15 grudnia 2021

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

49
Odpoczynek żniwiarek olej, tektura, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

50
Dziewczyna u studni olej, płótno; 26 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: L Strojnowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

51
Kuszenie odpoczywających żniwiarek olej, tektura; 33,5 x 53 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

52
Pejzaż wiejski z chatami olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze w lewym górnym rogu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

53
Motyw z Bałkanów, 1971 olej, płótno; 45 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: w Serafin 1971 (? - trzecia cyfra, słabo czytelna).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

54
Wiatrak, 1958 olej, karton; 44,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Bieszczanin / 1958 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, k. XIX w. - pocz. XX w.

55
Pejzaż letni, ok. 1916 olej, tektura; 17,2 x 23,5 cm;
na odwrocie szkic przedstawiający różę oraz napis
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

56
Widok z Bramy Floriańskiej w Krakowie olej, płótno; 54,5 x 65 cm
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

57
Widok na krakowskie Sukiennice, 1973 olej, płótno; 68 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: W Serafin 1973
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

58
Brama Floriańska w Krakowie, 1973 olej, płótno; 48,5 x 64,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold RZEGOCIŃSKI (1883-1969)

59
Wawel akwarela, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RzegocińskiW (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Paul AUST (1866-1934)

60
Lądek-Zdrój kredka, pastel, gwasz, papier; 28 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aust. (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

61
Widok na ruiny zamku, 1886 akwarela, papier; 36 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. .l. d.: Fabiański 1886
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

62
Katedra Wawelska w dawnych czasach olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Charles VETTER (1858-1941)

63
Nokturn miejski olej, płótno; 57 x 72 cm;
napis na odwrocie na płótnie: C. Vetter.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

64
Wnętrze pokoju olej, tektura; 50 x 44 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

65
Zima olej, płótno; 66 x 99 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

66
Pejzaż z zakolem rzeki olej, płótno; 26,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Karszniewicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

67
Pejzaż z rzeką, 1938 olej, tektura; 50 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz / 1938
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)

68
Widok na Rheingrafenstein olej, karton naklejony na tekturę; 16 x 21 cm;
na odwrocie na tekturze stempel autorski ?
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

69
Górska kapliczka, ok. poł. XIX w. olej, płótno dublowane,
57,5 x 49 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

70
Zachód słońca nad jeziorem olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d. WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Arnold (Johan Georg Arnold) GRÄBONE (1896-1982)

71
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 51 x 100 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
estymacja: 6 800 - 8 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

72
Łąki olej, tektura; 12 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

73
Tatry olej, tektura; 29,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

74
Uroczysko akwarela, gwasz, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. FPautsch (piórem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

75
Na Huculszczyźnie olej, tektura; 24 x 35 cm;
na odwrocie uszkodzona naklejka wystawowa
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

76
Portret - Pani Rothe, 1927 pastel, papier; 52,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z.W. 927 r.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Jan REMBOWSKI (1879-1923)

77
Mona Rosa, 1913 pastel, papier; 52 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu, po środku: Jan Rembowski 1913.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Roman KAWECKI (1868-1938)

78
Kobieta z parasolką, 1935 olej, płótno; 120 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kawecki / 1935
estymacja: 6 600 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Aniela (Lela) PAWLIKOWSKA (1901-1980)

79
Portret młodego mężczyzny, 1952 kredka, węgiel, karton; 66,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LPawlikowska / 23. VIII. 1952.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Jakub GLASNER (1879-1942)

80
Mały Rabin, 1937 pastel, papier; 32,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1937 / J. Glasner
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

81
Dziewczyna i morze, 1931 olej, tektura; 48 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaź. Pochwalski / 1931
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Roman KAWECKI (1868-1938)

82
Portret kobiety, 1935 olej, płótno; 73 x 60 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

83
Portret w promieniach słońca olej, tektura; 52 x 41 cm;
sygn. p. d.: Muszkietowa
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

84
Portret kobiety, 1894 olej, płótno; 71 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1894
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958) - przypisywany

85
Portret mężczyzny z fajką olej, deska; 47,5 x 37 cm;
na odwrocie Portret kobiety w technice olejnej.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

86
Wiarus z powstania styczniowego, 1919 olej, tektura; 67 x 97 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: ATeslar / 1919 / Warszawa
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Gustaw Daniel BUDKOWSKI (1813-1884)

87
Portret mężczyzny, 1865 olej, płótno; 53 x 45 cm;
sygn. przy prawej krawędzi po środku
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Abraham MESSER (1886-1931)

88
Żyd - Nosiwoda olej, tektura; 36 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: MESSER
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

89
Studium starego mężczyzny, 1884 ołówek, pastel, papier brązowy; 53,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
dat. po prawej: 1884 (na ramieniu postaci).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Tadeusz BARWECKI-SZEWCZYK (1912-1999)

90
Portret kobiety - studium akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
25 x 18,5 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

91
Amazonka akwarela, papier; 30 x 40 cm;
na odwrocie oprawy wtórny opis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

92
Pejzaż olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: W. de Terlikowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

T. BLÖDEL (XX w.)

93
Pejzaż alpejski olej, płótno; 80,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: T.Blödel
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

94
Przy ognisku olej, tektura; 25,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

95
Nad brzegiem morza, 1940 gwasz, tektura; 32 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1940
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Wacław CHODKOWSKI (1878-1953)

96
Rybacy cumujący łódź, 1933 olej, tektura; 37,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Chodkowski 1933 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł