Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

211
Krucyfiks drewniany krzyż, figura Chrystusa z brązu;
sygn. z boku na figurze: Lambert Rucki
Cena wywoławcza. 9 000 zł

212
Święty Sebastian drewno polichromowane, wys. 90 cm;
Europa Zachodnia XVI w. ?, w tradycji gotyckiej
Cena wywoławcza. 12 000 zł

213
Ekstaza św. Franciszka drewno, kość (twarz i dłoń); 31 x 23 x 20 cm;
sygn. z boku na wielobocznej podstawie: TA
Europa Zachodnia?, XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

1201
Tondo z portretem Rubensa blacha miedziana; średnica ca 66,5 cm, głęb. 6 cm.
Europa Zachodnia, Niderlandy?, Niemcy?; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1202
Krucyfiks Europa Środkowa, Polska?; rzeźba o charakterze ludowym;
XIX/XX w. lub później.
Cena wywoławcza. 960 zł

1203
Krucyfiks drewno lipowe, polichromowane; dębina;
Europa Środkowa, Polska?;
warsztat prowincjonalny; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 960 zł

Józef CHMIELIŃSKI (1862-1941)

1204
Szlachcic brąz; 24 x 15,5 x 11 cm
sygn. na podstawie: J. Chmieliński
Cena wywoławcza. 2 000 zł

301
Audrey Hepburn jako Ariane Chavasse - fotografia z romantycznej komedii “Miłość po południu” („Love in the Afternoon”), 1957
fotografia czarno-biała, brom, papier; 23,5 x 18 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Zofia NASIEROWSKA (1938-2011)

302
Portret Beaty Tyszkiewicz fotografia czarno-biała, brom, papier; 17 x 12 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka autorska Zofii Nasierowskiej
Cena wywoławcza. 800 zł

Mariusz HERMANOWICZ (1912-1992)

303
Dolmen fotografia czarno-biała, brom, papier;
27 x 36 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

304
Czesław Miłosz przy pracy w domu w Krakowie, 2001 fotografia kolorowa, papier fotograficzny,
27 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Michał KOŚĆ (ur. 1965)

305
Żubry w czerwieniach I, 2015/2016 fotografia barwna (druk pigmentowy Epson), papier fotograficzny
(papier Ilford Gallery Prestige - Gold Fibre Silk 210 g/m); 47 x 76 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

306
Palmy Indii I, 2015 fotografia barwna, papier; 24 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana ołówkiem na passe-partout: PALMY INDII I 01/07, Fot. T. Sobecki 2015
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

307
Komparacja powulkaniczna, 2010 fotografia cyfrowa, barwna, wydruk solwentowy
na płótnie, werniksowany; 50 x 64 cm;
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

308
Krucyfiks - kolor, 1993/2016 fotografia barwna, papier fotograficzny;
24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

309
Na balkonie, 1967 litografia, papier; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: EWA (ołówkiem), data l. d.: 1967 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Leszek RÓZGA (ur. 1924)

310
Luty - Struga, 1992 akwaforta, akwarela, papier;
32 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

311
Scena w salonie, 1973 litografia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein 73 "Scene de Salon" 96/100
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

312
Plakat z wystawy Henryka Berlewiego - Berlin, 1964 litografia barwna, papier; 61,2 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu: H.BERLEWI 1922
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

313
Erot, 2014 linoryt, papier; 46 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Henryk Płóciennik
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Jan Kanty PAWLUŚKIEWICZ (ur. 1942)

314
Tryptyk nicejski I, 2005 technika żel-art, karton, 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Kanty Pawluśkiewicz / 2005
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

315
Bez tytułu, 1999-2000 grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm
Cena wywoławcza. 1 800 zł

316
PO 743, 1999-2000 grafika komputerowa, papier; 79,5 x 59,5 cm
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Lechosław MARSZAŁEK (1922-1991)

317
Właściciel Reksia - folia do filmu animowanego dla dzieci „Reksio” (1967-1990) folia celuloidowa, farby emulsyjne; 20,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
p. g. numer: 36.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

318
Reksio, 1972 - folia do filmu animowanego dla dzieci „Reksio” (1967-1990) folia celuloidowa, farby emulsyjne; 19 x 28 cm (w świetle passe-partout);
p. g. numer: 16.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

319
Figura kredka, papier;
52,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

320
Erotyk, 1941 ołówek, węgiel, papier; 18 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ 41 (ukryte pod passe-partout)
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

321
U wezgłowia łóżka ukochanej, 1960 tusz, piórko, pędzel, papier; 26 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: TKokietek 60.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

322
Pejzaż, 1950 tusz lub flamaster, papier; 57 x 84,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fangor 50
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Andrzej KURKOWSKI (ur. 1927)

1301
Jezus Frasobliwy linoryt, papier, 59 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a Kurkowski 1990
Cena wywoławcza. 500 zł

Autor nieokreślony gdański

1302
Zestaw trzech monotypii 1. "Martwa natura", 2. "Twarz", 3. "Kompozycja z twarzą";
monotypia, papier
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Zofia NASIEROWSKA (1938-2011)

1303
Portret Beaty Tyszkiewicz w woalce fotografia czarno-biała, brom, papier; 17 x 12 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka autorska
Cena wywoławcza. 800 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

1304
Kształt duszy, 2013 akwaforta, akwatinta, papier, 41,5 x 27,8 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK VIII/XXI (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: KSZTAŁT DUSZY (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Eryk LIPIŃSKI (1908-1991)

1305
Satyra piórko, papier, 23,8 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: erl ( Eryk Lipiński)
Cena wywoławcza. 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1306
Modelki, 1969 ołówek, papier, 22,7 x 16,6 cm;
sygn. p. d.: AM (monogram wiązany) 69 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1307
Podarty rysunek, 1972/2000 collage, piórko, tusz, papier, 17,8 x 20 cm;
sygn. p. d.: AM (monogram wiązany) 72 (piórkiem);
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

1308
Eurydyka, 1977 grafika, papier, 27 x 18 cm (odcisk płyty),
44 x 35 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

401
Bez tytułu pastel, papier; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d. ołówkiem: B. MICHALIK
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

402
Rejs w.... pastel, papier;
46,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

403
Kompozycja w owalu tempera, wosk, papier;
68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

404
Przedwczesny zachód słońca, 1998 akwarela, papier czerpany,
28,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

405
Koła XLII, 1962 gwasz, papier milimetrowy; 55,5 x 36,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JAN/ BER/DYSZ/AK/ 1962 / XLII
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

406
Martwa natura akwarela, papier; 16 x 15 cm;
na odwrocie inicjały ołówkiem: JN
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

407
Dwaj jeźdźcy [Pożegnanie żołnierzy, 1931] gwasz, papier; 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.: 1931-62
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

408
Kot gwasz, papier; 19 x 27 cm (w świetle oprawy).
Bibl.: Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903- 1960. Wystawa monograficzna w Muzeum
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Andrzej KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1936)

409
Abstrakcja czerwona olej, płótno; 114 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz Majewski
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

410
Najpierw musi pojawić się księżyc olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d. i l. g.: Stasys
Cena wywoławcza. 9 400 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

411
Kłótnia węgiel, kreda, sangwina; płótno; 195 x 255 cm;
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł