817
Zegarek męski, naręczny, DU BOIS Szwajcaria, Le Locle, firma Philippe Du Bois,
lata 80./90. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

818
Zapalniczka złota, benzynowa wraz z etui złoto 14 K, stal; etui z beżowego filcu; 5,3 x 4 x 0,7 cm.
Austria, Wiedeń, po 1922
Cena wywoławcza. 3 200 zł

819
Zestaw ozdób męskich do koszuli białe złoto 14 K, masa perłowa;
waga łączna 24,36 g. Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

820
Obcinacz do cygar, secesyjny cyna srebrzona, stal; dł. 14,5 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 650 zł

821
Batuta składana, w etui heban, srebro moletowane; dł. całkowita 37,5 cm;
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

822
Para lichtarzy empirowych brąz złocony; wys. 25 cm;
Francja, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

823
Ekrytuar marmur zielonkawy, z czarnymi i białymi żyłkami,
brąz patynowany, drewno;
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

824
Tłok pieczętny lakowy, żydowski brąz (pokryty grynszpanową zielenią);
Polska?, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

825
Tłok pieczętny, lakowy, z herbem Korab srebro dęte (bez cech probierczych);
Polska, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

826
Tłok pieczętny, lakowy, z herbem Szaszor vel Orla brąz, emalia błękitna, kobaltowa i biała;
Polska, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

827
Odciski pieczęci lakowych Polska, 2 poł. XIX w.
Zbiór niezwykle cenny dla osób interesujących się heraldyką.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

828
Album na fotografie drewno, skóra, tektura, papier, mosiądz,
emalia, atłas; 35 x 30 x 9,3 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, 1894.
Cena wywoławcza. 2 300 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Heinrich HONDIUS Młodszy (1596/7-1651)

829
Mapa Europy miedzioryt kolorowany na papierze.;
wymiary w świetle passepartout: 41 x 54 cm;
ramka, szkło. Amsterdam, 1680.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

830
ATLAS geograficzny. Norymberga i in. 1728 - 1773
Cena wywoławcza. 24 000 zł

831
Zegar art deco, z figurką bażanta i parą podświetlanych postumentów czarny marblit, onyks alabastrowy biały,
z brązowymi żyłkami; Francja, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

832
Zegar kominkowy Francja, Paryż, firma Vincenti et Cie,
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

833
Zegar konsolowy, w manierze Ludwika XV drewno oklejane szylkretem i czernione,
brąz złocony, szkło, emalia, stal; Francja, XIX w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

834
Zegar z figurką damy czytającej książkę brąz złocony;
Francja, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

835
Zegar w formie ażurowego kartusza (z dwoma kluczykami) mosiądz, brąz, szkło;
wys. 30 cm, szer. 20 cm, głęb. 12 cm.
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

836
Zegar szafkowy z kluczykiem Niemcy, zegarmistrz Joseph Anton Barnsteiner
(vel Bernsteiner), po poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

837
Tkanina ścienna, dekoracyjna wełna, tkana ręcznie; 150 x 200 cm.
Francja, Aubusson, XIX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

838
Dywan jedwabny jedwab, bawełna; 305 x 223 cm.
Iran?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

839
Tkanina dekoracyjna, ścienna - Buczacz technika żakardowa, jedwab, nić metalowa,
złocona; 142 x 51 cm; krajka 7,2 x 5 cm.
Buczacz, pracownia Artura Potockiego, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

840
Tekke wełna, osnowa: wełna; 212 x 347 cm;
Turkmenistan, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

841
Gobelin wełna, osnowa: len; 238 x 307 cm.
Francja, Aubousson, XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

842
Kobierzec typu muszkabad osnowa - biała bawełna; wątek - niebieska bawełna;
runo - wełna; 198 x 128 cm.
Persja, ok. 1900
Cena wywoławcza. 3 800 zł

843
Kobierzec typu szach sewan wełna miękka; osnowa - wełna biała,
wątek - wełna brązowa, runo - wełna; 300 x 100 cm.
Persja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

844
Ikona czteropolowa - „czteroczestnik”, tzw.”rodzinna” tempera na desce z 1 szpongą; ślady po owadach;
44,5 x 39,5 x 4,2 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

845
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem olej na owalnej desce z dwiema szpongami;
72 x 56 x 4,3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

846
Ikona - Matka Boska „Skarbiaszcza” - Orędowniczka, w kiocie tempera na desce, papier; 30 x 26 cm; rama z drewna
lipowego, złoconego; kiot - drewno, szkło,
67,5 x 54 x 14 cm. Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

847
Ikona - Archanioł Michał tempera na desce zamkniętej łukiem, z dwiema
szpongami; złocenia; 102,5 x 68,2 x 5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

848
Ikona - Matka Boska pomagająca rodzącym niewiastom tempera na desce, ślady po 2 szpongach; 48 x 39 x 3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

849
Ikona - Archanioł Michał jako Jeździec Apokalipsy, w okładzie srebrnym tempera na desce, złocenia; srebro pr. 84;
Rosja, Petersburg, probierz Aleksander Jakowlewicz Mor;
złotnik Iwan Dmitriew, 1854
Cena wywoławcza. 9 000 zł

850
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce zamkniętej łukiem,
z dwiema szpongami; złocenia; 101,5 x 67 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

851
Ikona - Archanioł Michał jako Jeździec Apokalipsy tempera na desce, rowki po dwu szpongach;
44 x 38,5 x 3,5 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

852
Lampa naftowa, secesyjna mosiądz, szkło przeźroczyste i mleczne; wys. 77 cm;
Niemcy, Berlin, firma Ehrich und Graetz, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

853
Lampa naftowa, ceramiczna Węgry, Budapeszt (korpus); Niemcy, Lipsk (palnik);
Austria, Wiedeń (kominek szklany); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

854
Para wazonów - korpusów lamp elektrycznych szkło warstwowe, powlekane, malowane
naszkliwnie; brąz; Francja, firma Baccarat, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

855
Pistolet kapiszonowy (przerobiony ze skałkowego) Europa Zachodnia (Francja lub Niemcy), k. XVIII w.;
zamek modernizowany w 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

856
Nóż składany, korsykański Francja, wytwórnia noży w Thiers, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

857
Pistolet skałkowy stal, drewno orzechowe, srebro;
Europa Środkowa, XVIII w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

858
Zbroja indo-perska, na manekinie zestaw stanowi częściowo rekonstrukcję historyczną;
hełm i karwasz - Persja, XIX w. (?)
Cena wywoławcza. 13 000 zł

859
Żardiniera secesyjna cyna srebrzona, szkło;
Niemcy, w typie wyrobów WMF, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

860
Barek podróżny, szklany szkło fazowane i rżnięte; mosiądz, ślady złocenia;
Francja. pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

861
Szopka Bożonarodzeniowa Polska, lata 60. XX w. (figurki zapewne włoskie).
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

862
Lampa elektryczna, buduarowa, z figurką młodzieńca Europa Zachodnia, 1 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

863
Para figurek chińskich kość słoniowa, drewno; dama - wys. 29,5 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

864
Figurka kobiecego bóstwa kość słoniowa, drewno; wys. figurki 25 cm;
Chiny (Indie?); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł