Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

101
Wawel, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34,5 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

J. A. NITRA ? (XIX/XX w.)

102
Widok na Wawel od strony Wisły akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
41 x 74 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Hans SEYDEL (1866-1916)

103
Forum Romanum - Basilica Aemilia, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy;
42,5 x 36,5 cm; sygn. i dat. l. d.: H.Seydel / 1910.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Natan SPIEGEL (1890-1942)

104
Motyw z Kazimierza Dolnego akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: N. Spigiel / Kazimierz
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

105
Wielbłądy pastel, papier; 42 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: Behrmann
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

106
Odpoczynek ołówek, pastel, papier; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

107
Zbiór 76 erotyków 53 prace - tusz, akwarela, ołówek, papier,
ok. 37 x 30 cm - część prac dwustronna,
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Roman WILKOSZ (1895-1967)

108
Czerpanie wody, 1929 akwarela, papier; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Wilkosz/ 1929
Cena wywoławcza. 3 200 zł

109
Malarka (Portret Aneri), 1913 akwarela, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 400 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

110
Miłosierdzie w okowach, ok. 1875 akwarela, ołówek, papier;
19,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

111
Kwiaty w oknie akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

112
Pejzaż akwarela na podrysowaniu niebieską kredką, papier;
19,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

113
Tulipany w dzbanie [Tulipany w wazonie] akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
żeberkowy; 59 x 45 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

114
Portret Michaiła Lermontowa - miniatura akwarela, papier;
14,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy o zaoblonych narożach)
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jacques ZUCKER / Jakub CUKIER (1900-1981)

115
Żona artysty tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1

116
Portret Franciszka Maciaka, 1934 pastel, papier jasnobrązowy;
64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

117
Lato - Samotne drzewo, 1910 olej, tektura; 32,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

118
Pejzaż z Issoire, 1943 olej, karton; 29 x 40,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

119
Pejzaż z domem olej, tektura; 21 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

120
Kaczeńce olej, tektura; 31,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Marceli SŁODKI (1892-1944)

121
Nad rzeką olej, tektura; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Słodki
Cena wywoławcza. 4 500 zł

122
W porcie olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

123
Nokturn z widokiem na Wezuwiusz olej, płótno dublowane;
57,5 x 93 cm;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Władysław STACHOWSKI (1852-1932)

124
Limba nad Morskim Okiem olej, tektura; 58 x 75,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Stachowski.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

125
Kwiaty i owoce olej, tektura; 60,5 x 77 cm;
sygn. p. d.: Jan Chwierut
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

126
Gałązki kwitnącej wiśni w dzbanie olej, płótno; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

127
Róże i niebieska miseczka olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. z lewej: A. Karpiński / 1938 [1958?];
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Zygmunt Józef MENKES (1896-1986)

128
Kobieta z kwiatami, ok. 1948-50 technika mieszana, karton; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes;
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

129
Skały Faraglioni u brzegu Capri olej, płótno; 39 x 52 cm;
sygn. i opisany l. d.: F. M. Wygrzywalski / „Capri (Faraglioni)”
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

130
Łodzie w porcie olej, płótno; 38,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: L Schreter
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

131
Wenecja olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

132
Uliczka olej, płyta; 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: W. S(...)
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

133
Pejzaż olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

134
Dziewczynki z kotami, 1917 olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
Cena wywoławcza. 60 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883 - 1944)

135
W drodze do Bagdadu olej, płótno na tekturze, 69 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: A Laszenko / Le Cair 1924
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

136
Motyw z Kairu, 1921 olej, płótno; 60 x 86,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko / Le Cairo 1921
Cena wywoławcza. 19 000 zł

137
Pejzaż z mostem, 1934 olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1934 / Terlikowski (ryta końcówką pędzla w malaturze)
Cena wywoławcza. 19 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

138
Akt w pracowni, ok. 1935 olej, płótno, 67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Marian Michał WAWRZENIECKI (1863-1943)

139
Handlarka, 1887 olej, płótno; 77 x 43 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Wawrzeniecki / 1887.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

140
Modelka w pracowni olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Emil KRCHA (1894 - 1972)

141
Martwa natura z ptactwem olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
Cena wywoławcza. 13 000 zł

142
Nasturcje i groszki olej, płótno; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

143
Martwa natura z cebulą olej, płótno; 40 x 65 m;
sygn. l. d.: Halicka
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Herman Johannes ANSINGH (1880-1957)

144
Miasteczko nad rzeką olej, deska; 37 x 55 cm;
sygn. p. d.: H ANSINGH
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Iwan Pietrowicz TRUTNIEW (XIX/XX w.)

145
Ponownie otwarta droga kolejowa olej, tektura; 20 x 30 cm;
na odwrocie cyrylicą autorskie napisy niebieską kredką oraz tytuł obrazu
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

146
Leżąca kobieta olej, płótno; 59,5 x 74 cm
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

147
Zestaw trzech prac: Wiosna, Lato, Zima;
tempera, karton;
300 x 68,5 cm (w świetle oprawy) każda praca
Cena wywoławcza. 60 000 zł
Cena sprzedaży 90 000 zł

Franciszek WASTKOWSKI (1843-1900)

148
Pasterka z owcami - Przed burzą, 1877 olej, płótno; 38,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: F. Wastkowski / 1877 r.;
Cena wywoławcza. 19 000 zł