834
Kropielnica domowa, ścienna mosiądz, emalia komórkowa; 23,5 x 14 x 1,5 cm.
Francja, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

835
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce, z dwiema szpongami pogrążonymi
sztorcowo; 34 x 28,4 x 3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

836
Zestaw ikon podróżnych mosiądz, odlew; drewno lipowe;
wys. 21,6 cm, szer. 13,3 cm, głęb. 3 cm.
Rosja, XVIII i XIX w.
Cena wywoławcza. 4 200 zł

837
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie rama lipowa, złocona, kiot - drewno barwione, szkło;
obraz 30 x 25,5 cm; kiot 61 x 48,5 x 11 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

838
Ikona - Matka Boska z Gołębiem tempera na desce z dwiema szpongami,
wys. 89 cm, szer. 52,5 cm, głęb. 7,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 8 600 zł

839
Ikona - relikwiarz z krucyfiksem tempera na desce z 2 szpongami, mosiądz - odlew;
40 x 35 x 4,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

840
Lampa na biurko, elektryczna, z czaplą marmur, metal niklowany, szkło powlekane;
wys. 28,5 cm, szer. 25 cm, głęb.15,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

841
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurką fauna brąz patynowany, szkło; wys. 45 cm;
Polska, Warszawa, firma L. Arnold, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

842
Lampa gabinetowa, elektryczna, z kobiecą postacią kompozycja metali srebrzona galwanicznie;
Francja, pocz. lat 20. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

843
Patefon z tubą + płyta „ODEONU” drewno, okleiny mahoniowe, blacha mosiężna,
metal niklowany, plusz; skrzynka 21 x 39,7 x 39,7 cm;
U.S.A., 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

844
Samowar Polska, Warszawa, firma Romana Plewkiewicza
(współpracująca z WMF w Niemczech); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

845
Witraż - Św. Antoni szkło kolorowe, ołów, farby emaliowe;
wys. 94,5 cm, szer. 87 cm, głęb. 10 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

846
Zegar szkieletowy ze szklanym kloszem Śląsk, Freiburg (Świebodzice),
firma Gustav Becker, pocz. lat 20. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

847
firma Gustav Becker, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

848
Zegar kominkowy, portykowy, z pozytywką Austria, Zistersdorf, zegarmistrz Egidy Rauch,
1 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

849
Zegar kominkowy w stylu biedermeier drewno mahoniowe, brąz złocony, 53 x 28 x 17,5 cm;
Wrocław, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

850
Zestaw kominkowy wilki, dwa wsporniki na drewno
oraz statyw z przyborami do kominka;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

851
Album secesyjny, z fotografiami skóra, tektura, cyna ze śladami srebrzenia;
27,5 x 22 x 6 cm. Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

852
Zegar kominkowy w kształcie kolumny Europa Zachodnia, Francja?;
lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

853
Zegar szafkowy Francja, Paryż, firma Lepaute, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

854
Żyrandol sześcioświecowy mosiądz, szkło prasowane i szlifowane;
wys. ok 80 cm, szer. ramion 58 cm;
Włochy, Murano?, XX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

855
Para kinkietów elektrycznych, 4-świecowych, w tradycji II Cesarstwa Polska? w typie wyrobów Braci Łopieńskich;
2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

856
Żyrandol 12-świecowy, w tradycji empirowej, zelektryfikowany Europa Środkowa, Rosja?, 2 poł. XIX w.;
elektryfikacja pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 9 400 zł

901
Szafka w formie wysmukłego postumentu w stylu klasycystycznym konstrukcja - dębina, fornir - mahoń, okucia - mosiężne,
pozłacane; 186 x 43 x 45 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena oferowana 2 200 zł

902
Stół-biurko w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń,
intarsje i żyłka brzoza; 94,5 x 102,5 x 65,5 cm.
Europa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

903
Kanapa konstrukcja - sosna, fornir - mahoń, intarsje - brzoza;
101 x 200,5 x 72,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 6 000 zł

904
Komplet mebli w stylu biedermeier konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
stół - 73 x 126 x 79 cm; fotele - 86 x 55 x 56,5 cm.
Europa Północna, XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

905
Stół w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; 76 x 92,7 x 64 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

906
Sekretera w stylu Ludwika Filipa topola, sosna, orzech; 126,5 x 109,5 x 73,5 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

907
Komoda klasycystyczna konstrukcja - sosna, dębina; fornir - mahoń,
dębina, brzoza; 85 x 125,5 x 70 cm.
Europa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł