Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Nr katalogowy101
Wawel, 1918
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34,5 x 49,5 cm;
34,5 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
J. A. NITRA ? (XIX/XX w.)
Nr katalogowy102
Widok na Wawel od strony Wisły
41 x 74 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 500 zł
Hans SEYDEL (1866-1916)
Nr katalogowy103
Forum Romanum - Basilica Aemilia, 1910
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy;
42,5 x 36,5 cm; sygn. i dat. l. d.: H.Seydel / 1910.
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Abraham BEHRMANN (1876-1942)
Nr katalogowy105
Wielbłądy
pastel, papier; 42 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: Behrmann
sygn. p. d.: Behrmann
Cena wywoławcza.
5 400 zł
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Nr katalogowy107
Zbiór 76 erotyków
53 prace - tusz, akwarela, ołówek, papier,
ok. 37 x 30 cm - część prac dwustronna,
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Nr katalogowy109
Malarka (Portret Aneri), 1913
akwarela, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
3 400 zł
2 800 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy110
Miłosierdzie w okowach, ok. 1875
akwarela, ołówek, papier;
19,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
12 000 zł
13 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy111
Kwiaty w oknie
akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott
sygn. p. g.: Teod. Grott
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Nr katalogowy113
Tulipany w dzbanie [Tulipany w wazonie]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
żeberkowy; 59 x 45 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Malarz nieokreślony (XIX w.)
Nr katalogowy114
Portret Michaiła Lermontowa - miniatura
akwarela, papier;
14,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy o zaoblonych narożach)
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 900 zł
Jacques ZUCKER / Jakub CUKIER (1900-1981)
Nr katalogowy115
Żona artysty
tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Nr katalogowy117
Lato - Samotne drzewo, 1910
olej, tektura; 32,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza.
6 900 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Nr katalogowy119
Pejzaż z domem
olej, tektura; 21 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza.
8 000 zł
7 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Nr katalogowy120
Kaczeńce
olej, tektura; 31,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
Cena wywoławcza.
3 000 zł
4 000 zł
Marceli SŁODKI (1892-1944)
Nr katalogowy121
Nad rzeką
olej, tektura; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Słodki
sygn. p. d.: Słodki
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Nr katalogowy122
W porcie
olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER
sygn. p. d.: J. ZUCKER
Cena wywoławcza.
6 000 zł
6 000 zł
Malarz nieokreślony (XIX w.)
Nr katalogowy123
Nokturn z widokiem na Wezuwiusz
olej, płótno dublowane;
57,5 x 93 cm;
57,5 x 93 cm;
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Władysław STACHOWSKI (1852-1932)
Nr katalogowy124
Limba nad Morskim Okiem
olej, tektura; 58 x 75,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Stachowski.
sygn. l. d.: W. Stachowski.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 000 zł
Jan CHWIERUT (1901-1973)
Nr katalogowy125
Kwiaty i owoce
olej, tektura; 60,5 x 77 cm;
sygn. p. d.: Jan Chwierut
sygn. p. d.: Jan Chwierut
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)
Nr katalogowy126
Gałązki kwitnącej wiśni w dzbanie
olej, płótno; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza.
6 000 zł
6 000 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Nr katalogowy130
Łodzie w porcie
olej, płótno; 38,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: L Schreter
sygn. p. d.: L Schreter
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Nr katalogowy131
Wenecja
olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski
sygn. l. d.: Terlikowski
Cena wywoławcza.
20 000 zł
18 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy132
Uliczka
olej, płyta; 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: W. S(...)
sygn. p. d.: W. S(...)
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy134
Dziewczynki z kotami, 1917
olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
Cena wywoławcza.
60 000 zł
55 000 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Nr katalogowy136
Motyw z Kairu, 1921
olej, płótno; 60 x 86,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko / Le Cairo 1921
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Nr katalogowy137
Pejzaż z mostem, 1934
olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1934 / Terlikowski (ryta końcówką pędzla w malaturze)
Cena wywoławcza.
19 000 zł
16 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)
Nr katalogowy138
Akt w pracowni, ok. 1935
olej, płótno, 67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow
sygn. na odwrocie: Borysow
Cena wywoławcza.
14 000 zł
11 000 zł
Nr katalogowy140
Modelka w pracowni
olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Nr katalogowy142
Nasturcje i groszki
olej, płótno; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza.
4 000 zł
4 000 zł
Herman Johannes ANSINGH (1880-1957)
Nr katalogowy144
Miasteczko nad rzeką
olej, deska; 37 x 55 cm;
sygn. p. d.: H ANSINGH
sygn. p. d.: H ANSINGH
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Iwan Pietrowicz TRUTNIEW (XIX/XX w.)
Nr katalogowy145
Ponownie otwarta droga kolejowa
olej, tektura; 20 x 30 cm;
na odwrocie cyrylicą autorskie napisy niebieską kredką oraz tytuł obrazu
Cena wywoławcza.
3 000 zł
2 400 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Nr katalogowy147
Zestaw trzech prac:
Wiosna, Lato, Zima;
tempera, karton;
300 x 68,5 cm (w świetle oprawy) każda praca
tempera, karton;
Cena wywoławcza.
60 000 zł
90 000 zł