Émile LAPORTE (1858-1907)

207
Honor i ojczyzna, 1897 brąz patynowany, wys. ok. 71 cm;
sygn. z boku podstawy: EMILE LAPORTE
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Emil STADELHOFER (1872-1960)

208
Dwoje dzieci, 1911 brąz patynowany; wys. ok. 118 cm
z tyłu sygn.: E. Stadelhofer / 1911
Cena wywoławcza. 13 000 zł

209
Dionizos brąz; wys. 62 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

210
Postać męska - Apollo (?) gips malowany, podstawa czarny marmur, wys. 57 cm,
Europa Zachodnia, wyrób galanterii muzealnej?,
2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Jewgienij Aleksandrowicz LANCERAY (1848-1886)

211
Koń - Orlovky Rysak, 1870 brąz, wys. 28 cm, dług. 28,5 cm, szer. 13 cm;
sygn. na podstawie: E. Lansere (cyrylicą);
ozn. odlewni: A. Moran (cyrylicą);
Cena wywoławcza. 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

212
Putto barokowe drewno, polichromowane, wys.: ok. 45 cm;
Polska, Małopolska?, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

213
Głowa aniołka drewno; wys. 27 cm, szer. 20 cm;
Małopolska?, 2 poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

214
Postać anioła z lichtarzem drewno polichromowane i lakierowane; wys. 52 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

215
Nauczanie Maryi drewno lipowe, polichromia (wtórna);
wys. 105 cm, szer. 48 cm, głęb. ca 50 cm.
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

216
Figura proroka z księgą drewno lipowe, polichromia (wtórna);
wys. 112 cm, szer. 54 cm, głęb. 43 cm.
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

217
Postać świętego drewno polichromowane i lakierowane;
wys. 59 cm, wym. podstawy: 16 x 16,8 cm;
Śląsk?, ok. poł. XVIII w. ?
Cena wywoławcza. 6 400 zł

218
Postać świętej ? - Postać Anioła ? drewno polichromowane (śladowe ilości) i lakierowane;
wys. 70 cm, szer. 30 cm; XVII w. ?
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Paweł TKACZYK (ur. 1979)

301
Bez tytułu, z cyklu: WAR / SAW, 2014 fotografia barwna, autorski wydruk pigmentowy, papier
(Moab Lasal Exhibition Luster 300); 70 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

302
VW, 1977-2015 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
49,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 700 zł

Iwona CUR (ur. 1978)

303
Pierwszy, 2015 linoryt, papier Fabiano artistico; 120 x 60 cm
opis poniżej kompozycji (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

304
Koziorożec, 1961 drzeworyt, papier;
29 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

305
Szarak, 1975 linoryt, papier;
19,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

Joanna GAŁECKA (ur. 1963)

306
Strażnik Wilk, 2013 drzeworyt, papier; 69,5 x 58,5 cm (odcisk klocka),
87 x 62 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 700 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

307
Bez tytułu litografia barwna - wydruk cyfrowy,
papier (Fabriano); 69,5 x 99 cm;
Cena wywoławcza. 700 zł

Małgorzata RUDOWICZ [DE RUDÉE] (ur. 1956)

308
De Nouveau Art Nouveau - Lithographie IX, 2010 litografia, papier (Fabriano),
69,5 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jerzy DMITRUK (ur. 1960)

309
Akwarium, 1988 akwaforta, akwatinta, papier; 50 x 64 cm (odcisk płyty);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: „akwarium”, c/a,
Cena wywoławcza. 700 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

310
Barwy ciszy, 2015 inkografia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: Olbiński; poniżej
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jadwiga MIERNIK (XX w.)

