11 września 2018

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

11 września 2018 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

8.09.2018 (sobota): 12:00 - 15:00
10.09.2018 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
11.09.2018 (wtorek): 11:00 - 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Mojżesz KISLING (1891-1953)

53
Akt siedzący litografia barwna, papier; 29 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygnowana na kamieniu l. d.: Kisling 1952.

Mojżesz KISLING (1891-1953)

54
Ostrokrzew litografia barwna, papier; 29 x 23 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling.

Mojżesz KISLING (1891-1953)

55
Matka z dzieckiem litografia barwna, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling 1952.

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

56
Tańce polskie - Zofia Stryjeńska, 1927 3 plansze z teki "Tańce polskie": Zbójnicki, Kołomyjka. Polka
rotograwiura, papier; wymiary ok.: 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

57
Tańce polskie - Zofia Stryjeńska, 1927 3 plansze z teki "Tańce polskie": Polonez, Żydowski, Oberek

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

58
Tańce polskie - Zofia Stryjeńska, 1927 3 plansze z teki "Tańce polskie": Kujawiak, Mazur, Tańce polskie

Artysta nieokreślony

59
Boże Narodzenie staloryt, papier; 20,5 x 14,5 cm (odcisk płyty),
32,5 x 23 cm (wymiar arkusza).

Autor nieokreślony, Chiny (?) XIX / XX w.

60
Składanie darów stempel ręcznie kolorowany akwarelą, papier;
29 x 53 cm (w świetle oprawy);

Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)

61
Józia, 1918 ołówek, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. śr.: Ig. Wróbel / 1918 / R.P. (ołówkiem)

Jadwiga UMIŃSKA (1900 -1983)

62
Starówka piórko, tusz, papier;20,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: J. Umińska / Starówka.

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

63
Portier z pewnego hotelu, 1931 tusz, papier; 22 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat i opisany p. d.: monogramem: i MB. [Kraków, 1931].

64
Przegląd prasy (Kurierek), 1935 tusz na podrysowaniu ołówkiem, pędzel, papier; 22 x 16 cm; (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JMBrzeski / 35.

S. WÓJTOWICZ, XX w.

65
Obora, 1938 ołówek, papier; 15, 5 x 17, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SWójtowicz. / 1938 rp.

Józef MEHOFFER (1869-1946)

66
Projekt witraża do kaplicy Bonerów (kaplica św. Jana Chrzciciela) w krakowskim kościele Mariackim ołówek, atrament, papier; 27 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu: projekt Kaplicy Bonerowskiej Kraków (ołówkiem).

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

67
Portret artysty ołówek, papier; 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski (ołówkiem);

Karol ROGALSKI (1878-?)

68
Akt siedzącej kobiety, 1924 węgiel, papier; 34 x 26,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: KR 1924. V / 16.

Karol ROGALSKI (1878-?)

69
Akt siedzącej kobiety, 1925 sangwina, papier; 26 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: KR 1925.6.22.

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

70
Autoportret ołówek, tusz, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski.

Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)

71
Janka, 1918 ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. śr.: Ig. Wróbel / 1918 / R.P. (ołówkiem)

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

72
Portal piórko, tusz, akwarela, papier; 28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU.

73
Rycerz piórko, tusz, akwarela, papier;
24,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: AU.

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

74
Legionista ołówek, tusz lawowany, szary karton; 70,5 x 50 cm;
nie sygn.

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

75
Mężczyzna w okularach ołówek, papier jasnobrązowy;
70 x 50 cm.

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

76
Portret mężczyzny ołówek, papier brązowy; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: TW.

Autor nieokreślony, XX w.

77
W stajni węgiel, papier; 47 x 60 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

78
Zaprzęg węgiel, papier; 56 x 69 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

79
W polu węgiel, papier; 55,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie.

Autor nieokreślony, XX w.

80
Zaprzęg węgiel, bibuła; 56 x 69 cm;
sygn. l. d.: W. U.

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

81
Pan radca ołówek, tusz lawowany, papier; 64 x 46 cm;
nie sygn.

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

82
Typ charakterystyczny - Portret Tytusa Czyżewskiego ołówek, tusz lawowany, papier; 40 x 27,5 cm (w świetle oprawy);

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

83
Portret kobiety ołówek, tusz, papier; bibuła; 21 x 17 cm;
na odwrocie stempel autorski z prawej u dołu: Z teki TADEUSZ WAŚKOWSKIEGO.

Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)

84
Kamerdyner tusz, piórko, papier; 17,7 x 12,5 cm;
sygn. p. d.: KM21.

Stanisław KRAMARCZYK (1904-1977)

85
Sportowcy ołówek, papier; 29 x 19 cm;
na odwrocie sygn. p. d.: SK (ołówkiem)

86
Piłkarze ołówek, papier; 29 x 19 cm;

Henryk SAJDAK (1905-1995)

101
Port morski w Łebie, lata 70. XX w. akwarela, tusz, ołówek, papier; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H.S. (monogramem)

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

102
Pejzaż wiosenny, 1967 akwarela, papier; 22 x 32 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (ołówkiem); data l. d.: 1.VI.1967.

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

103
W południe w Condat, 1938 gwasz, papier żeberkowy; 44 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: AWenbaum / Condat 1938

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

104
Pejzaż jesienny z dworkiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
44,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TNartowski.

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

105
Pejzaż górski akwarela, karton, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.

106
Apoteoza Jana III Sobieskiego - karykatura piórko, tusz, akwarela, papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU.

Emil SCHINAGEL (1899-1943)

107
Łodzie przy brzegu, 1919 akwarela, papier; 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Emil Schinagel 1919.

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

108
Zamyślony stańczyk, 1962 tusz, piórko, akwarela, papier; 33,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 62.

Józef MEHOFFER (1869-1946)

109
Portret żony w kapeluszu ołówek, akwarela, papier; 25,5 x 19,5 cm;
na odwrocie: szkice tuszem przedstawiające
postać rycerza i portret Stefana Batorego;

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

110
Na polu bitwy 1920 roku akwarela, papier; 84 x 59 cm;
napis p. d.: rys. Vlastimil Hofman.

Johann Baptist HIRSCHMANN (1770-1829)

111
Portret damy, 1827 pastel, papier; 40 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hirschmann / P. 1827.

Erwin SINGER XIX / XX w.

112
Dzielnica Łacińska w Paryżu, 1924 akwarela, pastel, papier; 48 x 58 cm;
sygn. l. d.: ERWIN SINGER; data p. d.: PARIS 1924;

M. GRODZICKA-STYCZYŃSKA, XX w.

113
Gdynia - Kamienna Góra, 1926 akwarela, papier naklejony na karton; 19,3 x 27,7 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: M. Grodzicka-Styczyńska Gdynia - Kamienna Góra 1926 r.

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

114
Portret damy z aksamitną wstążką pastel, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy).