15 grudnia 2021

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

826
Aspersorium - kropielnica z wyobrażeniem Świętej Rodziny brąz, blacha ryta i otrawiana, skóra, złocenia; 36 x 19 cm.
Francja?, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Zegarmistrz Émile THOMAS (warsztat zał. 1854)

827
Zegar kominkowy w manierze rokokowej brąz złocony; wys. 54 cm; szer. 30 cm; głęb. 16 cm.
Francja, Paryż, 10 Rue de La Boëtie, 3. tercja XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

828
Zegar rotacyjny w manierze Ludwika XVI srebro pr. 925, brąz, emalia, perły oraz kamienie o barwie bursztynu;
wys. 24,7 cm, szer. 11 cm, głęb. 10,5 cm.
Niemcy? XIX/XX w.
estymacja: 44 000 - 50 000 zł

829
Para kadzielniczek - kasolet brąz, odlew; wys. 13,5 cm; dł. 13 cm.
Indie?, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

830
Lichtarz barokowy mosiądz, odlew, toczenie; wys.14,5 cm.
Europa Środkowa, XVII/XVIII w. (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wytwórnia EMIL VOOS

831
Szpada paradna, w pochwie stal, dł. całkowita 95 cm.
Niemcy, Solingen, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

832
Szabla polska, wz. 34, tzw. Ludwikówka stal, mosiądz, drewno; długość całkowita: 96 cm;
Polska, Kielce, Huta Ludwików, lata 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

833
Napierśnik późnogotycki żelazo kute; wys. 37,5//39 cm, szer.35-32 cm.
Europa Środkowa, XIV/XV w. (ze wskazaniem na wiek XV.)
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

834
Kilim ukraiński w typie besarabskim wełna na wełnie; 260,5 x 176 cm.
Ukraina, lata 70. XX w.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

835
Kobierzec anatolijski Kars Kazak wełna na wełnie; naturalne barwniki; 185 x 140 cm.
Turcja, po poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 700 zł

836
Kilim algierski wełna na wełnie, technika: kilim + zili; 337 x 167 cm.
Algieria, lata 30. XX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

837
Chodnik w typie kaukaskiego kobierca marazali wełna na wełnie; 230 x 84 cm.;
Turcja, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

838
Kobierzec modlitewny Tabriz wełna na bawełnie; 128 x 81 cm.
Iran, po poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

839
Kobierzec Tabriz wełna na bawełnie; 335 x 224 cm.
Iran, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Spółdzielnia „ŁAD”

840
Kilim z motywem szachownicy osnowa lniana, wełna; 240 x 160 cm.
Polska, Spółdzielnia „ŁAD”, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz BRZOZOWSKI ? (1871-1945) - proj.

841
Kilim z winną latoroślą osnowa lniana, wełna; 204 x 148 cm.
Polska, Kraków, Zakopane ?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

842
Kilim - godło II Rzeczypospolitej osnowa lniana, wełna; 90 x 73 cm.
Polska. lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

843
Kilim dworski osnowa lniana, wełna; 270 x170 cm.
Kresy polskie, ok. 1900
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

844
Chusta śląska wełna kaszmirowa; 316 x 163 cm.
Śląsk, wyrób fabryczny, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

845
Chusta śląska wełna kaszmirowa, 150 x 144 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Firma POLYPHON MUSIKWERKE

846
Polifon w formie szafki drewno, szkło, mosiądz, stal; wys. 98 cm, szer. 70 cm, głęb. 50 cm.
Niemcy, Lipsk, k. XIX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

François-Honore JACOB-DESMALTER

901
Komplet salonowych siedzisk późno-klasycystycznych mahoń; kanapa - 97 x 113,5 x 60 cm; krzesła - 91 x 48 x 41 cm.
Paryż (rue Meslée), ok. 1800-1805
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

902
Fotel historyzujący orzech; 109,5 x 66,5 x 70 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1880.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

903
Fotel historyzujący orzech; 106 x 63,5 x 70 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1880.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

904
Stolik pomocniczy neostylowy orzech; 68,5 x 80 x 65 cm.
Europa Zachodnia, 1. ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

905
Para fotelików w stylu neoempirowym orzech; 88,5 x 57 x 54 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

906
Para stolików pomocniczych w stylu klasycyzującym o konstrukcji z brzozy, bejcowanej na orzech; 61 x 73,5 x 58 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

907
Sekretarzyk w stylu Ludwika Filipa z dodanym krzesłem orzech; 131 x 92 x 67 cm.
Europa Środkowa, 2. poł. XIX w.
Krzesło: buczyna; Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

908
Serwantka historyzująca mahoń; 183 x 97 x 48 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 4 300 - 5 300 zł
Cena oferowana 4 000 zł

909
Biblioteczka art déco mahoń, orzech, sklejka; 170,5 x 110 x 37,5 cm. Europa Środkowa (Polska?), lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

910
Biblioteka w stylu neobiedermeier konstrukcja - sosna, fornir - wiąz; 195 x 114,5 x 52,5 cm.
Europa Zachodnia (Niemcy?), XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

911
Stół do gry w stylu klasycystycznych mebli angielskich mahoń, jawor, brzoza, orzech; Europa Zach.,1. poł. XX w. Z kilkoma blatami wewnątrz oskrzynienia
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

912
Fotel w stylu neorenesansowym orzech, masa perłowa;
91 x 56 x 71 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1860.

estymacja: 2 500 - 3 000 zł

913
6 krzeseł w stylu biedermeier konstrukcja sosnowa, mahoń piramidowy, snycerka;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

914
Stolik pomocniczy w stylu secesji wiedeńskiej dębina bejcowana na ciemno; 64 x śr. 40 cm.
Wiedeń, pocz. XX w. (ok. 1905)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł