11 września 2018

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

11 września 2018 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

8.09.2018 (sobota): 12:00 - 15:00
10.09.2018 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
11.09.2018 (wtorek): 11:00 - 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jerzy POTRZEBOWSKI ? (1921-1974)

115
Sielski pejzaż podkrakowski olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: JPotrzebowski.

Stanisław PAJĄCZKOWSKI (1900-1978)

116
Bitwa z czasów powstania listopadowego, 1973 olej, sklejka; 50 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Pajączkowski / 1973.

Henryk SAJDAK (1905-1995)

117
Żółte róże olej, tektura, 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak.

Malarz nieokreślony rosyjski (XIX/ XX w.)

118
Pejzaż nadrzeczny olej, płyta; 45 x 60 cm;
sygn. l. d. cyrylicą (słabo czytelnie)

Malarz nieokreślony, XX w.

119
Kwiaty olej, tektura; 65 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie).

Malarz nieokreślony, XX w.

120
Motyw podgórski ze stogiem olej, tektura; 39 x 47 cm;
sygn. p. d.: ... (zatarta).

Carl WIEDERHOLD (1863-1961)

121
Skraj lasu, 1939 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. Wiederhold 39.

Malarz nieokreślony, XX w.

122
Chora matka olej, płótno dublowane; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).

Adolf WEGENER (1891-?)

123
Pejzaż górski olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: AD. WEGENER (ryte w masie końcówką pędzla);

Jan Jakub MARKIEL (1911-2008)

124
Martwa natura z flaszką olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. l. d.: Markiel.

Ch. RIEUCAUD, XX w.

125
Pejzaż morski z żaglówkami olej, sklejka; 66 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Ch. Rieucaud.

F. BERGHEIM, XIX/XX W.

126
Krajobraz górski z jeziorem olej, płótno; 65,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: F. Bergheim; pocz. XX w.

Malarz nieokreślony, XX W.

127
Pejzaż leśny olej, płótno; 81,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... / 43 (nieczytelnie).

Antoni Fryderyk HAYDER ? (1905-1990)

128
Akt kubistyczny, 1971 olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder 71.

Otto Van KAMEKE (1826-1899)

129
Pejzaż górski olej, płótno; 60 x 89 cm;
sygn. l. d.-O v. Kameke;

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

130
Róże, 1921 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1921 / W. Terlikowski (ryte końcówką pędzla).

Kazimierz STRZEMIŃSKI (1888-1938)

131
Wiejskie chaty, ok. 1920 olej, tektura; 19,5 x 23 cm;
na odwrocie napis: K. STRZEMIŃSKI.

Joachim WEINGART (1895-1942)

132
Bukiet kwiatów olej, papier; 47 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Weingart.

Tadeusz KUREK (1906-1974)

133
Para obrazów z widokiem gór olej, deska; 12 x 10 cm;
sygn. p. d.: T. Kurek.

Malarz nieokreślony

134
Martwa natura z owocami olej, płótno naklejone na tekturę;
21 x 27 cm.

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

135
Chryzantemy olej, papier; 62 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Stank .... (nieczytelnie);

Antoni Fryderyk HAYDER (1905-1990)

136
Mazowiecka zagroda, 1939 olej, płótno naklejone na sklejkę; 42 x 56 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder;

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

137
Proszowice, 1929 olej, sklejka; 37 x 54,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: PROSZOWICE/ STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.

Helena KLUSEMANN ?, XIX / XX w.

138
Pejzaż z młynem olej, płótno; 33,5 x 47,5 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: Helene Klusemann ... (słabo czytelnie);

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

139
Pejzaż z domem, 1918 olej, tektura; 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz (pierwotna sygnatura zamazana);

K. GEHRI, XIX/XX w.

140
Portret mężczyzny, 1894 olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: K. Gehri 1894.

S. KÜHNEN, XX w.

141
Róże w wazonach olej, płyta pilśniowa; 48,5 x 59 cm (wymiar owalu);
sygn. l. d.: S. Kühnen.

G. SONDERGARD, XX w.

142
Katedra Notre Dame tempera, karton; 37 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: G. Sondergard.

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

143
Stare Miasto w Warszawie, 1915 olej, płótno naklejone na tekturę; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915.

Malarz nieokreślony, XX w.

144
Pejzaż górski olej, tektura; 22 x 34 cm;
sygn. śr. d.: ... (ryte końcówką pędzla, nieczytelnie).

Malarz nieokreślony, XX w., w manierze małych mistrzów holenderskich XVII w.

145
Nad brzegiem rzeki olej, płótno; 23,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie.

Leopold JARMUSZEWSKI, XIX/XX w.

146
Pejzaż nadmorski z drzewem olej, płótno; 23,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LJarmuszewski / 1924

Janusz JAROSIEWICZ (1894-1974)

147
Kościół zimą olej, tektura; 24 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jarosiewicz 1944.

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

148
Wnętrze lasu jesienią, 1922 olej, płótno; 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922;

Malarz nieokreślony, XX w.

149
Martwa natura olej, płótno; 40,5 x 51,5 cm;
nie sygn.

Jan NALIWAJKO (ur. 1938)

150
Kwiaty w wazonie, 1961 olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Naliwajko 61.

151
Ojców - Brama Krakowska olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;

Jan CHRUCKI, XIX w. - według

152
Kwiaty i owoce olej, płótno dublowane;
80 x 100 cm.

Artysta nierozpoznany MB - naśladowca Eugeniusza ZAKA (1884-1926)

153
Sielanka - pejzaż francuski olej, płótno; 64 x 88 cm;
sygn. p. d.: MB.

C. F. STÖHR, XX w.

154
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 90 x 62 cm;
sygn. l. d.: C.F. STÖHR.

Malarz nieokreślony, XX w.

155
Wydmy olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: J.S.

Malarz nieokreślony, XX w.

156
Maki olej, płótno naklejone na tekturę; 33,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: BOEHAERD ? (słabo czytelnie).

Dariusz WĄSOWICZ (1910-1973)

157
Łazienki - Pałac na Wodzie olej, tektura; 15 x 24 cm;
sygn. p. d.: D. WĄSOWICZ.

Agnes SLOTT-MOLLER (1862-1937)

158
I przyleciał anioł olej, płótno; 32 x 28 cm;
sygn. p. d.: Agnes SlottMoller;

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)

159
W parku olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 32 cm;
sygn. l. d.: M G Wywiór.

Malarz nieokreślony, niderlandzki, XVIII w.

160
Scena rodzajowa - Toast olej, deska, 19,5 x 27,5 cm.

161
Scena rodzajowa - Lutnista olej, deska, 19,5 x 27,5 cm.

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

162
Wiśnicz olej, płyta; 23 x 32 cm;
sygn. p. d.: S. Klimowski.