16 listopada 2022

Aukcja: 16 listopada 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

49
Pejzaż zimowy z chatami, 1921 olej, tektura; 43 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: K Puchała 1921
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

50
Stary kościół na Harendzie akwarela, ołówek, tusz, piórko, papier; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)

51
Widok na wieżę Eiffla akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Franciszek ASCHENBRENNER (1872-1948)

52
Widok na Wielką Synagogę w Katowicach olej, deska, 22,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. ASCHENRENNER
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Hans Johann WAGNER (1866-1940)

53
Wenecja olej, płótno; 55 x 67 cm;
sygn. p. d.: H. Wagner
estymacja: 14 000 - 16 800 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

54
Łodzie olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

55
Łodzie olej, płótno; 47 x 65 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

56
Łodzie na plaży olej, płótno; 35,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

57
Hel - na plaży, 1937 olej, płótno; 62 x 78 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J.M. Kasprowicz / Hel 1937 (? - data słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Olek TESLAR (1900-1952)

58
Łodzie olej, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. p. d.: O. TESLAR
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

F. Max RICHTER-REICH (1896-1950)

59
Kwiaciarki nad kanałem olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. śr. d.: F. M. RICHTER - REICH
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

60
Św. Cecylia, 1938 olej, tektura; 70 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski/ 1938
estymacja: 13 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

61
Modlitwa, 1897 olej, płótno; 63 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... 1897 (słabo czytelnie).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

62
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

63
Scena w salonie olej, płótno naklejone na tekturę; 35,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

64
W saloniku olej, tektura; 18 x 26 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER JANOWSKA
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jakub WEINLES (1870-1935)

65
Akt kobiety olej, płótno; 64 x 107,5 cm
sygn. l. d.: J. Weinles
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

66
Akt kobiety z wieńcem laurowym, 1913 pastel, papier; 61,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
napis, dat. p. d.: St. Horowicz / Paris 1913
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

67
Akt stojącej kobiety, 1939 olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabska 1939
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

68
Helena olej, tektura; 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Żurawski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

69
Czerwone korale, 1931 olej, tektura; 47 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski. / 1931
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Stanisław RYDYGIER (1872-1943)

70
Krakowiaczek mały akwarela, gwasz, papier; 69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Rydygier
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

71
Prządka olej, płyta; 108 x 78 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Sylw. Saski
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Paweł Romuald KOWALCZEWSKI (1879-1922)

72
W zagrodzie olej, płótno; 32,8 x 50,36 cm;
sygn. l. d.: R. Kowalczewski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

73
Kobiety przy studni olej, płótno; 73 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)

74
Przed dworkiem zimą olej, płótno; 59 x 77,5 cm;
sygn. p. d.: MK Piotrowski
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

75
Zamieć olej, płótno; 84 x 120 cm;
sygn. p. d.: Gąsienica Szostak
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872 -?)

76
Widok na Giewont, 1913 olej, płótno; 46 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Wrzesiński / 1913 (wyciśnięta w warstwie malarskiej).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

77
Widok na Tatry olej, karton;
23,5 x 34 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)

78
Czarny Staw zimą, 1928 akwarela, papier; 49 x 76,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K. Hebenstreit 1928.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Ludwik REMER (1888-1979)

79
Zima w górach akwarela, papier; 32,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L. Remer
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

80
Pejzaż nadmorski, ok. 1920 olej, tektura;
21 x 25 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk GRUNWALD (1904-1958) – przypisywany

81
Parowiec na rzece olej, płótno; 51 x 65,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

82
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: TN (monogram wiązany, czerwienią)
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895-1973)

83
Pejzaż z kozami olej, tektura; 29 x 34 cm;
sygn. p. d.: St. Szczepański
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

84
Pejzaż olej, płótno;
34,5 x 48,5 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Roman SIEROSŁAWSKI, XIX/XX w.

85
Pejzaż podgórski ze snopami olej, tektura; 33,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Roman Sierosławski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef SPERBER (1888-1940)

86
Staw olej, tektura; 27 x 22 cm;
sygn. l. d.: Józef Sperber
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

87
Potok olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Żurawski
estymacja: 4 600 - 5 200 zł

Adam PERZYK (1926-1978)

88
Morskie Oko z widokiem na Mnicha, 1971 olej, tektura; 38,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AP. 71.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

89
Nowa droga do Kazimierza, 1950 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. KARMAŃSKI 1950
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

90
Widok na Tatry olej, tektura; 43 x 56 cm;
sygn. p. d.: O. Peczenko
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

91
Martwa natura z oliwkami olej, płótno; 38,5 x 45,5 cm;
sygn. l. g.: Eibisch
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Zofia ŻUKOWSKA, XX w.

92
Kwiaty olej, tektura; 33,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: Z. Żukowska
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

93
Kwiaty w wazonie akwarela, papier żeberkowy jasnoszary; 34 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Marczyński (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

94
Martwa natura z kwiatami akwarela, papier żeberkowy jasnoszary; 34 x 22 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Adam BANDROWSKI (1881-1966)

95
Róże w wazonie, 1913 olej, płótno; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. u dołu z lewej: AB 1913.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

96
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 30 000 - 36 000 zł