Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Nr katalogowy1402
Gąszcz, 1964
akwarela, papier; 35 x 18,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: PODSADECKI, 6.9.1964
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Wojciech IWAŃCZAK (ur. 1940)
Nr katalogowy1404
Czerwone i czarne, 2010-2011
olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Iwańczak 2010-11
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
HENRYK PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Nr katalogowy1406
Relaks, 1996
technika własna (długopis, tusz, akwarela, gwasz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d. (kredką): H. Płóciennik 96
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
1 500 zł
Andrzej STOPKA (1904-1973)
Nr katalogowy1408
Ksiądz Piotr, 1968
ołówek, gwasz, papier; 21 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis oraz sygn. l. d.: and? (słabo czytelnie);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Nr katalogowy1410
Postać z wężami, 1966
kompozycja na szkle; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PK / 1966
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. i dat. l. d.: PK / 1966
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Maria DAWSKA (1909-1993)
Nr katalogowy1412
Gonitwa, 1977
olej, płyta pilśniowa; 35 x 28 cm;
sygn. l. d.: Maria, dat. p. d.: 77
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Paweł WEINREB (ur. 1978)
Nr katalogowy1414
Archipelag, 2016
gwasz, akryl; płótno; 60 x 50 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: 2016 / WEINREB / "ARCHIPELAG"
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Antoni FAŁAT (ur. 1942)
Nr katalogowy1416
Akt kobiety, 1985
akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 2.XI.85
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Leszek STAŃKO (1925-2011)
Nr katalogowy1418
Zima w górach, 2003
olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 2003 R.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)
Nr katalogowy1420
Para prac - Czas i przestrzeń, 2008
akryl, płótno; 40 x 50 cm;
opis autorski na odwrocie każdego obrazu: ROBERT OLSZOWSKI / „CZAS I PRZESTRZEŃ” AKRYL [AKRYL NA PŁÓTNIE] / 2008 R.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
800 zł
Celina OCZKOWSKA (1930-2014)
Nr katalogowy1422
W porcie
akryl, płótno; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: C. Oczkowska;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: C. Oczkowska;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wioletta WINIARCZYK (ur. 1977)
Nr katalogowy1424
Rower, 2014
olej, płótno; 61 x 91 cm;
oznaczenie prawy dolny róg wraz z datą: 2014
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Witold ABAKO (ur. 1958)
Nr katalogowy1426
JA ?, 1997
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABAKO'97;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. i dat. l. g.: ABAKO'97;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Leszek STAŃKO (1925-2011)
Nr katalogowy1428
Chaty w górach, 2011
olej, tektura; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 2001;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 200 zł
Ewa ZAWADZKA (ur. 1950)
Nr katalogowy1430
Z cyklu: Materia ciszy, 2016
olej, technika własna, płótno; 80 x 60 cm;
sygn.. dat. i opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA / - z cyklu - MATERIA / CISZY / - 2016
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Roman SIELSKI (1903-1990)
Nr katalogowy1432
Na plaży
akwarela, papier; 40 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sielski R (cyrylicą)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Nr katalogowy1433
Figura osiowa, 1961
gwasz, papier; 23 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. p. d.: Lebenstein61
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
5 000 zł
Michał ZABOROWSKI (ur. 1960)
Nr katalogowy1434
Rusałka, ok. 2000
olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. śr. d.: M Zabski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. śr. d.: M Zabski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Juliusz STUDNICKI (1906-1978)
Nr katalogowy1436
Awantura przy szachach, 1963
ołówek, akwarela, papier;
23,5 x 31 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
23,5 x 31 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Alfred LENICA (1899-1977)
Nr katalogowy1438
Kompozycja surrealistyczna
technika własna, brystol; 99,5 x 70 cm
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Alojzy BALCERZAK (ur. 1930)
Nr katalogowy1440
Krajobraz z Norwegii, 2000
olej, płótno,
sygn. i dat. p.d.: A. Balcer. 2000 r.;
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Bożena BISKUPSKA (ur. 1952)
Nr katalogowy501
Wytyczanie obrazu, 2000-2002
zestaw 4 kompozycji
beton, brąz, 40 x 26 x 6 cm (każda);
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)
Nr katalogowy1501
Anioł spokoju, 2001
brąz, marmurowa podstawa, wys. 25 cm;
z tyłu wyryty napis: KRYSTYNA NOWAKOWSKA KRAKÓW 2001 UNIKAT 64
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1 800 zł
Nr katalogowy1502
Anioł wiosny, 2000
brąz, wys. 30 cm;
wew. wyryte: KRYSTYNA / NOWAKOWSKA / KRAKÓW 2000 / UNIKAT
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 000 zł
601
Wazon - puchar rubinowy
szkło przeźroczyste, lazurowane, fasetowane, rżnięte;
wys. 48,7 cm; Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Fabryka porcelany F. Gardnera
Nr katalogowy603
Paterka szklana na porcelanowej stopce
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz,
szkło mleczne, wys.19 cm, Rosja, Wierbiłki, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł