Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

136
Scena rodzajowa - u wodopoju olej, deska; 48 x 41 cm
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

137
Scena rodzajowa z podróżnymi olej, deska; 47 x 41,5 cm
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1101
Ulica w Kairze, 1924 olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 39 cm;
sygn. dat. i opisany l. d.: A. Laszenko / Le Caire 1924
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1102
Portret kobiety na tle gór, 1950 olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1950 / Wlastimil Hofman;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1103
La bella bruna, 1949 olej, płótno; 46 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1949 / Wlastimil Hofman
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1104
Gdynia - Orłowo, ok. 1930 akwarela, papier; 28 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. ołówkiem: Teod. Grott.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

1105
W ogniu zmysłów, ok. 1960 olej, płótno; 49 x 67 cm;
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949)

1106
Pejzaż górski podgórski, 1943 olej, tektura; 50 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ / 1943
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

1107
Dziecko w ogrodzie, 1922 olej, sklejka; 20 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: MKitz / 10.- VII 922
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Elise Nees Von ESENBECK (1842-1921)

1108
Azalie, ok. 1903 olej, płótno; 77,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Nees. v. Esenbeck / 1903(?)
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1109
Motyw zimowy, 1922 olej, deska; 12 x 21 cm;
sygn. i dat. l. d.: Art.Markowicz / 1922
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1973)

1110
Plaża w Ustroniu Morskim olej, tektura; 35 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, polski XIX/XX w.

1111
Scena batalistyczna, 1897 akwarela, gwasz, papier;
29 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K. W. 97
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony XIX w.

1112
Miniatura ze sceną bitewną według Philipsa Wouwermana (1619-1668) gwasz, kości; 7,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: n. Wouwerman
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Malarz nieokreślony XIX w.

1113
Miniatura ze sceną bitewną według Philipsa Wouwermana (1619-1668) tempera, kości; 8 x 9 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: n. WOUWERMAN
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Artur WASNER (1887-1939)

1114
Martwa natura z kuflem i śliwkami olej, płótno; 49 x 64 cm;
sygn. p. d.: A. Wasner
estymacja: 8 300 - 11 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

1115
Zdobycie sztandaru olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Kokietek
estymacja: 12 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

1116
Wesołe miasteczko - huśtawka I, 1946 akwarela, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. (ołówkiem): 1946 WW
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Stanisław GILEWSKI (1895-1984)

1117
Begonie, 1924 akwarela, papier; 50 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St Gilewski / 924.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Władysław STAPIŃSKI (1897-1943)

1118
Motyw podhalański olej, sklejka; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: W. STAPIŃSKI
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Czesław KURYATTO (1903-1951)

1119
Zielone oczy i czerwone korale, 1943 olej, płyta, 43,5 x 32 cm;
sygn. i dat. p. g.: Kuryatto / 1943
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

1120
Wnętrze saloniku olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 4 000 - 5 300 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Jan CHWIERUT (1909-1973)

1121
Podwórze na krakowskim Kazimierzu, 1941 pastel, papier; 66,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JChwierut / 941
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1122
Lektura na werandzie, 1910 akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d. (monogram wiązany ołówkiem): WW;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

1123
Drewniany kościół olej, płótno; 44 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: JERZY KARSZNIEWICZ
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jan RYKAŁA (1883-1943)

1124
Krokusy olej, płótno; 68 x 105 cm;
sygn. p. d.: Ja. Ry
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

1125
Ogród latem, 1956 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d. (ołówkiem): Wład Jarocki 1956
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Andrei JEGOROW (1878-1954)

1126
Powrót gwasz, papier naklejony na tekturę; 34,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: A. Jegorov
estymacja: 4 800 - 6 400 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Adolf POPŁAWSKI (1907-1982)

1127
Martwa natura z dyniami olej, sklejka, 56,5 x 45 cm;
na odwrocie satyryczne szkice:
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bolesław NITECKI (ok.1871-1899)

1128
Panna Rosa olej, płótno dublowane, 95,5 x 72,5 cm;
sygn. p.g.: Bolesław Nitecki / 98
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

1129
Łódź rybacka, 1915 olej, płótno, 32 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1915
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony z kręgu Ecole de Paris

1130
Klif, ok. 1935 olej, płótno, 38 x 45 cm;
ślad po sygnaturze u dołu z prawej.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)

1131
Pejzaż olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: Benn.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

1132
Portret dziewczynki, 1931 olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: 31./ W. de Terlikowski;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

August BLANKENSTEIN (1876-1931)

1133
Czytający książkę, 1930 olej, płótno; 32,5 x 30 cm;
sygn. i dat. l. g.: A.Blankanstein. D:df. [Düsseldorf] 1930
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)

1134
Wiejska dziewczyna, 1946 olej, płótno; 47 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Rakowski NAMUR - 1946;
estymacja: 3 800 - 5 000 zł

Molli CHWAT (1888-1963)

1135
Bratki olej, płótno; 22,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: M. Chwat
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

1136
Marzenie, 1928 olej, tektura; 22 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Chorembalski / 1928 r.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1137
Na łące olej, płótno; 61 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: K. Żelech
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1138
Żydowski nosiwoda na Rynku w Kazimierzu olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1139
Żyd czytający Talmud olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Yehuda RAZGOUR (1914-1979)

1140
Motyw z małego miasteczka, 1948 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Yehuda Razgour / 48
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

1141
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1142
Pejzaż wiejski olej, tektura; 24 x 38 cm;
sygn. p. d.: Artur / Markowicz;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Jacques MARKIEL (1911-2008)

1143
Stogi siana, 1950 olej, płótno; 39 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Markiel/ 50
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz ZIELENKIEWICZ (1906-1988)

1144
Pejzaż z drzewami olej, tektura; 20 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: ZK
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1145
Grenadier olej, deska; 35 x 27 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1146
Zaloty olej, tektura; 75 x 98 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 7 500 - 9 500 zł