15 grudnia 2021

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

PUIFORCAT (czynni od 1820)

709
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 1 (950) częściowo złocone cechowane; waga: 2900 g.
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Karol Filip Malcz (czynny od 1828-1864, firma do 1939)

710
Para świeczników srebro, pr. 12 cechowane, wys. 22 cm; waga 558 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 9 200 - 11 000 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828-1864)

711
6 nożyków do owoców srebro próby 12 częściowo złocone, cechowane; dł. 19 cm; waga 210 g.
Warszawa, lata 30. - 40. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

712
Cukiernica sarkofagowa srebro cechowane; wys. 10 cm, szer. 16,7 cm; waga 376 g.
Berlin, 2 ćw. XIX w. (przed 1842)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Wytwórnia Wyrobów Srebrnych Sina Herzog i Syn (czynny w latach 20.-30 XX w.)

713
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; 53 cm, waga 772 g.
Kraków, 1922-1932.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

714
Kubek srebrny srebro cechowane, 3 monety srebrne; wys. 8,7 cm;
waga 147 g. Polska, lata 60. XVIII w.
estymacja: 9 000 - 9 500 zł

715
2 guzy kontuszowe srebro niecechowane, wys. 2,3 cm; waga 9 g.
Polska, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

716
Dzban - karafka szkło szlifowane, srebro niecechowane próby ok. 800 częściowo złocone;
wys. 34,5 cm; Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

717
Herbatnica szkło, srebro próby 84 cechowane; wys. 17,5 cm;
Moskwa, 1908- ok. 1920.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

718
Solniczka srebro próby 84 cechowane, wys. 4,7 cm, waga 75 g.
Petersburg, 1856.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

719
Patera z pałąkiem srebro próby 84 cechowane, wys. 13 cm, szer. 25,5 cm;
waga 473 g. Moskwa, 1869.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Stepan Kuzmicz Lewin (czynny 1875-1897)

720
Cukiernica srebro próby 84 cechowane, wys. 13 cm, średnica 12,2 cm; waga 144 g.
Moskwa, lata 80. XIX
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

721
Lustro w stylu barokowym srebro próby 900 [?], cechowane, tafla lustrzana, drewno, plusz;
wys.47 cm, szer. 27,5 cm; Turcja, Konstantynopol, poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Emile Hugo [?] (czynny 1853-1880)

722
Lustro na toaletkę srebro cechowane, tafla lustrzana, drewno czernione;
wys. 48 cm, szer. 38,3 cm; Paryż, lata 60.-70. XIX w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

723
Puzderko z herbem książąt Czetwertyńskich szkło kryształowe, szlifowane, srebro próby 3 cechowane, częściowo złocone,
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

724
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 3 częściowo złocone cechowane; wys. 12 cm, waga 569 g.
Austria, Wiedeń ?, poł. XIX w.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

725
Taca dwuuszna srebro próby 835 cechowane, szer. 76 cm, głęb. 46 cm; waga 3480 g.
Bruksela, lata 40. XX w. (po 1942)
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Eugenio Stancampiano (czynny 1935-2017)

726
Patera z głowami smoków srebro próby 800 cechowane; waga 1742 g.
Palermo, 1944-1968.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

727
Żardiniera srebro próby 800 cechowane, wys. 20 cm; szer. 62 cm; głęb. 23,5 cm; waga 1906 g.
Włochy, 1934-1944.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

728
Puzderko filigranowe srebro filigranowe niecechowane; wys. 7,5 cm, szer. 15 cm, głęb.10,5 cm; waga 268 g.
Włochy?, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

729
Patera - koszyk srebro próby 833 cechowane, wys. 12, średnica 30,5 cm; waga 470 g.
Porto, 2 ćw. XX w. (po 1938)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

730
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane, wys. 64 cm; waga 1093 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Koch & Bergfeld (czynni od 1859, ok. poł. XX w. zmieniła nazwę na Kochberg)

731
Zestaw sztućców obiadowych i środka stołu (152 sztuki) w kantynie srebro próby 800 cechowane;
Brema, XX w.
estymacja: 27 000 - 33 000 zł

