15 grudnia 2021

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

1
Czerkies na siwym koniu, 1853 akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 19 x 23,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Juliusz Kossak 1853 r. (ołówkiem).
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 28 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

2
Przedwiośnie olej, tektura; 42 x 45,5 cm;
na odwrocie naklejki z TPSP w Krakowie z grudnia 1937 r.
estymacja: 47 000 - 55 000 zł
Cena sprzedaży 145 000 zł

Adolf STADEMANN (1824-1895)

3
Pejzaż nadrzeczny, 1886 olej, płótno; 120 x 171cm;
sygn. i dat. l. d.: Adolf Stademan 1886
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

4
Zesłaniec - studium olej, tektura, 71 x 56 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski
estymacja: 310 000 - 360 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

5
Przekupki lwowskie olej, tektura; 33,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

6
W drodze na wesele huculskie olej, deska mahoniowa; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

7
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Adolf BAUMGARTNER - Constantin STOILOFF (1850-1924)

8
Tabor jedzie olej, płótno; 68,5 x 105,5 cm;
sygn. p. d.: C. Stoiloff
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

9
Epizod z wojen napoleońskich, 1932 olej, tektura naklejona na tekturę; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1932
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

10
Studium konia, ok. 1890 olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 22 cm;
na odwrocie częściowo uszkodzona nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

11
Wesele krakowskie jedzie, 1918 olej, tektura; 49,5 x 66,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Setkowicz 918
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki?, XX w.

12
Polowanie par force olej, deska;
44 x 63,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955) - pracownia

13
Żołnierz pojący konia olej, płótno; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

14
Polowy punkt sanitarny wojsk austrowęgierskich, 1915 olej, płótno; 65 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

15
Jadą wozy olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX / XX w.

16
Napad wilków olej, płótno; 100,5 x 150,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jan SOKOŁOWSKI (1899-1982)

17
Ułani II Rzeczpospolitej akwarela, papier; 8,5 x 14 cm;
sygn. l. d.: E. Sokołowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

W. GABRIEL (XIX w.)

18
Konie, ok. 1850 ołówek, papier;
29 x 40 cm;
sygn. p. d.:
W. Gabriel V.I. / fecit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

19
Motyw zimowy - Powrót z miasta olej, płótno naklejone na tekturę; 14 x 26 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

20
W zamieci olej, tektura; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: e. Waniek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Nikifor KRYNICKI - wł. Epifaniusz DROWNIAK (1895-1968)

21
Dom akwarela, papier naklejony na karton; 16 x 19,5 cm;
u dołu napis autorski: ZŁOTYNOWAWIEDROBOMIDTRZUWK (…).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

22
Tokujące głuszce, ok. 1909 ołówek, papier; 8,3 x 17,7 cm;
sygn. l. d.: JulFałat (załamanie arkusza w lewej części)
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

23
Studium drzewa piórko, tusz, papier; 31,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Peske (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Eugeniusz PRZYBYCIEŃ (1895-?)

24
Sosny w Jastarni na Helu olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. l. d.: E. PRZYBYCIEŃ
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

25
Pejzaż ze sztafażem akwarela, gwasz, ołówek, papier; 17,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. i l. d.: Juliusz Holzmüller
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

26
Na wsi, 1911 akwarela, papier; 35,5 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Gibiński / 1911
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

27
Na deptaku - z cyklu "Ciechocinek", 1971 akwarela, papier; 31 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: K Kossak / CIECHOCINEK / 71
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Maria RITTER (1899-1976)

28
Para prac: Motyw z małego miasteczka ze sztafażem, Scena alegoryczna 1. Motyw z małego miasteczka ze sztafażem
kredka, papier; 24,5 x 33,5 cm;
2. Scena alegoryczna - kredka, papier; 26 x 17,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek WALCZOWSKI (1902-1983)

29
Urok południa, 1943 gwasz, tusz, papier; 28,5 x 20 cm;
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Fr. Walczowski 1943 (piórem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Karol KŁOSOWSKI (1882-1971)

30
Akt stojącej kobiety - Studium akademickie ołówek, papier; 19,5 x 16 cm;
napis p. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

31
Siedzący chłopiec ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka (długopisem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

32
Modelka wsparta o fotel węgiel, papier; 45,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

33
Kompozycja kwiatowa [Kwiaty], 1928 akwarela, ołówek, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: LWyczółk 1928 (ołówkiem).
estymacja: 36 000 - 40 000 zł

Władysław FILIPIAK (1908-1976)

34
Słoneczniki, 1975 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. dwukrotnie na odwrocie na płótnie: Wł. Filipiak / 1975 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

35
Piwonie, 1977 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Chrzanowski / Kraków 1977
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Adolf POPŁAWSKI (1907-1982)

36
Martwa natura z dyniami olej, sklejka, 56,5 x 45 cm;
na odwrocie satyryczne szkice
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

37
Martwa natura z owocami olej, sklejka; 73 x 67 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

38
Okolice Roussillon (Vaucluse) olej, tektura; 44,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: Hayden
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

39
Melancholia, 1914 akwarela, tusz, papier; 41,5 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d. Stanisław Fabijański KRAKÓW 1914.
estymacja: 7 600 - 8 800 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

40
Moczary, 1943 akwarela, papier naklejony na tekturę; 24,5 x 32 cm
sygn. i dat. p. d.: Maciej Nehring / 43
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

M. HEINRICH, XIX / XX w.

41
Pejzaż górski, 1898 olej, płótno; 34 x 50,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Heinrich 98
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Konstanty WRÓBLEWSKI (1868-1939)

42
Kozi Wierch w Tatrach olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 32,5 cm;
na odwrocie napis autorski (?): Kozi Wierch w Tatrach (piórem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

43
Babia Góra olej, tektura; 49 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

44
Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej oraz fragmenty uszkodzonej nalepki
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Kazimierz PIENIĄŻEK (1897-1968)

45
Pejzaż olej, tektura; 14,5 x 17 cm;
sygn. p. d.: K. Pieniążek
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

46
Żniwny czas olej, tektura; 48 x 54 cm;
na odwrocie nalepka ZPAP
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

47
Zaślubiny olej, płótno; 63,5 x 94,5 cm;
sygn. p. g.: Ludwik Stasiak
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Antoni PRZESŁAŃSKI (1879-1965)

48
Kobziarz Mróz - Stanisław Budz-Lepsiok, 1940 olej, płótno; 57 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Przesłański / 1940 R.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł