka - Prasłowiańskie motywy architektoniczne 27 drzeworytów na 24 tablicach, papier; 33 x 25 cm (wymiar arkusza);
sygn. na klocku;

Marian MALINA (1922-1985)

38
Narciarka, 1949 akwaforta, akwatinta, papier; 29 x 19,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: M. Malina 49 R. (ołówkiem);

Max LIBERMANN (1847-1935)

39
Dzień targowy, 1919 akwaforta, papier; 14 x 18,5 cm (wymiar kompozycji);
Rycina wykonana przez artystę jako ilustracja do książki Hermanna Strucka

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

40
I my też przychodzimy ubodzy, 1915 cynkotypia barwna, papier; 34,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie z lewej u dołu monogramem wiązanym: ZL

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

41
Ulica w Suchej autolitografia, papier; 17,5 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. monogramem na płycie p. d.: ZP;

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

42
Żaglowiec, 1935 linoryt?, papier; 11,9 x 8,9 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Jaźwiecki 35.

Jan RUBCZAK (1884-1942)

43
Prezbiterium Kościoła Mariackiego w Krakowie, 1935 autolitografia podkolorowana kredką, papier; 31 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 935;

Wilhelm OSSECKI (1892-1958)

47
Niemen pod Grodnem drzeworyt barwny, papier; 14 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Ossecki (ołówkiem);

Jan MATEJKO (1838-1893), Jan STYFI (1839-1921) - rytował

48
Stańczyk drzeworyt sztorcowy, papier; 23 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany: JM / 1871 (na klocku)

Jan MATEJKO (1838-1893), Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917) - rytował

49
Otrucie Królowej Bony drzeworyt sztorcowy, papier; 31 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: FC / JM ( na klocku, z oryginału Matejki rysował Florian Cynk (1838-1912)

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

50
Wjazd Cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890 chromolitografia, papier; 47 x 76,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: na płycie: Juliusz Kossak 1880 / Seitz Wandsbeck chrom.

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

51
Karykatura Jacka Malczewskiego litografia, papier; 18 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
tytułowana u dołu: "JACEK MALCZEWSKI".

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

52
Kwiaty, ok. 1900 litografia, papier; 26 x 21 cm (w świetle nieregularnej oprawy);
sygn. p. d.: monogramem wiązanym na płycie: SW;