16 listopada 2022

Aukcja: 16 listopada 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Kwiaty, 1929 akwarela, papier; 47 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lwyczół / 1929
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Jerzy Andrzej MNISZECH (1823-1905)

2
Martwa natura z winogronami, 1876 olej, deska; 75 x 49 cm;
sygn. i dat. po środku, pod blatem stołu, na nodze: 18 AM [monogram wiązany] 76
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

3
Róże, 1935 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Emmanuel KATZ - MANÉ-KATZ (1894-1962)

4
Dzieci olej, płótno; 35 x 27 cm;
sygn. p. d.: Mane-Katz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Abram Jefimowicz ARCHIPOW (1862-1930)

5
W chłopskim obejściu olej, płótno; 63 x 81cm;
na odwrocie napis: ABRAM JEFIMOWICZ / ARCHIPOW
estymacja: 120 000 - 140 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

6
Drużba krakowski olej, tektura; 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1930
estymacja: 42 000 - 5 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

7
Na front, 1921 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: "Na front" / Tadeusz Rybkowski / 1921
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

8
Bitwa pod Wiedniem olej, płótno; 63 x 130 cm;
sygn. p. d. Trzeszczkowski
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

9
Zaprzęg, ok. 1930 olej, tektura; 59 x 87 cm;
sygn. l. d.: I. Zygmuntowicz
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Stanisław CHLEBOWSKI (1835-1884)

10
U wejścia do domostwa olej, płótno; 15,5 x 19,5 cm;
sygn. na odwrocie: Stanisław Chlebowski
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Andrzej ŻYWICKI (1928-1970)

11
Ułan i dziewczyna olej, tektura; 34 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: A. Żywicki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

12
Patrol zimą, 1925 olej, tektura;
34 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.:
Jerzy Kossak / 25
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Wladimir GRECHOW (1917-?)

13
Wyjazd na polowanie par force olej, płótno; 81 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Grechow
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

14
Pan Parys i trzy boginie, 1923 olej, tektura; 22 x 34 cm;
sygn., dat i opisany p. d.: ,,Pan Parys i trzy / boginie”. Tadeusz Rybkowski 1923
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Stanisław KOSIŃSKI, XX w.

15
Scena z polowania, 1930 akwarela, papier; 58 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Kosiński / 930 (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

16
Przed polowaniem, 1925 akwarela, papier; 57,5 x 95 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Gibiński / 1925
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

17
Drzewa - rysunek dwustronny ołówek, papier; 34 x 21 cm;
opisany u dołu: rys. Wyspiański
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Fryderyk LACHNER (ok. 1856- po 1913)

18
Para Serbów w strojach narodowych, 1884 1. Portret Serba - akwarela, papier; 40 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
2. Portret Serbki - akwarela, papier; 43,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

19
Hucułka z Wiszenki, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.:
Wiszenka 1910 / Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Monogramista T.T.A, XX w.

20
Zestaw 3 prac 1. Zbójnicki
2. Góralski muzykant
3. Muzykowanie przy księżycu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

21
Figle wiatru piórko, tusz, akwarela; 32,5 x 25 cm;
sygn. p.d.: maia / 36
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

22
Siedzący Żyd, przed 1939 ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

23
Przejażdżka ołówek, piórko, tusz, papier; 23 x 31,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TRybk (tuszem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

24
Cmentarz, ok. 1950 gwasz, papier; 50 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski (długopisem).
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)

25
Czarny Staw, 1931 akwarela, papier naklejony na tekturę; 51 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Hebenstreit 1931.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981) ?

26
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

27
Lipy w Krechowie, 1914 olej, płótno; 70 x 100,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Lipy w Krechowie 20/IX 1914. / Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 35 000 - 42 000 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

28
Pejzaż olej, płótno dublowane; 65 x 58 cm;
sygn. p. d.: Adam Pełczyński / … (? - słabo czytelnie).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Paweł Romuald KOWALCZEWSKI (1879-1922)

29
Pejzaż wiejski olej, płótno; 50 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: R. Kowalczewski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Gerard WOLFF (1882-1962)

30
Pejzaż z cyprysami, 1924 akwarela, papier; 51 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: G. Wolff 1924
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

31
Pejzaż włoski z okolic Como, 1926 olej, karton naklejony na tekturę; 20,5 x 30,2 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA / COMO 1926
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835-1900)

32
Nad rzeką, 1891 olej, płótno; 31 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Jaroszyński 1891
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

33
Błonie podkrakowskie, 1919 olej, tektura; 19 x 25 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

34
Chaty w śniegu, 1929 olej, tektura; 25 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Czajkowski / 1929
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Stefan JUST (1905-1977)

35
Pejzaż z mostem, 1975 olej, płótno; 64 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Just / 75
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

36
Pejzaż zimowy olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

37
Jabłonie w sadzie olej, płótno; 47 x 59 cm;
sygn. l.d.: WW
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

38
Zachód słońca olej, płótno; 105,5 x 90,5 cm.
Według tradycji praca autorstwa Zefiryna Ćwiklińskiego.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

39
Nokturn olej, płótno;
61 x 91,5 cm;
sygn. p. d.:
WIKTOR KORECKI
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

40
Krokusy olej, płótno; 81 x 98 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Stanisław RZECKI-SZRENIAWA - RZECZNIK (1888-1972)

41
Kaczki olej, płótno; 47 x 76,5 cm;
sygn. l. d.: ST. SZRENIAWA - RZECKI
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Natan SPIEGEL (1890-1942)

42
Motyw z Kazimierza Dolnego akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: N. Spigiel / Kazimierz
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Henryka Lila PINKAS (1884-1965)

43
Montmartre - Ulica na Montmartre w Paryżu, 1925 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

44
Pejzaż miejski olej, płótno naklejone na tekturę;
76,5 x 63 cm;
sygn. p. d.:
Jan Książek

estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

45
Dwór w Krechowie, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Krechów 11/IX 1918 / Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

46
Pejzaż z Bystrej, 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: P. Steller / Bystra … / 1950 (część napisu nieczytelna
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Monogramista M.O., XX w.

47
Pejzaż pastel, kredka, płyta; 52,5 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. O… (? nazwisko nieczytelne).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Monogramista J.S., XX w.

48
Widok na kościół olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. p. d.: JS
estymacja: 2 000 - 2 400 zł