11 września 2018

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

11 września 2018 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

8.09.2018 (sobota): 12:00 - 15:00
10.09.2018 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
11.09.2018 (wtorek): 11:00 - 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Henryk DIETRICH (1889-1948)

163
Wnętrze gabinetu, 1934 olej, tektura, 39,5 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: Henryk Dietrich 1934 (ołówkiem).

Hans URBAN (1874- ?)

164
Widok na Bazylikę Mariacką od ulicy Piwnej olej, sklejka; 89 x 64 cm;
sygn. p. d.: Hans Urban.

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

165
Spacer wśród zbóż olej, tektura, 48,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L.Stroynowski.

Marcin SAMLICKI (1878-1945)

166
Tulipany w oknie olej, płótno; 38 x 46,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Samlicki 1922.

Jan BERGER (1863-1930)

167
Zimowy las olej, sklejka; 55 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Berger.

Malarz nieokreślony, francuski XIX / XX w.

168
Nocny bal olej, płótno; 59 x 85 cm;
Stan zachowania: na odwrocie łaty konserwatorskie.

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

169
Odpoczynek na łące olej, płótno; 59,5 x 79 cm;
sygn. p. d.: KŻelech.

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

170
Łomnica olej, papier; 21 x 32 cm;
sygn. i opisany l. d.: KPuchała 27763 Łomnica.

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

171
Galopem przez wieś olej, płótno; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Marian Teofil WYROŻEMSKI (1913-?)

172
Barbarka olej, płótno; 81 x 59,5 cm;
sygn. l. g.: M. WYROŻEMSKI;

Arnold GRABONE (1896-1981)

173
Chata i kapliczka w Tyrolu olej, płótno; 70 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone

Markus ANTOKOLSKI (1840 - 1902)

201
Mefisto gips patynowany, 29 x 13 x 11 cm;
sygn. z boku podstawy: MARC ANTOKOLSKY

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

202
Leonowi Wyczółkowskiemu brąz patynowany, średn. 15.5 cm;
sygn. i dat. u dołu: Konstanty Laszczka 1921;

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

203
Kobieta z woalem figurka - brąz srebrzony, wys. 10,5 cm, szer. 6 cm;
sygn. na podstawie: B. Biegas

Artysta nieokreślony

204
Popiersie kobiety brąz patynowany, 28 x 20 x 17 cm;
sygn. na podstawie (sygnatura częściowo nieczytelna); XIX w.

Vassily KANDINSKY (1866-1944) - według

301
Abstrakcja offset, papier; 41,5 x 66 cm (w świetle oprawy).

Otto TSCHUMI (1904-1985)

302
Bez tytułu, 1977 offset, papier; 33,8 x 31,5 cm;
dedykacja i sygn. p. d.: Alles gute Tschumi.

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

303
Białe okno druk artystyczny, papier; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marc Chagall / 1955.

Joan MIRO (1893-1983) - według

304
Kompozycja druk artystyczny, papier; 80 x 60 cm;
u dołu drukowany napis: JOAN MIRO / composition.

Jonasz STERN (1904-1988)

305
Ucieczka linoryt, papier; 22,5 x 32 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. poniżej kompozycji: Stern (długopisem)

Jonasz STERN (1904-1988)

306
Brama getta linoryt, papier; 31 x 23 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. poniżej kompozycji: Stern Jonasz (długopisem)

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

307
Kompozycja [Rogaci], 1984 drzeworyt, papier; 17 x 11,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JTch (ołówkiem)

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

308
Kompozycja, 1985 linoryt, papier; 18,5 x 12,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Janusz Orbitowski 85 (ołówkiem)

Leon PŁOSZAY (1902-1993)

309
Paryż - Pont Neuf drzeworyt, bibułka, 19 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: LP (monogram wiązany w okręgu).

Leon PŁOSZAY (1902-1993)

310
Kogut drzeworyt, bibułka, 18,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);

Leon PŁOSZAY (1902-1993)

311
Paryż - Rue St. Denis drzeworyt, bibułka, 17,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: LP (monogram wiązany w okręgu).

Leon PŁOSZAY (1902-1993)

312
Buraki drzeworyt, bibułka, 20 x 17 cm (w świetle passe-partout);

Henri MATISSE (1869-1954) - według

313
Postać niebieska litografia, papier; 29,5 x 20 cm;
sygn. pośrodku u dołu: H MATISSE 52 (na kamieniu).

Andy WARHOL (1928-1987) - według

314
Baran druk artystyczny, papier;
20,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout).

Henri De TOULOUSE- LAUTREC (1864-1901) - według

315
Confetti druk artystyczny, papier; 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: na płycie: THL (monogramem).

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

316
Amazonka druk artystyczny, papier; 26 x 36 cm (w świetle passe-partout);
data p. g.: 10.3.59.XI (drukowana).

317
Daphnis and Chloe druk artystyczny, papier;
31 x 46,5 cm (w świetle passe-partout).

318
31 x 23 cm (w świetle passe-partout).

Marta SKOWROŃSKA

319
Akty kobiece - Dyptyk, 2005 dwie akwaforty odbite na jednym arkuszu papieru;
21,5 x 16,2 cm (każda z prac);
sygn. p. d.: Marta SKOWROŃSKA 2005 r. (ołówkiem)

Wacław TYC, 2 poł. XX w.

320
Zestaw 4 prac z cyklu "Jazda Polska", 1974 piórko, tusz, akwarela, papier; 34 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: WacławTyc 1974 r.

Autor nieokreślony, XX w.

321
Afrykańscy strażnicy burzy, 1976? kredka, ołówek, papier jasnobrązowy; 42 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: ... / 1976 (nieczytelnie).

Władysław SERAFIN (1905-1988)

322
Rynek w Krakowie pastel, papier; 28 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Serafin.

M. KONOPACKA, XX w.

323
Kawiarnia "Lajkonik", 1966 ołówek, czarna kredka, tusz, papier;
28 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. na passe-partout

Stefan FELSZTYŃSKI (1888-1966)

324
U schyłku życia ołówek, papier; 16 x 10 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany: p. d.: U SCHYŁKU ŻYCIA / SFelsztyński.

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

325
Kompozycja, 1973 tusz, piórko, papier; 10,2 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1973 / ERosenstein.

Zofia ŻEBROWSKA (1911-?)

326
Palmy, 1959 ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zofia Żebrowska 1959.

Zofia ŻEBROWSKA (1911-?)

327
Kompozycja, 1959 ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

328
Pies tusz, piórko na podrysowaniu ołówkiem, papier;
16 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: jms.

329
Czworo dzieci akwarela, tempera, ołówek, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
w obrębie kompozycji autorskie opisy dotyczące stroju i postaci.

Magdalena WIĘCEK (1924-2008)

330
Kompozycja, 1975 tusz, papier; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: M.Więcek (ołówkiem)

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

401
Ptaki technika mieszana (wydruk, akwarela), papier, 29 x 23 cm;
sygn. p. d.: KMikulski

402
Jesienna kompozycja z jeżem technika mieszana (wydruk, akwarela),
papier, 22,5 x 17 cm (w świetle oprawy)

Jerzy PANEK (1918-2001)

403
Autoportret, 1989 pastel, papier, 21 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: Panek 89 (ołówkiem)