16 listopada 2022

Aukcja: 16 listopada 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Bogusław SERWIN (1887-1956)

97
Martwa natura z kukiełką, 1924 olej, tektura; 71 x 71 cm;
sygn. i dat. p. g.: SERWIN. 924
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Antonio RUDOLPHI XIX / XX w.

98
Martwa natura olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: A. Rudophi
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

99
Szał olej, płótno naklejone na tekturę;
43,5 x 24 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Andrzej MALINOWSKI (1855-1917)

100
Scena rodzajowa - Zabawy chłopców olej, deska; 28,5 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: A. Malinowski
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

101
Portret Tadeusza Rutowskiego, 1915 olej, płótno; 97 x 75,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: SKBatowski / 1915.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

102
Portret kobiety w czepku olej, płótno;
46,5 x 36,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)

103
Portret młodej kobiety w bordowej sukni olej, płótno dublowane; 24,5 x 20 cm;
sygn. l. d.: J. Nep. Głowacki pt [pinxit] / Cracovie 1842.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

104
Portret szlachcica, 1868? olej, płótno dublowane; 73 x 60 cm;
po lewej u dołu ślad po sygnaturze, poniżej data: 1868 (? Słabo czytelnie).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski, XIX w.

105
Portret mężczyzny z białym fularem olej, płótno dublowane;
63 x 47 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony XIX / XX w.

106
Studium głowy starca pastel, papier naklejony na sklejkę;
28 x 28,2 cm.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

107
Portret mężczyzny - Portret własny artysty (?), 1922 pastel, papier; 65 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Stanisław Horowicz 1922
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

108
Marszałek Józef Piłsudski olej, deska; 30 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan Witold MATEJKO (1871-1933)

109
Portret małżeński, 1917 olej, płótno; 93 x 114 cm
sygn. i dat. l. d.: S. W. MATEJKO. / 917
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

110
Józef Piłsudski akwarela, papier; 14,7 x 9 cm (w świetle passe-partout);
sygn. po prawej stronie: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

111
Napoleon Bonaparte akwarela, papier czerpany; 19,3 x 14,4 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ME (monogram wiązany).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Zofia ZIELIŃSKA-PORAYSKA (1924-2016)

112
Dam dworu - miniatura, 1976 akwarela, kość; 6 x 4 cm (owal);
napis. l. d.: ZZ.
estymacja: 650 - 800 zł

Anna MENEL-KUBICKA (1920-2007)

113
Król Jan III Sobieski - miniatura akwarela, papier; 6 x 5 cm (owal).
estymacja: 700 - 800 zł

114
Królowa Maria Sobieska - miniatura akwarela, papier;
6 x 5 cm (owal).
estymacja: 700 - 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

115
Karl Michael - muzyk - miniatura gwasz, kość; 6 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

116
Portret kobiety - Jeanne Lind - miniatura gwasz, kość;
5,8 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

117
Księżna Louise - miniatura gwasz, kość;
7 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

118
Portret księżnej - miniatura gwasz, kość;
8,2 x 6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

119
Kobieta w stroju renesansowym -miniatura gwasz, kość; 8,5 x 6 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Mangard.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, francuski, XIX w.

120
Para w parku - miniatura gwasz, kość; 5,5 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. p. d.: S.C.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

121
Madonna - miniatura tempera, gwasz, kość; 7 x 5,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
inicjały po prawej stronie po środku: M A.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

122
Marie de Rohan [Madame de Chevreuse] - miniatura gwasz, kość; 8 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Noel
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

123
Maria Stuart - miniatura akwarela, gwasz, kość;
5 x 4 cm (w świetle owalnej oprawy);
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

124
Portret kobiety w czepku - miniatura akwarela, papier;
9,7 x 8,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

125
Marie Madeleine de La Vieuville, markiza Parabere - miniatura gwasz, kość; 8,5 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis po lewej, po środku: La Bran.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Melchior DE HONDECOETER (1636-1695)

126
Kogut z kurą i pisklętami [Podwórze z kurami] olej, płótno;
121 x 81 cm
estymacja: 130 000 - 160 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

127
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

128
Merkury, Mars, Apollo olej, płótno;
40,5 x 30 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

129
Noli me tangere (Chrystus Ogrodnik) olej, płótno dublowane;
66 x 49 cm.
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Jan Nepomucen BIZAŃSKI (1804-1878)

130
Święty Jan, 1828 olej, płótno; 40 x 26,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napis autorski (?): Jan Bizański / pinx 1828 r / pro Do Bielański / a Łańcut.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

131
Święta Rodzina olej, tektura;
71 x 55 cm.
estymacja: 7 200 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (XIX/XX w.)

132
Matka Boża Królowa Polski, ok. 1890 olej, płótno;
65 x 52 cm
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

133
Zestaw trzech obrazów - przedstawień: Piotra, Szymona, Bartłomieja każdy: olej, płótno;
47,5 x 41 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

134
Narodzenie Dzieciątka olej, deska; 63 x 48 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

135
Matka Boża z Dzieciątkiem olej, płótno; 26,5 x 19,5 cm.
Stan zachowania: ubytki malatury.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

V. BOROWITZKA, XIX / XX w.

136
Pod krzyżem - Pieta, 1899 olej, blacha; 101 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: V. Borowitzka.1899
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, 2 ćw. XVI w.

137
Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Antonim olej, płótno; 118,5 x 93 cm.
Do obrazu dołączona jest kopia opinii dra hab. Kazimierza Kuczmana z Zamku na Wawelu z 2020 r.
estymacja: 62 000 - 70 000 zł

M. GOODMAN, XIX / XX w., J. Hildesheimer & Co Ltd - wydawca

138
Guess! offset?, papier; 67,5 x 41 cm (odcisk płyty); praca opisana u dołu l. d.: Painted by M. Goodman
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Artysta nieokreślony

139
Para miedziorytów 1. L’ENSEIGNEMENT MUTUEL / Imprime & Publie par GOUPIL & Cie, le 1er Mai 1856 / PARIS_LONDON_BERLIN_NEW YORK
2. LA PRIERE EN FAMILLE / Imprime & Publie par GOUPIL & Cie, le 1er Mai 1856 / PARIS_LONDON_BERLIN_NEW YORK
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)

140
Ostatnie akordy Chopina rotograwiura, papier; 30,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

141
Śluby Króla Jana Kazimierza heliograwiura, papier; 45,5 x 72 cm (wymiar odbitki),
52 x 76,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

142
Martwa natura z lampą, 1962 litografia barwna, papier; 37 x 55 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hayden 62 (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

143
Wiejska chata, ok. 1920 litografia, papier; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: JR (monogramem wiązanym na płycie)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Magdalena GROSS (1891-1947)

201
Głowa kobiety, ok. 1912 brąz patynowany, kamienna podstawa; 33 x 23,5 x 32 cm (wymiar rzeźby);
z tyłu tłoczony napis: ODLEW - L. KRANTZ - WARSZAWA XII R
estymacja: 60 000 - 70 000 zł