Georg MAJEWICZ (1897-1965)

1147
Martwa natura ze słonecznikami olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Franciszek WASTKOWSKI (1843-1900)

1148
Pasterka z owcami - Przed burzą, 1877 olej, płótno; 38,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: F. Wastkowski / 1877 r.;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

JEWGIENIJ A. LANCERAY [LANSERE] (1848-1886)

201
Pożegnanie - Kozak z dziewczyną żeliwo, odlew, patyna czarna;
wys. 40 cm, dł. podstawy 34,5 cm, szer. 17 cm.
Rosja, Południowy Ural, odlewnia Kusa, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

HANS KLUCKER & MICHAEL PFAFFENZELLER

202
Figura modlącej się Świętej (Madonna ?) drewno liściaste (grusza?); wys. 96 cm;
Niemcy, Bawaria, Oberammergau,
pracownia rzeźbiarsko-snycerska (czynna od 1953), k. XX
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Louis-Albert CARVIN (1875-1951)

203
Ranna lwica brąz , odlew patynowany ;
wys. 33 cm, dł. 66 cm, szer. 15 cm.
Francja, 1932
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Paul DUBOIS (1829 -1905)

204
Nauka i Myśl odlewnia Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892)
brąz, odlew cyzelowany, patynowany ; wys. 80 cm;
Francja, Paryż, ca 1885; odlew pocz. XX w.
estymacja: 34 000 - 45 000 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963)

1201
Popiersie dziewczyny w czepku brąz, odlew patynowany;
wys. 10 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 5,2 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

François PROTHEAU (1823-1865)

1202
Zakochana dziewczyna brąz, odlew cyzelowany, patynowany; marmur;
wys. rzeźby 35,6 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Pierre Paul PUGET (1620-1694) wg ?

1203
Tondo z głową Chrystusa w głębokim reliefie brąz patynowany; średnica 27 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1204
Medalion z popiersiem kobiecym brąz, odlew patynowany; średnica 21,5 cm, głęb. 4,5 cm.
Francja?; 2 ćw. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1205
Plakieta „Marianna” brąz, odlew patynowany, podkładka dębowa;
wys. 20 cm, szer. 13 cm;
Francja, XIX/XX w. lub później.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Lambert VAN RYSWYCK-BOGAERTS

1206
Krucyfiks drewno sosnowe, częściowo srebrzone;
brąz, odlew złocony, mosiądz, papier;
Belgia, Antwerpia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jean-Baptiste CARPEAU (1827-1875)

1207
Popiersie młodego rybaka terakota powlekana różowo-kremowym szkliwem;
wys. 47 cm, szer. 32,5 cm, głęb. 24 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Claude Michel CLODION (1738-1814)

1208
Bachanalia brąz patynowany, wys. 58 cm;
sygn. z boku: Clodion / 1762, powtórzenie późniejsze
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Henryk II KOSSOWSKI (1855-1921)

1209
La Liberté - Alegoria wolności kompozycja metali patynowana na brąz; wys. 70 cm;
sygn. na plecach postaci: Kossowski
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Carl HENCKEL (XIX/XX W.)

1210
Ranny bizon brąz patynowany, 28 x 48 x 23 cm;
sygn. na podstawie CARL HENCKEL,
na spodzie nr: 26064 oraz Bx / III
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Andrzej ŚWIETLIK (ur. 1951)

301
Konik fotografia czarno-biała, stykowa, papier;
18 x 14 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

302
Siła błyskawicy grafika komputerowa, papier;
59,5 x 78 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

303
Łodzie ołówek, papier; 13,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. P.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

304
W kawiarni ołówek, kredka, akwarela, papier; 13 x 8,2 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie odręczne zapiski w języku francuskim
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

1301
Bez tytułu, 2014 tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2014
estymacja: 700 - 1 000 zł

1302
Dwie głowy (PO 542), 1999-2000 grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1303
Monotypia +, 2012 monotypia, papier; 62 x 44 cm (wymiar arkusza); 46 x 35 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia+" 1/1 (AP.) 2012 Henryk Płóci
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

1304
Reminiscencje czarny pisak, papier; 7,5 x 12,6 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

1305
Łodzie - szkic kredka, papier; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. P.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

1306
Kompozycja nr 23, 2000 tusz, papier żółty; 28,5 x 41cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. Rosenstein, l. d. data: II / 2000;
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 700 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1307
Bez tytułu, 2015 litografia barwna, papier; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: WEINREB (ołówkiem); data p. d.: 2015 (ołówkiem); nr odbitki l. g.: E/A (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1308
Fryz No 1. Pochód ślepców wg Bruegela, 2000 guma dwuchromianowa, papier; 29 x 89,5 cm (wymiar odbitki),
33 x 92 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 6 500 zł

Paweł SKURSKI (ur. 1978)

1309
Rozmowa, 2003 tusz, papier, 36,5 x 26,5 cm w (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: PAWEŁ SKURSKI 2003
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Friedensreich HUNDERTWASSER (1928 - 2000)

1310
Aerobic church offset, płótno, 118 x 116 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

401
Figura osiowa nr 4, 1961 gwasz, tusz, piórko, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61, l. d. opisany: figure
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

402
Postacie, 1991 olej, papier; 42 x 33 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

403
Pejzaż miejski, 1957 akwarela, papier; 30,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d. długopisem: J. Cukierman / 1957
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

404
Pejzaż surrealistyczny z drzewami technika własna, brystol; 70 x 100 cm
estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

405
Kłótnia węgiel, kreda, sangwina; płótno; 195 x 255 cm;
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

406
Akt leżący, 1988 akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

407
Zaśnieżona gęstwina, 1970 olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą);
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

408
Kompozycja, 1964 tusz, akwarela, gwasz, papier; 61,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI, p. d. dat.: 16-V-64
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

409
Miłość II, 1985 akryl, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 10.VI.85;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

410
Z cyklu: Księżyc i moja czereśnia XV, 2010 akryl, płótno; 55 x 55 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / Z CYKLU „KSIĘŻYC I MOJA CZEREŚNIA XV”
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

411
Ciąg dalszy, 1991 olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Jan Tarasin 91;
estymacja: 100 000 - 150 000 zł
Cena sprzedaży 110 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

412
Ryby i owoce, 1990 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Marian MICHALIK (1947-1997)

413
Kompozycja (Martwa natura antytetyczna), 1992 olej, płótno; 100,3 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

414
Pejzaż z Krościenka akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. l. d.: H. Rudzka C

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

415
Upadek do piekła według Rubensa, 1986 olej, płótno; 200 x 130 cm;
sygn. p. d.: (...) Dowgiałło
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Wojciech TRACEWSKI (ur. 1962)

416
Wenus w rajskim ogrodzie, 1986 olej, płótno; 200 x 260 cm (dyptyk, każde z płócien o wymiarze: 200 x 130 cm);
sygn. p. d.: TRACEWSKI; na odwrocie opis: WENUS W RAJSKIM / OGRODZIE / '86
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Shalom NEUMAN (ur. 1947)

417
Ameryka, 2012 technika mieszana, płyta; 55,5 x 52 x 20 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: SHALOM / WILLARD / MAY 9.2012
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1401
Kwiaty w wazonie, 1966 pastel, papier; 27,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Kidoń / 66
estymacja: 900 - 1 200 zł