820
Tłok pieczętny z herbem Kos mosiądz, bursztyn; dł. 6,4 cm, średnica pola 1,8 cm.
Polska, XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

821
Fragment wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera (1865-1940) do syna rękopis, papier; 34 x 21 cm;
Kraków, 1916 (?).
Cena wywoławcza. 1 000 zł

822
Dzban do wina szkło barwione w masie, dmuchane; cyna;
wys. 37,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 18 cm.
Śląsk?, Niemcy?, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

823
Gazetnik ścienny, ażurowy żeliwo, odlew; wys. 43,2 cm, szer. 38,2 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

824
Para wazonów z motywem lecących czapli brąz patynowany; wys. 24,2 cm;
Japonia, okres Meiji (1868-1912)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

825
Samowar mosiężny mosiądz, drewno toczone; wys. 50,8 cm;
Rosja, Tuła, firma E. A. Wanykin, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Fernand DUBOIS (1861-1939)

826
Patera - „Perła” cyna; 34 x 37,5 x 3,2 cm.
Belgia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

827
Para wazonów dekoracyjnych mosiądz, emalia komórkowa; wys. 47,3 cm;
Japonia, okres Meiji (1868-1912).
Cena wywoławcza. 7 000 zł

828
Para kandelabrów 5-świecowych brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 5 600 zł

829
Żardiniera secesyjna cyna, wnętrze złocone; wys. 21 cm, dł. 37,2 cm;
Niemcy?, brak oznaczeń; w typie wyrobów WMF,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

830
Para kandelabrów 5-świecowych, 4-ramiennych brąz, odlew cyzelowany, moletowany, złocony i patynowany;
Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 24 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

831
Ikona - Podwyższenie Krzyża Pańskiego olej na płótnie naklejonym na deskę (wtórną)
z dwiema pionowymi szpongami; 28,2 x 51 x 6 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

832
Ikona - Wniebowzięcie Matki Boskiej olej na płótnie naklejonym na deskę (wtórną)
z dwiema pionowymi szpongami; 28 x 51 x 5,5 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

833
Ikona - Matka Boska Gruzińska tempera na desce, 2 poprzeczne fazowane szpongi;
44 x 38,5 x 4,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 900 zł

834
Para ikon z Carskich wrót malowidła olejne, na płótnie, naklejone na deski;
Ukraina? Litwa? (tereny dawnej Rzeczpospolitej);
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

835
Kusza myśliwska Europa Środkowa, Czechy?;
ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

836
Myśliwska strzelba kołowa - tzw. ptaszniczka - cieszynka („tschinke”, „tesching”), z dołączoną korbą stal, drewno orzechowe, mosiądz, róg, kość,
macica perłowa; dł. lufy 99,4 cm, dł. całkowita 129,4 cm.
Cieszyn, XVII w.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

837
Szabla oficera Wehrmachtu, w pochwie Niemcy, Solingen, firma PUMA, lata 1933-1945.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

838
Laska „strzelająca” Francja, Saint-Etienne, Fabryka Broni i Rowerów,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

839
Stojak na choinkę, ceramiczny terakota polichromowana;
wys. 24,5 cm, szer. ca 30 cm, głęb. 34,8 cm.
Niemcy, 1902.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

840
Stojak na choinkę, z polifonem drewno toczone, czernione, żeliwo, blacha tłoczona;
stal; wys. 26,5 cm, średnica 36 cm.
Niemcy, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

841
Scrimshaw - pamiątka z zęba kaszalota kość, grawerunek zapuszczony czarnym tuszem;
3,5 x 12,8 x 5,8 cm.
U.S.A., ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

842
3 x 11,5 x 3,7 cm.
U.S.A.?; ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

843
Szachy w kasecie drewnianej kość słoniowa, drewno, tkaniny; wymiary kasety (zamkniętej) ;
15,5 x 66 x 33 cm.
Chiny, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

844
Uśmiechnięty Budda kość słoniowa, rzeźbiona, w partii miotełki - zapuszczana czarnym tuszem;
wys. 15,3 cm, szer. 6,4 cm, głęb. 4,5 cm.
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

845
Lampa elektryczna z kloszem w formie globusa Niemcy, lata 60-70. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

846
Lampka elektryczna na biurko, art déco Warszawa, firma Antoniego Marciniaka, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

847
Lampa naftowa majolika, mosiądz złocony, szkło; wys. 82,5 cm;
Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

848
Lampa naftowa porcelana, kompozycja metali pozłacana, mosiądz, szkło; wys. 60 cm;
Niemcy, Berlin, firma „AUGUSTA”; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

849
Kobierzec - modlitewnik, Hereke jedwab na osnowie bawełnianej; 147 x 90 cm;
Turcja, Zachodnia, Hereke, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

850
Kobierzec z motywami zwierzęcymi wełna na osnowie lnianej; 210 x 123 cm.
Persja Środkowa, Kashan?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

851
Kobierzec Senne wełna; 180 x 126 cm.
Persja, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

852
Torba juczna nomadów Shahsavan wełna; 102 x 60 cm.
Persja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

853
Zegar gabinetowy, art déco Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

854
Zegarek kieszonkowy, męski Anglia, Londyn, zegarmistrz John Poole (1818-1867),
57 Fenchurch Street.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

855
Zegar kominkowy z parą zakochanych Austria, Turn/ k Teplitz, Porzellanfabrik Ernst Wahliss,
XIX/XX w.; projekt prof. Albina Doebricha.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

856
Zegar kominkowy w manierze II Cesarstwa Francja, Paryż, warsztat zegarmistrza Michelez
przy Boulevard Mont-martre; lata 1860-1870
Cena wywoławcza. 20 000 zł

857
Kwietnik gięty art déco buczyna; 106 x 41 x 40 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

858
Parawan secesyjny dębina, szkło; 134 x 98 x 2 cm, złożony 134 x 49 x 4 cm.
Polska (?), ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 400 zł

859
Zegar ścienny z obudową w stylu zakopiańskim Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice)
- firma Gustav Becker (mechanizm);
Polska, Zakopane (obudowa); pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 200 zł

860
Parawan w stylu zakopiańskim czereśnia (?); 135 x 141 x 2; złożony: 135 x 64 x 6 cm;
Zakopane, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

1801
Wisior złoty łańcuszek złoto pr. 0.750, wisior złoto pr. ok. 300,
masa całkowita 10.950 g
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1802
Dzban secesyjny do wina miedź, mosiądz; wys. 32 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1803
Puchar secesyjny stop cynowy „Britannia”, srebrzony; wys. 17,7 cm;
Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik,
1906.
Cena wywoławcza. 800 zł

1804
Przybornik na biurko mosiądz pozłacany, cyna srebrzona;
wys. 14 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 13,2 cm.
Niemcy, 1901.
Cena wywoławcza. 700 zł

1805
Plakieta - Wyścigi konne brąz, odlew patynowany, 18 x 29,3 cm;
Polska? monogramista „HW”, 1947.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

1806
Kobierzec - modlitewnik, Beludż wełna; 145,5 x 88 cm.
Iran, pogranicze Afganistanu i Pakistanu;
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1807
Ikona - Zachariasz i Elżbieta tempera na desce cedrowej, podkład tłoczony,
papierowy; 21,8 x 16,7 x 2,6 cm.
Rosja, ok. 1910.
Cena wywoławcza. 2 300 zł