Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1019
Podcienia, 1907 (?) ołówek, papier;
15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1020
Głowa chłopca z zamkniętymi oczami, wsparta na dłoniach niebieska kredka, papier;
19,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1021
Wenecja, 1907 litografia, papier;
25 x 30,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St K 1907 (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

101
Abordaż tusz, akwarela, papier;
41 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU (monogramem)
Cena wywoławcza. 2 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Krynica akwarela, papier; 21 x 14,5 cm;
napis autorski u dołu: 100 ZŁ
/ WKRYNICAWSISEŁ OPONA
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

103
Zbieranie paproci, ok. 1890 tusz lawowany, gwasz, tektura; 41 x 31 cm;
sygn. […] S K Batowski;
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

104
Polowanie, 1890 gwasz, akwarela, papier;
44 x 71 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

105
Dziewczyna w złocistym zawoju, ok. 1915 pastel, tektura;
44,4 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

106
Żona z córką w hamaku, Kalwaria 1921 akwarela, papier; 34,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

107
Procesja gwasz, olej, tektura; 26,2 x 34,7 cm;
sygn. p. d.: Krcha / Horpin.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

108
Chata w górach, po 1945 akwarela, papier; 38 x 49 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 6 400 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

109
Nesebyr - motyw ze starożytnymi ruinami akwarela, papier;
36,3 x 54,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

110
Studium drzew wczesną jesienią, ok. 1899 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier szary; 19,4 x 24 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

111
Pejzaż górski pastel, papier; 64 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

112
Portret oficera Legionów, ok. 1929 akwarela, papier; 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JFałat;
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

113
Zima we wsi akwarela, papier;
26,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

114
Stare Miasto - Warszawa, ok. 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
gwasz, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

115
Bogdan Chmielnicki, 1893 akwarela, papier, 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kossak/ 1893
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena oferowana 28 000 zł

Jakub ROTBAUM (1901-1994)

116
Portret kobiety, 1927 pastel, papier; 47,8 x 32,4 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Rotbaum / 1927 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

117
Małe smutki, 1920 akwarela, papier; 17 x 26,5 cm ( świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 920.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Stanisław I. WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)

118
Portret Jadwigi Niedźwiedzkiej Skibińskiej pastel, papier; 65 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Ignacy Witkiewicz 1931 III (T.B.) NP / 24, 26, 29
Cena wywoławcza. 38 000 zł
Cena sprzedaży 85 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

119
Piwonie w ogrodzie, ok. 1910 olej, tektura; 23 x 32,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I.Trusz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

120
Martwa natura z winogronami olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

121
Kwiaty w dzbanku, 1921 olej, płótno dublowane; 47 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hayden / 21
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

122
Martwa natura z owocami i kwiatami, ok. 1930 olej, płótno dublowane; 60 x 75 cm;
sygn. l. d.: j. hrynkowski
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

123
Martwa natura z kwiatami, ok. 1960 olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jankiel ADLER (1895-1949)

124
Martwa natura, 1940 olej, tektura; 56,5 x 46,5 cm;
sygn. l. g.: Adler;
Cena wywoławcza. 65 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

125
Trzy dziewczynki przed klatką z ptaszkiem, 1923 olej, płótno dublowane; 81,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tade Makowski 1923;
Cena wywoławcza. 1 700 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

126
Wesele góralskie olej, płótno; 97 x 136 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

127
Polowanie par force, 1948 olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1948
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Henryk LANGERMAN (1896-1944)

128
Orka, 1931 olej, płótno; 65,5 x 80,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Langerman / 31
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

129
Giewont o zachodzie słońca olej, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

130
Studium morwy, ok. 1900 olej, płótno; 32,4 x 23,2 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy i numery
Cena wywoławcza. 5 700 zł

131
Pastwisko w Kalwarii olej, tektura; 47,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Julian TOMASZEWSKI-BOŃCZA (1834-1920)

132
Studia postaci i rąk, ok. 1880 olej, płótno; 36 x 42,5 cm;
sygn. p. g.: T.Bończa.; powtórnie sygn. p. d.: J.Bończa
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

133
Portret dziecka olej, płótno; 53,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: A Pełczyński
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

134
Podwórko, 1927 olej, tektura; 61,5 x 78,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski / 1927;
Cena wywoławcza. 60 000 zł
Cena oferowana 58 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

135
Pejzaż z kępą drzew, ok. 1905 olej, tektura; 21 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Iwan Trusz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

136
Pejzaż olej, tektura; 32,3 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

137
Ogród, 1926 olej, płótno; 71 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: WWeiss / 1926;
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

138
Motyw z małego miasteczka, ok. 1945-1950 olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

139
Pusty dwór olej, płótno naklejone na tekturę;
18 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

140
Zagroda góralska olej, sklejka; 53 x 66 cm;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Ludwik CZAYKOWSKI (1895-1961)

141
Przedwiośnie na południu Francji, ok. 1935 olej, płótno; 64,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

142
Modlitwa Arabów, ok. 1925 olej, sklejka; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski senior
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Yehuda RAZGOUR (1914-1979)

143
Motyw z małego miasteczka, 1948 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Yehuda Razgour / 48
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

144
Odpoczynek, ok. 1930 olej, sklejka; 46 x 54 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

145
Fryne na święcie Posejdona w Eleusis olej, płótno dublowane; 60,5 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki pinx
Cena wywoławcza. 3 900 000 zł
Cena oferowana 3 000 000 zł