Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

128
Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim siedzący przy stole, 1921 olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski
Cena wywoławcza. 115 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

129
Motyw znad morza, ok. 1930 olej, płótno; 33,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

130
Chata w górach, 1959 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO 959 R
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

131
Z Ziemi Lubelskiej I, 1947 olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

132
Zatruta studnia - szkic, 1901 olej, tektura; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1901
Cena wywoławcza. 36 000 zł
Cena sprzedaży 36 000 zł

Mikołaj GŁUSZCZENKO (Nowomoskowsk 1901 – 1977 Kijów)

133
Dziewczyna z parasolką olej, tektura; 36 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: Gluszczenko (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Franciszek MRAZEK (1876-1933)

134
Dziewczynka karmiąca kury i pisklęta olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: F Mrazek;
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

135
Portret dziewczynki, 1931 olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: 31./ W. de Terlikowski; napis autorski l. d.: FEZ
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

136
Odpoczynek modelki, 1930 olej, płótno; 72 x 56,5 cm;
sygn., dat. i opis l. d.: Wojciech Kossak / Kraków 1930;
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena sprzedaży 44 000 zł

Stanisław PRAUSS (1902-1967)

137
Wrzesień 1939 roku, 1946 olej, sklejka; 100 x 120 cm;
sygn. i dat.: Stanislaw Praus / 1946;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

138
Wesele krakowskie, 1942 olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942;
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

139
Dorożka zimą, 1927 olej, tektura; 48 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kotowski / 1927
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

140
Przy ognisku, 1927 olej, płótno; 98,5 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski / 1927
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

141
Potyczka - Epizod z wojny polskobolszewickiej, 1935 olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1935
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Stanisław PRAUSS (1902-1967)

142
Przemarsz wojsk, 1922 olej, sklejka; 60 x 88,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Prauss / 1922
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

143
Ranny ułan z koniem, 1919 olej, tektura; 50 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1919
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

144
Łodzie rybackie na brzegu, ok. 1925 olej, tektura; 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Emil LINDEMAN (1864- ok. 1945)

145
Neapol, 1908 olej, płótno; 27 x 37 cm;
sygn. l. d.: E. Lindemann / Neapol 1908
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

146
Pejzaż morski, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę;
48 x 68 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 900 zł

Zygmunt PIOTROWICZ (1862-1952 lub 1957)

147
Targ na Kresach, 1888 olej, płótno dublowane; 83 x 136,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zygmunt Piotrowicz / … 1888
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena oferowana 85 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

148
sygn. p. d.: I. Moniuszko
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

149
Wnętrze z kominkiem olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck;
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Leopold STROYJNOWSKI (1858-1935)

150
Wieża Sandomierska Zamku Królewskiego na Wawelu, 1921 olej, tektura; 64 x 45,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Stroynowski;
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Władysław WANKIE (1860-1925)

151
Jesień, ok. 1913 (?) olej, płótno; 43,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Wankie
Cena wywoławcza. 23 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)

152
Napoleon - miniatura gwasz, tektura; 7,8 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
oprawa - ośmioboczna ramka pokrywana kością
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

153
Portret młodej kobiety olej, płótno dublowane;
66,5 x 53 cm
Cena wywoławcza. 3 000 zł

S. BIŃKOWSKI (XX w.)

154
Portret kobiety na tle ogrodu olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. l. g.: S. Bińkowski [Obraz przed konserwacją].
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

155
Głowa niewolnika olej, płótno naklejone na tekturę,
25,5 x 21,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XIX

156
Portret dzieci z królikiem olej, płótno dublowane; 77 x 61 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

157
Portret damy w niebieskiej sukni olej, płótno; 33 x 26 cm;
obraz w efektownej ramie
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Malarz nieokreślony neapolitański?, (XVIII w.

158
Kwiaty - para obrazów olej, płótno dublowane,
23,5 x 48 cm (wymiar każdej z prac);
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)

159
Matka Boża Dolorosa olej, płótno dublowane;
83 x 63,5 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony włoski - neapolitański(?)

160
Myśliciel olej, płótno dublowane;
75 x 60 cm (obraz wycięty)
XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.) / Alonzo CANO (1601-1667) - według

161
Maria olej, płótno; 47,5 x 37 cm.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.?)

162
Portret Marii Kazimiery Sobieskiej olej, płótno dublowane;
130 x 94 cm.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Malarz nieokreślony, (XVII w.?)

163
Jeździec na białym koniu olej, płótno; 100 x 135 cm;
Na odwrocie opis - nieczytelny.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Alfred COUVERCHEL (1834-1867)

164
Wyjazd na polowanie, 1863 (?) olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Alf. Couverchel / 1863?
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony flamandzki (XVI/XVII w.)

165
Rzeź niewiniątek olej, płótno dublowane;
68,5 x 89 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

166
Pejzaż z ruinami i rzeką olej, płótno; 53 x 69 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Teodor WEBER (1838-1907)

167
Okręty i łodzie na morzu olej, płótno; 33 x 55 cm;
sygn. p. d.: T. Weber;
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Malarz nieokreślony

168
Młody Konradin całuje ściętą głowę przyjaciela Christian Bernhard RODE (1725-1797) - według
olej, deska; 53 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

169
Martwa natura z kwiatami owocami i sikorką olej, płótno dublowane; 54 x 76,5 cm
Cena wywoławcza. 27 000 zł

201
Para putt mosiądz odlewany, cyzelowany; wys. ok. 31 cm;
Europa Zachodnia?, Francja?, koniec XIX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

202
Ptak, ok. 1900 brąz patynowany, malowany, kamienna podstawa;
wys. 12,5 cm
Cena wywoławcza. 1 600 zł

203
Popiersie męskie brąz patynowany, kamień; wys. 19 cm,
podstawa 9 x6 cm. Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

Antoine BOFILL (aktywny 1894-1939)

204
Arabska żebraczka brąz patynowany, wys. 29 cm;
sygn. A. Bofill
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jeremias CHRISTENSEN (1859-1908)

205
Chłopak z gór brąz patynowany, wys. ok. 48 cm;
sygn. z tyłu na kamieniu: Christensen fec.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

PICAULT (1833-1915)

206
Le Devoir brąz, wys. ok. 60 cm, sygn. na plincie: E. PICAULT;
na przodzie tabliczka: Le Devoir / Par E. Picault
Cena wywoławcza. 12 000 zł