801
Nóż do papieru, w etui srebro, emalia, kość; dł. 29,5 cm; etui - drewno orzechowe, plusz.
Rosja, Petersburg, 1900.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

802
Mamut i małpka srebro cechowane (nieczytelnie), kość morsa; waga 99 g;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

803
Figurka kobiety z różą kość, czarny tusz, drewno barwione; wys. figurki 17 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

804
Figurka jeźdźca dosiadającego jelenia kość, tusz; wys. 15 cm, szer. 11 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

805
Figurka kobiety w kwiatach kość, podstawa drewniana; wys. figurki 16,5 cm;
Chiny, XIX/XX w. (?)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

806
Wazon z kości słoniowej kość słoniowa; wys. 26,5 cm.
Indie dla Europy, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

807
Lampka elektryczna kość, drewno; wys. 23,5 cm.
Chiny, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

808
Szpilka do krawata z herbem Jelita złoto, dł. 7,5 cm.
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

809
Wizytownik z lwem marmur czarny, toczony; brąz patynowany; średnica 30 cm;
Europa Zachodnia, 1. tercja XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

810
Para lampek nocnych, elektrycznych mosiądz niklowany, szkło prasowane, powlekane; wys. 20 cm.
Kraków, 2. ćw. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

811
Lampa gabinetowa szkło zdobione techniką IKORA, metal niklowany; wys. ca 17 cm;
Niemcy, Geislingen, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

812
Ekrytuar z aktem siedzącej kobiety cyna patynowana, szkło; wys. 12 cm; szer. 26 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

813
Ekrytuar na biurko, secesyjny cyna, szkło; wys. 22,5 cm; szer. 31 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

814
Plakieta z twarzą kobiety brąz, odlew patynowany; 19,5 x 14 cm.
Polska ?, lata 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma J. P. KAYSER SOHN, LEUCONIDE, METALLWARENFABRIK und HANDLUNG

815
Wazon secesyjny z liśćmi platanu mosiądz, częściowo patynowany; wys. 48,5 cm.
Niemcy, Bockum k. Krefeld, ok. 1900.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

816
Ikona - Matka Boża Orędowniczka „Skarbiaszcza” tempera na desce (z kowczegiem); 54 x 44 cm.
Rosja, 1820-1860.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

817
Ikona - medalion - Św. Pantelejmon srebro pr. 84, farby emaliowe, filigran, emalia, złocenia; 5,8 x 4 x 0,5 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Dmitrij Andriejewicz Gorbunow, 1883-1908.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

818
Medalionik - Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na drewnie, w oprawie srebrnej, pr. 84; 6,7 x 5,7 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

819
Ikona dwustrefowa, w okładzie srebrnym tempera, deska, złocenia; 31,5 x 26 cm; okład srebrny; z boku cecha: orzeł dwugłowy; Rosja, XVIII / XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

820
Ikona - Ofiarowanie Jezusa w Świątyni tempera na desce;
32 x 44 x 2,9 cm.
Rosja, Sankt Petersburg,
XVIII / XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

821
Ikona - Matka Boża Skarbiaszcza - „Radość wszystkich strapionych” tempera na desce, złocenia; 35,5 x 31,5 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

822
Ikona - Ukazanie się Matki Bożej Sergiuszowi z Radoneża tempera na desce z dwiema szpongami; podkład kredowo-gipsowy, złocenia;
spód obrazu obłożony pluszem; 36,2 x 31,2 x 3,4 cm. Rosja, XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

823
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca tempera na desce; podkład kredowo-gipsowy, złocenia;
31 x 26 x 2,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

824
Ikona - Archanioł Michał, z dedykacją srebro pr. 88, tempera na blasze, emalia; aksamit; wstążka; 9,2 x 6,9 x 1,8 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Stiepan Kurdiukow, 1899
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

825
Sceny z Drogi Krzyżowej - dwa obrazy olej, drewno; drewno podrzeźbiane i polichromowane, złocenie:
- Ukrzyżowanie, 40 x 93 cm; - Złożenie do grobu, 41 x 50 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł