Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

224
Ślepiec nad sadzawką Siloe, 1954 olej, tektura, 47,5 x 32 cm; sygn. p. g.: 1954 / Wlastimil / Hofman
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

225
Kaplica św. Heleny w Bazylice Grobu Pańs w Jerozolimie, 1942 olej, sklejka, 33 x 47 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

226
Scena alegoryczna, 1921 olej, deska, 33,5 x 21,5 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1921
Cena wywoławcza. 25 000 zł

227
Pejzaż letni olej, płótno, 47 x 67 cm; sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

228
Wieczór nad morzem, 1905 olej, płótno, 60 x 120,5 cm; sygn. l. d.: J. Klępiński 1905
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

229
Scena rodzajowa przed wiejską chałupą olej, płótno, 78 x 161,5 cm; sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

230
W ogrodzie - Wojciech Weiss przy sztalug olej, tektura, 46 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: aneri 35
Cena wywoławcza. 8 000 zł

231
Wesołe miasteczko jesienią olej, karton, 34 x 39 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

232
Tahitanka, 1916 olej, płótno, 96 x 81 cm; sygn. p.d.: WW;
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

233
Kościół św. Anny w Warszawie olej, płótno, 70 x 50 cm; sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 15 000 zł

234
Plac Zamkowy w Warszawie olej, płótno, 36 x 26,5 cm; sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 6 000 zł

235
Szron olej, płótno, 35,5 x 49 cm; sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

236
Pejzaż z drogą, 1967 olej, płótno, 82 x 100 cm; sygn. p. d.: S Just 67
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

237
Pejzaż leśny olej, płótno, 54,5 x 73,5 cm sygn. p. d.: JGrubiński
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

238
Pejzaż o zachodzie słońca olej, płótno, 61 x 92 cm; sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944 )

239
O świcie na wsi olej, płótno, 60 x 90 cm; sygn. l.d.: Rafał Wąsowicz / 1921
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

240
Hucułka w słońcu, 1937 olej, płótno, 69,5 x 69 cm; sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

241
Plotki na wsi olej, płótno, 70 x 100 cm; sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Emanuel Edmund HERNCISZ (1858-1885)

242
W góralskiej izbie, ok. 1883 oraz Seweryn BIESZCZAD (1852-1923) olej, płótno, 44 x 54 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

243
Portret dziewczyny z bukietem tulipanów olej, płótno, 81 x 57,5 cm; sygn. l. g.: Landau
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

244
Na targu olej, sklejka, 26 x 36 cm; sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

245
Wiatr w górach, ok. 1924 olej, tektura, 72 x 98 cm; sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

246
Kabaret Lapin Agile w Paryżu, 1907 olej, tektura, 46,5 x 67,5 cm; sygn. l. d.: A. Karpiński.
Cena wywoławcza. 77 000 zł

Artysta nieokreślony rosyjski, I ćw. XX w.

247
Kompozycja olej, płótno, 97 x 78 cm
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

248
Studium do obrazu Day's End - Repose gwasz, akwarela, papier, 34 x 26 cm; sygn. l. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

249
Kapliczka przydrożna, 1915 olej, tektura, 70 x 48 cm; sygn.: l. d.: T. Niesiołowski
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

250
W dolinę Józefata, ok. 1910 olej, płótno, 40,5 x 56,5 cm; sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

251
Zimowy las olej, płótno, 38 x 60,5 cm; sygn. l. d.: K. Mackiewicz
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

252
Pejzaż zimowy w blasku księżyca olej, płótno naklejone na sklejkę, 61 x 90 cm; sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

253
Góry zimą olej, płótno, 40,5 x 56 cm; sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

254
Spacer w zachodzącym słońcu olej, tektura, 15,5 x 22 cm; sygn. l. d.: B. RYCHTER JANOWSKA
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Rudolf PRIEBE (1889-1964)

255
Pejzaż z wiatrakiem olej, płyta, 33,5 x 35,5 cm; sygn. l. d.: Priebe
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Rudolf ANDREE (1887-1970)

256
Motyw z Chioggii pod Wenecją olej, płótno, 61 x 81 cm; sygn. p. d.: RAndree
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

257
Pinie - motyw włoski, 1938 olej, tektura, 37 x 47,5 cm; sygn. p. d.: Iw. Trusz - 1938
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

258
Zakole rzeki olej, tektura, 17 x 24 cm; sygn. p. d.: I. Trusz.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Ewa ŁUNKIEWICZ (1895-1967)

259
Martwa natura, 1955 olej, płótno; 65 x 53,5 cm; sygn. p. d. M-EWA ŁUNKIEWICZ 1955
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

260
Scena zbiorowa z autoportretem olej, tektura, 70 x 101 cm
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

261
Wnętrze Salonu olej, płótno, 63 x 83 cm; sygn. na dole.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

262
Fryne przed areopagiem olej, płótno, 56 x 107 cm; sygn. u dołu: W. T.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Artysta nieokreślony polski, XIX w.

263
Portret mężczyzny, 1830 olej, płótno, 89,5 x 68 cm;
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Stanisław SAWICZEWSKI (1866-1943)

264
Portret młodej kobiety w kapeluszu żony Mieczysława Srokowskiego, 1909 olej, płótno, 60 x 50 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Zygmunt ANDRYCHIEWICZ (1861-1943)

265
Portret Mieczysława Srokowskiego, 1907 olej, płótno, 46 x 38 cm; sygn. l. d.: Z A / 1907 Paris
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Artysta nieokreślony wg Pierre MIGNARD (1612-

266
Portret Ludwika XIV olej, płótno dublowane, 35,5 x 30,5 cm; na odwrocie nalepka
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

267
Książe Józef Poniatowski, 2 ćw. XIX w. olej, blacha, 8,7 x 7,2 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Kazimierz MORDASEWICZ (1859-1923)

268
Autoportret, 1912 olej, deska, 24,5 x 17,5 cm; sygn. z lewej: K. Mordasewicz/ 1912
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

269
Uliczny grajek, 1957 olej, płótno, 74 x 60 cm; sygn. p. d.: Józiowi Jerzy Potrzebowski / 1957
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Władysław CZACHÓRSKI (1850-1911)

270
Portret Władka, syna Władysława Szernera olej, płótno dublowane, 48 x 38 cm; sygn. p. g.: Czachórski/ 1879
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Malarz nieokreślony holenderski, XVI w.

271
Portret Anny Dircksee von Delft, 1546 olej, deska, 22 x 18,3 cm; data wraz z nazwiskiem osoby portretowanej
Cena wywoławcza. 11 000 zł