311
Zestaw 4 rycin, ok. 1968 Śląsk, Praktyka w zakładzie poligraficznym „Ruch”, 1968
Bez tytułu, Bez tytułu
Cena wywoławcza. 1 500 zł

312
Brama mostowa w Toruniu, 1967 ołówek, papier; 34 x 42 cm
sygn. p. d.: JK, napis l. d.: TORUŃ - BRAMA MOSTOWA / 13 VII 67
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

401
Krocząca postać,1999 technika własna, akwarela,
papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 200 zł

402
Postać, 1999 technika własna, papier;
29 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

403
Niepokój, 1984 akryl, papier; 65 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tchórzewski 84;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

404
Defilada, 1950 akwaforta, miękki werniks, kredka litograficzna,
pastele oleiste; 32,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

405
Akt tyłem, 1996 piórko, tusz. akwarela, papier;
47,5 x 33 cm (wymiar pracy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jerzy SKARŻYŃSKI, Lidia MINTICZ-SKARŻYŃSKA

406
Projekty scenograficzne do przedstawienia „Dożywocie” wg Aleksandra Fredry - 11 szt. projekty wykonane w różnej technice, jeden z projektów przestrzenny - makiety kulis; papier, akwarela, piórko, tusz czarny;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

407
Ich dwoje, 1970 pastel, kredka, papier; 21,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1970 ŻECH;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

408
Fontanna Neptuna na Długim Targu w Gdańsku - ilustracja tusz, piórko, ołówek, akwarela, papier; 35,5 x 25 cm (wymiar arkusza),
32, 5 x 22,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Mieczysław Tadeusz JANIKOWSKI (1912-1968)

409
Drzewa oliwne akwarela, papier;
18,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

410
Kompozycja abstrakcyjna, ok. 1964 frottage, papier;
21,4 x 14,4 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

411
Czytająca - akt, 1956 pastel, kredka, karton; 38,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ.56.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

412
Czerwony latawiec akwarela, gwasz, papier,
73,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 700 zł

413
Ulica Czterech Wiatrów - Magik - ilustracja tusz, piórko, ołówek, akwarela, papier; 35,5 x 25 cm (wymiar arkusza),
31 x 20,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

414
Ilustracja XV - do książki „Bardzo dziwne opowieści” Ewy Szelburg-Zarembiny tusz, piórko, ołówek, akwarela, papier; 35,5 x 25 cm (wymiar arkusza),
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

415
Teka prac „Konfrontacje 1960/1975”, 1975 składająca się z 8 prac w papierowych oprawach z nadrukiem
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Jerzy SKARŻYŃSKI (1924-2004)

416
Projekty kostiumów do przedstawienia - „Ptasie Mleko”(„Pticze wołoko”) w reżyserii Leszka Śmigielskiego ołówek, akwarela, gwasz papier jasnobrązowy; format ok. 32 x 22,5 cm (7 plansz);
Cena wywoławcza. 8 400 zł

417
Projekty kostiumów do przedstawienia „Dożywocie” wg Aleksandra Fredry - 14 sztuk gwasz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy, format ok.
23 x 16,4 cm; u dołu opisy ołówkiem (7 projektów barwnych) każdej z pracy
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Jerzy DUDA GRACZ (1941-2004)

418
Idylla, 1973 olej, płótno; 40 x 40 cm
sygn. i dat. l. d.: J. DUDA-GRACZ 1973;
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

419
Sąd Parysa olej, akryl, płótno; 79 x 60 cm
sygn. p. d.: Olbiński
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

420
Akt męski technika własna (kredka czerwona?, gwasz)
surówka bawełniana; 137,5 x 111 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

421
Noc [tytuł umowny] - Kompozycja, 1976 olej, płyta; 87 x 73 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1976;
Cena wywoławcza. 100 000 zł

422
Akt leżący [W hołdzie mistrzom weneckim - podtytuł umowny], 1977 olej, płótno; 54,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: JKirilenko 1977;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

423
Ukrzyżowanie, 1987/1988 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: W. DAMASIEWICZ / ol.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Wanda MACEDOŃSKA-ZALEWSKA (1929-2013)

424
Carpe Diem, 1976 olej, płótno; 35 x 27 cm;
sygn. w obrębie kompozycji l. d. pinx. Wanda; na odwrocie napisy
Cena wywoławcza. 4 500 zł