Peter TERESZCZUK (1875-1963)

213
Chłopiec grający na akordeonie brąz patynowany, kość słoniowa,
kamienna podstawa; wys. 14,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Ferdinando VICCHI (1875-1945)

214
Amor i Psyche jako dzieci marmur; wys. 95 cm;
sygn. z tyłu F. Vichi
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

215
Scena antyczna - płaskorzeźba (odlew) gips patynowany, rama drewniana, złocona;
39,5 x 90 cm (wymiar kompozycji),
52 x 109 cm (wymiar całości);
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

216
Tańce żydowskie - para plakiet gips malowany; 46,5 x 23 cm
(wymiar w świetle oprawy każdej z prac)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

1201
Bażant - rzeźba gabinetowa art-deco marmur, kompozycja metali malowana;
Europa Zachodnia, Francja?; lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1202
Figurka Araba brąz polichromowany; wys. 15 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Georges GORI (XIX/XX w.)

1203
Kobieta karmiąca sarenkę - rzeźba gabinetowa art-deco marblit, onyks; kompozycja metali polichromowana;
głowa i dłonie kobiety z masy plastycznej; wys. 34 cm;
Francja, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

1204
Postać męska - Apollo (?) gips malowany, podstawa czarny marmur, wys. 57 cm,
Europa Zachodnia, wyrób galanterii muzealnej?,
2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

301
Z cyklu: Pożegnanie Europy, 1987 fotografia czarno-biała, żelatynowo-srebrowa,
papier; 23,7 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Piotr KORZENIOWSKI (ur. 1970)

302
Rozmowy o formowaniu, gest potrójny - tryptyk, 1999 technika własna (przez naświetlanie papieru fotograficznego),
papier fotograficzny naklejony na płytę;
41 x 41 cm (wymiar każdej z części);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

303
Z cyklu: Pożegnanie Europy, 1987 fotografia czarno-biała, żelatynowo-srebrowa, tusz, papier;
17,2 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

304
20,5 x 26,5 cm; na odwrocie autorski opis ołówkiem: Jerzy
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Roman OPAŁKA - według, odbijał: Henryk OPAŁKA

305
Jądro kwasoryt, papier; 86 x 68,5 cm (wymiar arkusza),
59,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Roman OPAŁKA- według, odbijał: Henryk OPAŁKA

306
333 kwasoryt, papier; 78 x 67 cm (wymiar arkusza),
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Iwona CUR (ur. 1978)

307
Personae Mutae, 2005 linoryt, papier; 120 x 120 cm;
sygn. i opis u dołu ołówkiem
Cena wywoławcza. 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

308
W oczekiwaniu na wiatr, 1990 litografia barwna, papier; 32,5 x 31 cm (wymiar kompozycji),
36 x 33,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

309
Kanał, ok. 2000 litografia, papier;
59 x 72,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

310
Apokalipsa, 1985 litografia barwna, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
68,5 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

311
Postacie zoomorficzne, 1966 litografia czarno-biała, papier; 36 x 24 cm (wymiar kompozycji),
47 x 34,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

312
Głowa kozy - rysunek ze „Szkicownika artysty”, 1964 tusz, kredka, papier w kratkę;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

313
Łeb kozy / Stojąca koza - rysunek dwustronny ze „Szkicownika artysty”, 1964 tusz, atrament, ołówek, (na odwrocie: tusz, kredki), papier w kratkę;
28,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

314
Ilustracja do utworu Tadeusza Różewicza "Czerwone pieczęcie", 1956 tusz, papier milimetrowy; 58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis. ołówkiem poniżej kompozycji:
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

315
Kompozycja tusz, akwarela, karton;
54,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

316
Figura osiowa, 1960 flamaster czarny, papier; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji śr. d.:
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Grupa TWOŻYWO (rok powstania 1995)

1301
Danger religion is not a weapon, 2008 olej, szablon, karton; 45 x 95,5 cm;
sygn. na odwrocie: twożywo 2008 1/10
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

1302
Wyspa bezludna, 1999 giclée, papier; 19,5 x 17,5 cm (wymiar kompozycji);
22 x 19,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Piotr KORZENIOWSKI (ur.1970)

1303
Rozmowy o dotykaniu ciągłości, 1999 farba drukarska, płyta; 50 x 140 cm;
na odwrocie napis autorski dotyczący pracy
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1304
Krowa - rysunek ze „Szkicownika artysty”, 1964 ołówek, papier; 20 x 29 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. g.: 25; oraz numer strony szkicownika l. d.: 21
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1305
Bez tytułu litografia barwna, papier hahnemuhle (300 g);
50 x 70 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1306
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

PAWEŁ TKACZYK (UR. 1979)

1307
Bez tytułu, z cyklu: WAR/SAW, 2014 fotografia barwna, autorski wydruk pigmentowy, papier
(Moab Lasal Exhibition Luster 300); 70 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

401
W Boga czy bogaczy, 2008 spray, szablon, karton; 36,5 x 36 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: twożywo 2008 3/5
Cena wywoławcza. 4 000 zł

402
Kradnij, 2007 olej, szablon, blacha; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: twożywo 2007 4/5
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Mariusz WARAS [M-CITY] (ur. 1978)

403
M-CITY 164, 2009 spray, szablon, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. na odwrocie: M-CITY 164" / MARIUSZ WARAS 2009 / M-city
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

404
Ich liebe dich, 2004 olej, szablon, papier;
50 x 70,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

405
Szał, 1976 suchy pastel, papier; 46 x 32,8 cm;
sygn. i dat. śr. d.: RYSZARDOWI STEFAN SŻ / 76
Cena wywoławcza. 7 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Tomek SĘTOWSKI (ur. 1961)

406
Pojedynek cyklistów piórko, tusz, akwarela, papier;
23 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Andrzej WRÓBLEWSKI (1927-1957)

407
Miasto różowe gwasz, papier jasnobrązowy;
29,5 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

408
Postać, 1978 gwasz, kreda, papier; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 78
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

409
Motyw pejzażowy akwarela, papier; 23,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: z.m.;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Fryderyk HAYDER (1905-1990)

410
Miasto, 1972 gwasz, tektura;
49 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

411
Kompozycja czerwona, lata 60. XX w. technika własna (tusz czarny i czerwony, gwasz)
papier; 67,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

412
Zimne światła, 1987 akryl, karton naklejony na tekturę,
72,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

413
Transformacja I, 1979 akryl, płyta; 72 x 100 cm;
sygn. i opis. na odwrocie niebieską kredką:
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

414
Kompozycja żółta, l. 70 XX w. olej, płótno; 73,5 x 54 cm
sygn. p. d.: Lenica
Cena wywoławcza. 28 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

415
Mochnaczka, 1970 olej, płótno; 65 x 73,5 cm;
sygn., dat. i opis. na odwrocie: Sempoliński '70 Mochnaczka
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

416
Kłótnia węgiel, kreda, sangwina; płótno;
197 x 225 cm
Cena wywoławcza. 48 000 zł
Cena oferowana 43 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

417
Kompozycja I, 2004 olej, karton;
70,5 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 5 000 zł